تیتر برتر |
1 ماه پیش

عقبگرد اتریوم از قله هزار دلاری پیش بینی آینده اتریوم سایت تیتربرتر TitreBartar com

عقبگرد اتریوم از قله 4 هزار دلاری+ پیش‌بینی آینده اتریوم

به گزارشتیتربرتر؛ رشدهای یکی، دو هفته اخیر دربازارارزهای دیجیتال، به‌خصوصرشد بی‌سابقه اتریومو نزدیک شدن به قیمت ۴ هزار دلار، اشتیاق و نگاه سرمایه‌گذاران را دو چندان کرد.

پیش بینی قیمت اتریوم تا پایان سال 2021

اتریومبا رشد ۳۵ درصدی طی هفته گذشته و رسیدن به رکورد ۳۹۸۹ دلاری، توانست ارزش بازاری خود را به ۵۰۰ میلیارد دلار برساند. اتریوم بعدازظهر روز گذشته پس از نزدیک شدن بهکانال ۴ هزار دلاریبا افزایش مقطعی فروش‌ها مواجه شد و تا ساعت ۵ بعدازظهر تا کانال ۳هزار و ۷۰۰ دلاریافت کرد.

پیش‌بینی‌های قیمتی متفاوتی درباره حرکت‌های در پیش روی این رمز ارز دیجیتال دیده می‌شود. فانداسترات (Fundstrat) که یک شرکت تحقیقاتی-سرمایه‌گذاری در وال‌استریت است، طی گزارشی در ماه آوریل اعلام کرد، با توجه به روند پیشروی اتریوم، احتمالا تا پایان سال شاهدقیمت‌های ۱۰ هزار دلاری اتریومنیز خواهیم بود.

با این حال بازار در حال فهمیدن این امر است کهارزش فعلی اتریومهنوز از نظر تحلیل بنیادی بسیار با قیمت‌هایی که نشانگر ارزش حقیقی آن است، فاصله دارد. همزمان برخی شاخص‌های فنی هشدارهایی را درباره افزایش بیش از حد این رالی و ریسک‌های احتمالی آن می‌دهند.

چرا اتریوم صعودی شد؟

دلیل شروع این رالی قیمتی در مورداتریومبه ماه آوریل سال جاری میلادی بر می‌گردد. جایی که به علت تقاضای بالا برای تراکنش و عدم وجود ظرفیت کافی برای انجام سریع تراکنش‌ها، هزینه‌های تراکنش افزایش یافت به طوری که حتی در ماه فوریههزینه تراکنش‌ها در بستر اتریومبه یکرکورد بی‌سابقه قیمتیدست یافت.

راه‌حل اجرای هارد فورک برلین در ۱۴ آوریل منجر بهارتقای کدهای نرم‌افزار شبکه اتریومشد. این ارتقا موجب کاهش چشم‌گیر هزینه‌های تراکنش و نقل و انتقالات در این شبکه شد.

از طرف دیگر با توجه به اینکه شبکه اتریوم، شبکه‌ای متن باز است، توکن‌های ساخته شده در این بستر با اقبال بیشتری روبه‌رو شدند. مثل صرافی یونی سوآپ که طی هفته‌های اخیر به بالاترین قیمت خود یعنی نزدیک به۴۵ دلاررسید. این ارتقا موجب بهبود و افزایش استفاده از پروژه‌های فعال در این بستر شد.

آیا اتریوم از بیت کوین سبقت می‌گیرد؟

این گسترش استفاده و همزمانی آن با گسترده‌تر شدن قراردادهای هوشمند در این شبکه موجبکاهش عرضه اتریوم در بازار جهانیشد. علت این امر نیز قفل شدن (Lock) رمزارزها در پی این قراردادهای هوشمند است.

کاهش سلطه جهانی یا دامیننس (Dominance)بیت کوینبه ۴۵ درصد که کمترین میزان این شاخص برای بیت‌کوین از سال ۲۰۱۹ است و افزایش این شاخص برای اتریوم و رسیدن آن به ۲۰ درصد، نمایانگر پیشرفت قابل توجهرمزارز دوماست به طوری که ویجای عیار، مدیرمسوول آسیا و مدیترانه صرافی لونو بیان کرد، با این که اخیرا قیمت اتریوم افزایش داشته اما در مقایسه بابیت‌کوینهنوز راه طولانی‌ای در پیش خواهد داشت.

افزایش تردیدها در بازار ارزهای دیجیتالی

ریزش شدیددوج کوینباعث افزایش فشار فروش بسیاری از رمزارزهای دیگر شد.

بنابر گزارش سی‌ان‌بی‌سی، اقبال کسب و کارها به ارزهای دیجیتالی کماکان رو به گسترش است. نتایج یک نظرسنجی صورت گرفته توسط مسترکارد نشان می دهد که ۴۰ درصد مشتریان این شرکت مایل هستند تا در کسب و کارهای خود از ظرفیت ارزهای دیجیتالی بهره ببرند. این میزان به ویژه در بین مدیران جوان تر قابل توجه بوده و ۷۷ درصد آن ها در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتالی در کسب و کار خود ابراز تمایل کرده اند.

