تیتر برتر |
1 ماه پیش

پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی براساس شرط سنی جزییات تیتربرتر

جزییات جدید از مبلغ و شرایط وام ازدواج در سال 1400

به گزارشتیتربرتر؛وام ازدواجدر قانون بودجه 99 با افزایش 20 میلیونی برای هر یک از زوجین به از 30 میلیون تومان به 50 میلیون تومان افزایش یافت و بر اساس این مصوبه به هر یک از زوجین 50 میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد که جمعاً دو نفر می‌توانند 100 میلیون تومان وام بگیرند.

اما دراصلاح و بررسی لایحه بودجه 1400با چکش کاری نمایندگان مجلسسقف وام ازدواجبا 20 میلیون تومان افزایش به70 میلیون تومانرسید اما با اعمال شرط سنی این وام به مبلغ100 میلیون تومانبه ازای هر یک از زوجین می رسد.

جزییات افزایش وام ازدواج در سال آینده

نمایندگان مجلس در نشست علنی نوبت صبح امروز (چهار‌شنبه 13 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400، با بند (الف) تبصره (16) و ردیف‌های آن در ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

در بند (الف) تبصره (16) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: به‌منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوجهایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از مورخ  1/  1/ 1397 می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند با اولویت نخست پرداخت کند. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال 1400 پانصد میلیون‌ (500.000.000) ریال با دوره بازپرداخت هفت‌ساله با أخذ یک ضامن معتبر و سفته است.شرایط سنی متقاضیان دریافت وام، حداکثر یک ماه پس از ابلاغ این قانون، به پیشنهاد مشترک وزارت ورزش و جوانان و بانک مرکزی تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

در ردیف (1) آمده است: ­به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از محل پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به کلیهزوج‌هایی که تاریخ عقد ازدواجآنها بعد از تاریخ  1/  1/ 1397 است و تاکنون تسهیلات ازدواج دریافت نکرده‌اند با اولویت نخست پرداخت کند.

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال 1400 هفتصد میلیون(700.000.000) ریال و با دورهبازپرداخت 10 سالهاست.

وام ازدواج ١٠٠ میلیونی برای زوج‌های کمتر از ۲۵ سال

همچنین در جزء الحاقی (1) آمده به منظور کاهش سن ازدواج، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوج های زیر 25 سال وزوجه های زیر 23 سال واجد شرایطدریافت تسهیلات ازدواج را تا سقفیک میلیارد(1.000.000.000) ریال افزایش دهد.

شرایط ضمانت وام ازدواج در سال 1400

بانک ها باید برای ضمانت صرفا یکی از سه مورد اعتبارسنجی، یا یک ضامن و سفته و یا سهم فرد از حساب یارانه هدفمندی را به منزله ضمانت بپذیرند.

مسئولیت حسن اجرای حکم این بند به عهده بانک مرکزی و بانکهای عامل و کلیه مدیران و کارکنان ذیربط میباشد. عدم اجرا یا تاخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح میباشد.

همچنین تمامی بانک ها موظفند به صورت ماهانه، تعداد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداختی و تعداد افراد در نوبت دریافت این تسهیلات را به صورت عمومی اعلام کنند.

شرایط دریافت وام ازدواج از بانکها

طبق بخشنامه بانک مرکزی برای هر 50 میلیون تومان وام ازدواج یک ضامن نیاز است و شرایط بازپرداخت آن 84 ماه، 7 ساله بوده و با سود 4 درصد است همچنین پیش ثبت نام از طریق سایت است و زوجین هنگام دریافت کدرهگیری می‌توانند به شعبه معرفی شده مراجعه کنند.

البته با توجه به افزایش مبلغ وام ازدواج در سال 1400 به 70 میلیون و 100 میلیون تومان براساس شرط سنی تغییر کرده است وضعیت معرفی ضامن نیز توسط بانک ها تغییر می کند.

زوجین برای ثبت نام دریافت وام ازدواج باید به سایت رسمیبانک مرکزیجمهوری اسلامی ایران به نشانیve.cbi.ir«سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج» مراجعه کنند، این آدرس سایت تسهیلات ازدواج در کشور است به جز این لینک هر سایت دیگری کلاهبرداری است.

تسهیلات وام ازدواجبرای هر یک از زوجین 50 میلیون تومان و با دوره بازپرداخت 7 ساله است که برای اخذ آن زوجین نیاز به داشتن یک ضامن معتبر و سفته دارند.

