ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

هاشمی: افراد معلوم الحال از بسکتبال حرف می زنند ورزش سه

کار ارسلان کاظمی شوخی و شیطنت بود

هاشمی: افراد معلوم‌الحال از بسکتبال حرف می‌زنند

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: سیاست‌گذارهای ما اگر بدانند جایگاه بسکتبال در جهان کجاست، محال است این‌گونه با این رشته برخورد کنند.

هاشمی: افراد معلوم‌الحال از بسکتبال حرف می‌زنند

به گزارش "ورزش سه"، و به نقل از ایسنا، مصطفی هاشمی، سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان، پس از پیروزی مهم شاگردانش مقابل مهرام تهران در هفته پنجم لیگ برتر، توضیح داد: لیگ امسال شش تیم مدعی دارد و همه‌ی آن‌ها هم مقابل یک‌دیگر برد و باخت خواهند داشت. نمی‌گویم شب خوبی داشتیم چون در این بازی خوب نبودیم و متوسط کار کردیم. بازیکنانی مثل «ویل» واقعا می‌توانستند خیلی بهتر بازی کنند. البته اعلام می‌کنم که آن‌ها تیم خوبی هستند که مربی، بازیکنان و سابقه خوبی دارند و امشب هم در زمین خود بازی می‌کردند. بازیکنان ما تعهد کاری خود را نشان دادند و این برد نتیجه تلاش آن‌ها بود.

او درباره بازی آینده شهرداری گرگان نیز گفت: ما جمعه در گرگان با نفت آبادان بازی داریم و یقینا آن‌ها جزء همان شش تیم مدعی هستند و بازی سختی است. باید تمرکز کنیم چون نباید دوبار اشتباه کرد و یک‌بار کافی است، در غیر این‌صورت جریمه می‌شویم. ما بازیکنان خوب و متعهدی داریم که قدر جایگاه و ارزش خود را می‌دانند و مسلما با تلاش بسیار در زمین حاضر خواهند شد.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان، درباره مصدومیت بازیکنان این تیم نیز گفت: نوید رضایی‌فر کمر درد داشت و ریسک نکردم که او را بازی دهم چون خدایی ناکرده آسیب دیدگی او زیاد می‌شد و خدایی ناکرده روی عمر ورزشی او تاثیر منفی می‌گذاشت. پله هم کامل خوب نشده و هنوز آسیب‌دیدگی دارد، دیدید که او را دائم تعویض میکردیم و زود زود از زمین خارج می‌شد چون درد داشت. امیدواریم در شرایطی که با آبادان و سپس تیم سوریه بازی داریم، وقت را تنظیم کنیم تا آسیب‌دیدگی‌ها ریکاوری شوند چون با این فشردگی کار سختی است، اما اصلا از تعداد بازی‌های زیاد ناراضی نیستیم و اتفاقا چیز خوبی است.

طبق قانون سازمان لیگ بسکتبال، تیم‌های‌ میهمان نمی‌توانند هواداری در سالن‌ها داشته باشند، هاشمی درباره این قانون گفت: اگر واقعیت را بگویم هم موافق و هم مخالف هستم. من تصمیم گیرنده نیستم اما می‌شد تمهیداتی در نظر بگیریم که بشود تماشاچی را برای تیم میهمان حدود بیست سی درصد داشته باشیم که البته تمهیدات خاص می‌خواهد؛ اما الان نمیتوانم برای سازمان لیگ تصمیم بگیرم و برای ما سوپرایز نیست و عادت می‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال که کیفیت لیگ امسال را نسبت به سال قبل چطور ارزیابی می‌کند؟ تصریح کرد: اگر لیگ سال قبل را واکاوی کنیم جواب‌های زیادی می‌گیریم. تنور بسکتبال ایران باید داغ باشد و شما باید ببینید چه کسانی این تنور را داغ می‌کنند. لیگ امسال نسبت به سال قبل شرایط بهتری دارد و باشگاه‌هاجدی‌ترحاضر شده‌اند و با لیگ سال قبل فاصله زیادی دارد.

در دقایقی از بازی که تیم مهرام تقاضای وقت استراحت کرده بود، ارسلان کاظمی به صورت یواشکی در حال گوش دادن به صحبت‌های کادرفنی تیم مهرام با بازیکنان این تیم بود، هاشمی درباره این کار بازیکن خود گفت: برای تیم من هم پیش آمده است. به نظر من شوخی و شیطنت است و باید به اصل مطلب برسیم. بازی خوبی از نظر نتیجه و هیجان بود، چنین بازی‌هایی هوادار را جذب می‌کند و اسپانسرها به بسکتبال رو می‌آورند. این پخش زنده هم نکته مثبتی بود که باید به همین موارد پرداخت که اصل ماجرا هستند و چنین صحبت‌هایی خیلی مهم نیست. با این پخش زنده‌ها بار دیگراستعدادها به سمت بسکتبال می‌آیند و فقط به سمت والیبال نمی‌روند.

