خبرآنلاین |
9 ماه پیش

قرا باغ محور اصلی رایزنی مقامات نظامی ایران روسیه خبرآنلاین

قرا باغ؛ محور اصلی رایزنی مقامات نظامی ایران و روسیه

ایسنا نوشت:وزیر دفاع روسیه عصر امروز (سه‌شنبه) در صدر یک هیات بلندپایه از مقامات نظامی این کشور وارد تهران شد.

وزارت دفاع روسیه از گفت‌وگوی «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه و سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درباره قراباغ، سوریه و افغانستان خبر داد.

این وزارت‌خانه همچنین عنوان کرد که شویگو پیشنهاد داده تا طی دیدارهای خود در ایران «موضوع همکاری‌های نظامی دوجانبه در مذاکرات» مورد گفت‌وگو قرار بگیرد.

وزارت دفاع روسیه در ادامه اعلام کرد: همچنان مسائل زیادی وجود دارند که امروز و فردا باید مورد گفت‌وگو قرار بگیرند. این گفت‌وگوها شامل مسائل تحصیلی، تبادل تجارب، تبادل هیات‌ها و مانورهای نظامی دریایی مشترک خواهد بود.

  • عکس دیدنی از احترام نظامی دو مقام بلندپایه نظامی ایران و روسیه /باقری به استقبال شویگو رفت

وزیر دفاع روسیه عصر امروز (سه‌شنبه) در صدر یک هیات بلندپایه از مقامات نظامی این کشور وارد تهران شد. وی که به دعوت رسمی سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ایران سفر کرده است پس از ورود به تهران در محل ستاد کل نیروهای مسلح از سوی سردار باقری به صورت رسمی مورد استقبال قرار گرفت.

شویگو نیز در رابطه با دیدار خود با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: من دیدارمان را قدمی دیگر در راستای تقویت شراکت راهبردی میان روسیه و ایران می‌بینم. امروز ما این فرصت را داریم تا درخصوص مسائل مرتبط با همکاری‌های نظامی دوجانبه باجزئیات صحبت کنیم.

وزیر دفاع روسیه همچنین گفت: ایران شریک راهبردی روسیه در منطقه خاورمیانه است و همکاری‌های ایران و روسیه در بخش نظامی به صورت پویا و مثبت در حال توسعه است».

قرار است وزیر دفاع روسیه علاوه بر دیدار با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، با سایر فرماندهان ارشد نیروهای مسلح ایران هم دیدار کند.

توسعه دیپلماسی دفاعی، گسترش همکاری‌های دو جانبه و همچنین مقابله با تهدیدات مشترک و تروریسم بین‌المللی از جمله محورهای اصلی این دیدارها محسوب می‌شود.

۲۷۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهاجم پیشین تیم ملی ایران از پیوستن به کلن آلمان و عدم حضور در دورتموند ابراز پشیمانی کرد.

یک ربع پیش

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم گفت: انتخابات مظهر عظمت، تجلی و عینیت بخش پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است، هر نظامی را جزء نظام متکی بر مردم می‌توان شکست داد.

14 دقیقه پیش

تحلیلگر بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه در یک ماه اخیر روند اصلاحی تند و تیز داشته که در سهم‌های کوچک این روند بیشتر بوده است.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی قزوین گفت: سیزدهمین نمایشگاه مادر، کودک و نوجوان، امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین برپا می‌شود.

یک ربع پیش

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف ۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در یک واحد مسکونی در شهر قزوین خبر داد. 

14 دقیقه پیش

وزارت داخله طالبان از تامین امنیت در روزهای آینده عید در افغانستان خبر داد.

یک ربع پیش

جواد آقایی‌پور، ستاره محبوب تیم استقلال خوزستان شاید تیمی که برای فصل آینده اش انتخاب می‌کند نه استقلال باشد و نه پرسپولیس.

4 دقیقه پیش

مدیرکل راه‌وشهرسازی لرستان گفت:میانگین ساخت چهارخطه‌ها در دولت سیزدهم به ۳۰ کیلومتر افزایش یافت.

یک ربع پیش

از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۵۰۰ تبعه غیر مجاز از استان قزوین به موطنشان بازگردانده شده اند.

13 دقیقه پیش

بیشتر...