مشمولان وام ازدواج  با مراجعه به سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، می توانند برای دریافت این وام ثبت نام کنند. در واقع اولین قدم شماثبت نام در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواجاست.

پس از ثبت نام، با دریافت کد رهگیری 10 رقمی خود و با همراه داشتنمدارک لازم به شعبه ای از بانک که سامانهبه شما اعلام کرده رفته و جهت پذیرش توسط بانک اقدام کنید.

لازم به ذکر است، برایمراجعه به بانک حداکثر 12 روز وقت داریدو در صورت عدم مراجعه در این زمان، اطلاعات ثبت نامی شما از سامانه حذف میشود. پس از پذیرش توسط بانک، 45 روز کاری فرصت دارید، تا مدارک خود را تکمیل نموده و به بانک تحویل دهید.

مدار مورد نیاز بدین ترتیب است:

  • اصل و کپی سند ازدواج.
  • اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه های زوجین.
  • اصل و کپی شناسنامه های ضامن ها.
  • اصل و کپی کارت ملی زوجین. (موقت یا دائم)
  • اصل و کپی کارت ملی ضامن. (موقت یا دائم)
  • کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین.
  • کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمدعلی ابراهیمی گفت: در سیستان و بلوچستان در گذشته برای بیدار کردن مردم در هنکام سحر از آیین های دهل زدن، سحرخوانی و روشن کردن فانوس استفاده می شد که امروزه با توسعه ابزار ارتباط جمعی و رسانه ها برخی از این آیین ها به فراموشی سپرده شده است.

5 دقیقه پیش

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان را با صدای « توحید منفرد» بشنوید.

5 دقیقه پیش

مهرداد طاهری از آغاز طرح نظارت و پایش بر بازار کالاهای ماه رمضان در ایرانشهر خبر داد و گفت: 5 پرونده تخلف کالا به ارزش 23 میلیون ریال در این شهرستان طی بازدید به عمل آمده بازرسان اداره صمت تشکیل شد.

6 دقیقه پیش

ساخت و ساز غیر اصولی و ناقص یک سالن ورزشی نیمه تمام در دلگان باعث ریزش سقف آن بر اثر باد شد، اتفاقی که طبق گفته مردم منطقه نشان از ضعف مدیریت متولیان در احداث پروژه های عمرانی است.

6 دقیقه پیش

محمد دیوجان گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی سال جاری به دفاتر کاریابی سیستان و بلوچستان ابلاغ شد.

7 دقیقه پیش

طی تفاهم نامه‌ای بین بسیج سازندگی استان و سازمان تبلیغات اسلامی فارس، ۱۰۰ خانه عالم توسط بسیج سازندگی و کمک جهادگران گروه‌های جهادی در استان فارس در سال ۱۴۰۰ احداث، بازسازی و تکمیل می‌شود.

7 دقیقه پیش

مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: اقلام پرمصرف از نظر کیفیت و دارا بودن نشان استاندارد کنترل می‌شوند تا مشکلی برای مصرف‌کنندگان پیش نیاید.

13 دقیقه پیش

کارگران معدنی در ترکیه در حال افطار در عمق ۶۳۰ متری زمین

یک ربع پیش

حبیبی گفت: برای امروز وزش تندباد‌های لحظه‌ای و رگبار پراکنده در ارتفاعات شمال، غرب و جنوب استان کرمان پیش بینی می‌شود.

یک ربع پیش

تیم فوتسال آیندگان هرمزگان در دیداری خانگی مقابل تیم سفیر گفتمان تهران متحمل شکست سنگینی شد.

نیم ساعت پیش

اخبار منتشر شده در فضای مجازی خبر از به فروش گذاشته شدن یک زندان قدیمی در آمریکا می‌دهند.

نیم ساعت پیش

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای استان یزد از پیشرفت ۷۰ درصدی عملیات آبرسانی به ۱۲ روستای شهرستان خاتم خبر داد.

نیم ساعت پیش

در اینفوگرافیک زیر ساعات روزه‌داری در رمضان امسال در شماری از کشورهای جهان مشخص شده است.

نیم ساعت پیش

کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان ارومیه ۱۶ واحد صنفی را در نوشین شهر به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب کردند.

نیم ساعت پیش

لاله‌های واژگون را مظهر استقامت می‌نامند، زیرا کمتر گلی توان رویش در شرایط سخت و ارتفاع یک هزار و ۵۰۰ متر از سطح دریا را دارد. لاله‌های واژگون در رشته کوه زاگرس و در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و ایلام می‌روید. مدت زمان رویش این گل تنها یک ماه است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...