تیتر برتر |
3 روز پیش

داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور کیست سایت تیتربرتر TitreBartar com

داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور کیست؟

به گزارشتیتربرتر؛در جلسه صبح روز چهارشنبه هیات دولت، داود منظور به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیات وزیران، به عنوان رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تعیین شد.

بیوگرافی داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور

داوود منظور متولد ۱۳۴۳ در تهران و دارای مدرک تحصیلی دکتری علوم اقصادی، گرایش اقتصادسنجی و اقتصاد بخش عمومی از دانشگاه تهران (۱۳۷۹) و کارشناسی ارشد اقتصاد و معارف اسلامی از دانشگاه امام صادق(ع) (۱۳۶۹) است.

سوابق داوود منظور

وی پیش از این قائم مقام مدیرعامل و معاون مالی و امور مجامع شرکت مادرتخصصی توانیر (۱۳۹۷-۱۳۹۳)، معاون وزیر نیرو در برنامه‌ریزی و امور اقتصادی (۱۳۹۰-۱۳۸۸)، معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی (۱۳۹۲-۱۳۹۱)، معاون برنامه ریزی در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور (۱۳۹۱-۱۳۹۰)، معاون برنامه‌ریزی در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ۱۳۹۱-۱۳۹۰)، مشاور اقتصادی وزیر نیرو (۱۳۹۳-۱۳۹۲)، دبیر کمیته ملی انرژی جمهوری اسلامی ایران و نماینده کشور در شورای جهانی انرژی از سال ۱۳۸۵ تاکنون و مشاور رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۳-۱۳۹۲) بوده است.

دیدگاه های داوود منظور

دولت سیزدهم اقتصاد صنعت برق را با توسعه ابزارهای مالی بهبود ببخشد

قائم‌مقام سابق توانیر با اشاره به مشکلات صنعت برق ابراز امیدواری کرد وزیر آینده نیرو بتواند با توسعه ابزارهای مالی و استفاده از بازار سرمایه زمینه توسعه ظرفیت نیروگاهی کشور را فراهم کند.

داود منظور، قائم‌مقام سابق شرکت توانیر و عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) گفت: با توجه به تورم بالا، کسری بودجه بالای دولت و نوسانات شدید ارز در بحث اقتصادی و از طرفی بحث‌های زیربنایی تأمین برق، با توجه به خاموشی‌های اخیر و همچنین تأمین آب استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان لزوم همکاری و انسجام میان این وزارتخانه‌ها به شدت احساس می‌شود که به نظر می‌رسد در کابینه معرفی شده این هماهنگی وجود دارد.

این کارشناس اقتصاد انرژی افزود: البته نظرات در مورد هر یک از وزرای معرفی شده متفاوت هست اما به طور میانگین بخواهیم نمره بدهیم، تیم معرفی شده به مجلس نمره قابل قبولی کسب می‌کند.

منظور در ارزیابی وزیر پیشنهادی نیرو گفت: آقای محرابیان با توجه به اینکه تحصیلات مرتبطی با اقتصاد و صنعت دارند، و تجربیاتی که در بخش صنعت و مدیریت طرح‌های مهر ماندگار داشتند می‌توانند گزینه مناسبی برای وزارت نیرو باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در صنعت آب و برق دو بعد مهم مهندسی و اقتصادی باید مدنظر قرار بگیرد، افزود: در بعد مهندسی ما با مشکل خاصی مواجه نبوده و نیستیم. در واقع اگر به توانمندی مدیران و کارشناسان داخلی کارآمد میدان داده شود می‌توانند از پس همه کلان‌پروژه‌ها بر بیایند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

قائم‌مقام سابق توانیر ادامه داد: اما بعد اقتصادی صنعت آب و برق این روزها به مشکل جدی خورده است و تأمین منابع مالی لازم برای توسعه نیروگاه‌ها، توسعه خطوط انتقال برق و شبکه‌های توزیع و همچنین تأمین منابع برای مهار آب‌های سطحی و آبرسانی و تصفیه‌خانه از نگرانی‌های جدی است که توسعه این صنعت در سالهای اخیر را محدود کرده است.

منظور افزود: با توجه به ناترازی‌هایی که در سالهای اخیر در صنعت برق شاهد آن بودیم، نیاز به افزایش ظریفت نیروگاهی ضروری است و حتی قرارداد احداث ۱۵ هزار مگاوات ظرفیت جدید با نیروگاه‌های خصوصی منعقد شد ولی به خاطر مسائل مالی به نتیجه نرسید.