او تاکید کرد: سیاست‌گذارهای ما اگربدانند جایگاه بسکتبال در جهان کجاست، محال است این‌گونه با این رشته برخورد کنند. شما در المپیک چهار رشته دارید که بلیت مسابقات آن‌ها قبل از شروع تمام می‌شود. سه رشته پایه و یک بسکتبال هستند که این شرایط را دارند. شما می‌توانیدبلیت هندبال و والیبال را در اواسط المپیک بخریداما بلیت بسکتبال از قبل تمام می‌شود. اگر بدانیمبسکتبالچقد زیبا است و اهمیت دارد قطعا نقطه نظرات تغییر می‌کند.

هاشمی درباره تایید نشدن سالن شهرداری گرگان برای میزبانی از مسابقات غرب آسیا نیز گفت: متاسفانه سالن ما قبول نشد و در تهرانبازی داریم. دیدم یکی از این صفحات مجازی نوشته بود ساجس لبنانتیم بزرگینیست. ساجسهمین دیشب تیم بیروت را در بیروت برد و الان هم با سرمایه‌گذاری که روی این تیم شده نه تنها برای غرب آسیا که برای قهرمانی آسیا آمده است. بازیکنان ما مقابل پنج هزار تماشاگر این تیم آنگونه بازی کردند و ما با بیست اختلاف می‌بردیم اگر در دقایق آخر شل نمی‌کردیم.

او افزود: بازتاب این برد چه بود؟ بعد از چند وقت در یک بازی بین‌المللی تیم ایران در یک شرایط سخت به پیروزی رسید، آیا توجهی به این موضوع شد؟ چرا توجه نکردیم؟ در رخ دادن این اتفاقات هم شیطنت هست، هم ناآگاهی وهم موارد دیگر. بعدها خواهند فهمید من چه می‌گویم! باید روی این بردها مانوردهیم چون به سود بسکتبال کشور است. من با افرادی که معلوم الحال هستند و بسکتبال ما در این سال‌ها تاوان چنین افرادی را می‌دهد، کاری ندارم. اما می‌خواهم مسئولان گوش‌شان به دهن چنین افرادینباشدچون بسکتبال را نمی‌دانند. امیدوارمدرباره بسکتبال فقط بسکتبالی‌هاحرف بزنند و هرکس از مادرشقهر کرد درباره بسکتبالصحبت نکند. مدت‌هاست تحمل می‌کنم صحبت نکنم اما نمی‌گذارند.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استون ویلا این فصل بدون هزینه‌های نجومی فراتر از حد انتظار ظاهر شده و از نظر آمار گلزنی فقط سیتی پپ گواردیولا از ویلا بهتر بوده است.

7 دقیقه پیش

مراسم معارفه علیرضا خسروی سرپرست فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان با حضور آرش فرهادیان مدیر کل امور مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان برگزار و از زحمات مهران تیشه گران تقدیر شد.

8 دقیقه پیش

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، از تعریف کردن از درخشش ارلینگ هالند خسته به نظر می‌رسد.

8 دقیقه پیش

کارت قرمز برای مدافع نساجی به دلیل تکل خشن روی پای هافبک مومبای سیتی احتمالا جریمه دلاری برای او به همراه دارد.

7 دقیقه پیش

به نظر می‌رسد شرایط گروه چهارم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به گونه‌ای باشد که از حالا باید تیم نوبهار نمنگان ازبکستان را به عنوان یکی از سه تیم برتر صعود کننده به مرحله یک هشتم نهایی دانست.

8 دقیقه پیش

بارسلونا با قطعی کردن صعودش به دور بعد لیگ قهرمانان موفق شده دریافت 36 میلیون یورو از یوفا را تضمین کند.

7 دقیقه پیش

معاون فنى كميته پارالمپيک از مثبت شدن تست سه ورزشکار بانوی ایران در هانگژو خبر داد.

7 دقیقه پیش

پیش از رویارویی با ناپولی، جود بلینگام با کفش‌های معروف زین الدین زیدان تمرین کرد.

7 دقیقه پیش

والتر ماتزاری، مربی ناپولی، رفاقتی دیرینه با کارلو آنچلوتی دارد ولی در نشست خبری بازی با رئال گفت که در طول 90 دقیقه رفاقت بینشان تمام می‌شود.

7 دقیقه پیش

بیشتر...