خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

قرا باغ محور اصلی رایزنی مقامات نظامی ایران روسیه خبرآنلاین

قرا باغ؛ محور اصلی رایزنی مقامات نظامی ایران و روسیه

ایسنا نوشت:وزیر دفاع روسیه عصر امروز (سه‌شنبه) در صدر یک هیات بلندپایه از مقامات نظامی این کشور وارد تهران شد.

وزارت دفاع روسیه از گفت‌وگوی «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه و سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درباره قراباغ، سوریه و افغانستان خبر داد.

این وزارت‌خانه همچنین عنوان کرد که شویگو پیشنهاد داده تا طی دیدارهای خود در ایران «موضوع همکاری‌های نظامی دوجانبه در مذاکرات» مورد گفت‌وگو قرار بگیرد.

وزارت دفاع روسیه در ادامه اعلام کرد: همچنان مسائل زیادی وجود دارند که امروز و فردا باید مورد گفت‌وگو قرار بگیرند. این گفت‌وگوها شامل مسائل تحصیلی، تبادل تجارب، تبادل هیات‌ها و مانورهای نظامی دریایی مشترک خواهد بود.

  • عکس دیدنی از احترام نظامی دو مقام بلندپایه نظامی ایران و روسیه /باقری به استقبال شویگو رفت

وزیر دفاع روسیه عصر امروز (سه‌شنبه) در صدر یک هیات بلندپایه از مقامات نظامی این کشور وارد تهران شد. وی که به دعوت رسمی سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ایران سفر کرده است پس از ورود به تهران در محل ستاد کل نیروهای مسلح از سوی سردار باقری به صورت رسمی مورد استقبال قرار گرفت.

شویگو نیز در رابطه با دیدار خود با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: من دیدارمان را قدمی دیگر در راستای تقویت شراکت راهبردی میان روسیه و ایران می‌بینم. امروز ما این فرصت را داریم تا درخصوص مسائل مرتبط با همکاری‌های نظامی دوجانبه باجزئیات صحبت کنیم.

وزیر دفاع روسیه همچنین گفت: ایران شریک راهبردی روسیه در منطقه خاورمیانه است و همکاری‌های ایران و روسیه در بخش نظامی به صورت پویا و مثبت در حال توسعه است».

قرار است وزیر دفاع روسیه علاوه بر دیدار با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، با سایر فرماندهان ارشد نیروهای مسلح ایران هم دیدار کند.

توسعه دیپلماسی دفاعی، گسترش همکاری‌های دو جانبه و همچنین مقابله با تهدیدات مشترک و تروریسم بین‌المللی از جمله محورهای اصلی این دیدارها محسوب می‌شود.

۲۷۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فاینورد در هفته هفتم لیگ هلند و در روزی که فرصت بازی به هافبک ایرانی‌اش نرسید، برابر ایگلز به پیروزی رسید.

9 دقیقه پیش

آرواره شگفت‌انگیز بومسلنگ تا ۱۸۰ درجه باز می‌شود و با این توانایی خارق‌العاده مار قادر است به راحتی دندان‌های نیشش را در بدن هر جانداری فرو ببرد.

9 دقیقه پیش

استاندار یزد با بیان اینکه تمامی قراردادهای شهرک صنعتی به صورت شفاف در اختیار همه قرار گیرد، گفت: در کنار دانشگاه‌ها به جای پاساژ و کافی‌شاپ شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شود.

11 دقیقه پیش

مصاف سفیدپوشان لندن با شاگردان یورگن کلوپ در هفتمین هفته لیگ برتر جزیره با برتری تیم میزبان همراه بود.

11 دقیقه پیش

ربات «آمکا» که پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای جهان نامیده می‌شود، مهارت بازیگری خود را در یک ویدئوی جدید به نمایش گذاشته است.

5 دقیقه پیش

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه از آغاز مذاکرات فنی با مقامات عراق برای اجرای «کریدور راه توسعه» خبر داد و اجرای این پروژه را «گذر دالان طلایی از ترکیه» خواند.

3 دقیقه پیش

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنان در وحشت وقوع عملیات ضد صهیونیستی به سر می‌برند و این وحشت بنیامین نتانیاهو را بر آن داشته است تا فردا یک شنبه جلسه‌ای را برای بررسی اوضاع امنیتی این رژیم برگزار کند.

11 دقیقه پیش

انتخابات پارلمانی اسلواکی که امروز در این کشور آغاز شده است از آنجایی که می‌تواند منجر به رویگردانی این کشور از اوکراین و چرخش به سمت روسیه شود بسبار برای غرب و اروپا اهمیت دارد.

11 دقیقه پیش

بازیکن ایرانی تیم اسکرا بلخاتوف لهستان پس از پایان قراردادش با این تیم راهی روسیه شد و به تیم «اورال اوفای» روسیه پیوست.

6 دقیقه پیش

بیشتر...