این کارشناس اقتصاد انرژی در ادامه گفت: برای رفع این مشکلات نیاز به توسعه ابزارهای مختلف مالی از جمله استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه، استفاده از ظرفیت‌های مشارکت عمومی و خصوصی، استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی و همچنین استفاده از فاینانس خارجی در صورت کاهش تحریم‌ها وجود دارد که با توجه به دانش اقتصادی آقای محرابیان امید است بتوانند این ظرفیت‌ها را برای توسعه صنعت برق فعال کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا توسعه خودتامینی برق توسط صنایع بزرگ امکانپذیر است، گفت: با توجه به آشنایی وزیر پیشنهادی با بخش صنعت و امکان استفاده بیشتر از ظرفیت بازار سرمایه، افزایش خودتامینی برق توسط صنایع بزرگ امکانپذیر است و در برنامه وزیر پیشنهادی هم به افزایش ده هزار مگاوات ظرفیت از طریق صنایع بزرگ اشاره شده است که این ۱۰ هزار مگاوات را صنایع بزرگ برای مصارف خودشان یا فروش به سایر متقاضیان می‌توانند ایجاد کنند.

گردآورنده: محسن رضوی#‌سیاست منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد حسین قنبر پور مدیر تربیت بدنی بسیج رسانه و محمد زارع رئیس کمیسیون ایثار و شهادت مجمع جوانان استان البرز برگزار شد.

نیم ساعت پیش

بهینه سازی شبکه و رفع حریم جهت نیرورسانی به متقاضیان روستای محمودآباد کوچه شهید محمدعلی قاضی با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان انجام شد .

نیم ساعت پیش

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با دبیرکل وزارت خارجه اتریش گفت: اروپا پس از خروج آمریکا از برجام اقدام موثری نکرد.

1 ساعت پیش

با توجه به لزوم انطباق مقررات ناظر بر کارت اعتباری مرابحه با شرایط و مقتضیات روز و با هدف تسهیل تأمین مالی خانوار‌ها و کسب و کار‌های کوچک و متوسط از این طریق، سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ دو میلیارد ریال (۲۰۰ میلیون تومان) افزایش یافت.

2 ساعت پیش

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آخرین وضعیت رایزنی‌های ایران با اتحادیه اوراسیا درباره موافقت‌نامه تجارت آزاد به‌منظور گسترش کالاهای مشمول این موافقت‌نامه با تعرفه صفر، گفت: از دو هفته قبل مذاکرات فشرده‌ای را با اتحادیه اوراسیا برای تبدیل موافقت‌نامه فعلی به موافقت‌نامه تجارت آزاد آغاز کرده‌ایم.

2 ساعت پیش

کارشناس حوزه بانوان گفت: بین ۴۰ تا ۵۰ درصد یعنی نیمی از سهم اقتصادی و نان‌آوری و تأمین معیشت خانواده به حوزه زنان روستایی و عشایر ما برمی‌گردد.

2 ساعت پیش

ترور سردار سلیمانی زمینه شکل‌گیری فرسایش دیپلماتیک، کنش متقابل تاکتیکی ایران و افزایش تحرک یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی در برابر ناو‌های نظامی آمریکا در محیط منطقه‌ای را به وجود آورد. طبعا چنین فرآیندی اعتبار و قدرت استنادی آمریکا در محیط منطقه‌ای را با چالش روبه‌رو ساخته و زمینه شکل‌گیری اقدامات متقابل تاکتیکی در آینده را نیز فراهم می‌سازد.

2 ساعت پیش

مهلت تکمیل و ارسال فرم‌های مرتبط با تقاضای تاسیس شرکت اعتبارسنجی تا پایان روز پانزدهم آبان ماه سال جاری تمدید شد.

3 ساعت پیش

معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: در پی آن هستیم مشکلاتی که زنان مولد روستایی و عشایری در دریافت وام و تسهیلات همچون نبود ضامن و سند دارند، را برطرف کنیم تا وام‌ها را با بهره کمتر و تنفس بیشتر در اختیارشان قرار دهیم.

3 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، از هوشمندسازی کنتور‌های آب پایتخت در آینده نزدیک خبر داد.

3 ساعت پیش

فرمانده نیروی دریایی ارتش از پهلوگیری ناوگروه رزمی- عملیاتی هفتاد و هفتم این نیرو در بندر صلاله کشور عمان خبر داد.

3 ساعت پیش

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات امروز ۲۵ مهر ۱۴۰۰ با ریزش بیش از هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحدی بازگشت.

4 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران، از برگزاری دومین جلسه این کمیسیون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

4 ساعت پیش

۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

4 ساعت پیش

سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: معتقدیم مدیریت تقسیم و توزیع سوخت ماشین‌آلات کشاورزی باید به متولی بخش کشاورزی یعنی وزارت جهاد کشاورزی واگذار شود.

5 ساعت پیش

بیشتر...