در ادامه روند پذیرش ارزهای دیجیتالی توسط کشورهای مختلف، آلمان از یکم ژوییه به مدیران صندوق های سرمایه گذاری اجازه خواهد داد تا حداکثر ۲۰ درصد دارایی های سبد خود را در ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنند. آلمان یکی از بزرگ ترین بازارهای مالی اروپا است اما تاکنون رویکرد محتاط تری در قبال ارزهای دیجیتالی در مقایسه با دیگر مراکز اروپایی نظیر لوکزامبورگ و سوییس داشته است. معامله گران امیدوارند سایر کشورهای اروپایی نیز به زودی رویکردهای مشابهی اتخاذ کنند.

هرچند که ارزهای دیجیتالی کماکان در حال ثبت رکوردهای جدیدی هستند اما اندرو بیلی- رییس بانک مرکزی انگلیس که یکی از منتقدان سرسخت آن ها نیز محسوب می شود کماکان معتقد است که رمزارزها دارای هیچ ارزش ذاتی نیستند. بیلی با بیان اینکهسقوط آزاد قیمت رمزارزهاکاملا محتمل است گفت: توصیه من به سرمایه گذاران این است که اگر می خواهند جایی سرمایه گذاری کنند که شاید تمام سرمایه شان نابود شود سراغ رمزارزها بروند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۴۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۷۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال در بازار

به‌روزرسانیقیمت ارزهای دیجیتال(تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

 • قیمت: ۵۷ هزار و ۶۱۹.۹۳ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۴ درصد کاهش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۶۹ درصد افزایش

۲- اتریوم

 • قیمت: ۳۹۳۹.۱۲ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۷۷ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۱.۹۶ درصد افزایش

۳- بایننس کوین

 • قیمت: ۶۶۳.۱۷ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۳۹ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۳۵ درصد افزایش

۴- دوج کوین

 • قیمت: ۰.۴۹۰ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲۵.۲۶ درصد کاهش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۸.۱۹ درصد افزایش

۵- کاردانو

 • قیمت: ۱.۸۱ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۴.۴۴ درصد کاهش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۴.۷۲ درصد افزایش

۶- تتر

 • قیمت: ۱.۰۰ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد کاهش

۷- ریپل

 • قیمت: ۱.۵۱ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۱۸ درصد کاهش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۹۱ درصد کاهش

۸- پولکا دوت

 • قیمت: ۳۹.۶۷ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۹ درصد کاهش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۸۵ درصد افزایش

۹- بیتکوین کش

 • قیمت: ۱۳۲۹.۲۵ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۳۱ درصد کاهش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۵.۶۲ درصد افزایش

۱۰- لایت کوین

 • قیمت: ۳۶۰.۰۸ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۳۶ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۳.۳۲ درصد افزایش

گردآورنده: الهام خلیلی خو#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تهران- مراسم تشییع پیکر ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران ایرنا و ایسنا که عصر چهارشنبه در سانحه واژگونی اتوبوس در استان آذربایجان‌غربی جان باختند، برگزار شد.

3 دقیقه پیش

گمانه‌زنی‌ها از واردات خودروهای الکلی و برقی حکایت دارد. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اعلام این خبر گفت: در دولت سیزدهم نگاه‌ها به واردات خودرو با انرژی‌های نو است. یعنی قرار است خودرو برقی، هیبریدی و خودروهایی که با سوخت الکل کار می‌کنند، وارد شود.

یک ربع پیش

۳ نفر از منافقان که ناجوانمردانه به رای دهندگان ایرانی در بیرمنگهام حمله کردند، بازداشت شدند.

یک ربع پیش

رئیس رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم از نزدیک تحولات و تحرکات لبنان را زیر نظر دارد. وزیر جنگ این رژیم نیز ادعا کرد که ارتش صهیونیستی می‌تواند همزمان در چندین جبهه درگیر شود.

نیم ساعت پیش

رئیس اطلاعات مصر اخیرا نقش پررنگی در پرونده‌های سیاست خارجی مصر ایفا کرده است به گونه‌ای که در برخی موارد خود «سامح شکری« وزیر خارجه مصر هم از سفرهای خارجی وی غافلگیر می‌شود.

نیم ساعت پیش

این جمهوری خواه همچنین دموکرات‌ها را "مقصر دردسرهای حقوقی فزاینده" خود از جمله بر معاملاتش در اوکراین دانسته و گفت ده‌ها شاهد می‌توانند از ادعاهای او درباره تقلب در انتخابات حمایت کنند.

نیم ساعت پیش

این واکسن با تکنولوژی ساخت پروتئین نوترکیب ساخته می‌شود و درصورت موفق بودن مراحل کارآزمایی بالینی این واکسن در ایران توسط سیناژن تولید خواهد شد.

نیم ساعت پیش

طرح نظام راهبری ساماندهی شبکه توزیع مرغ در استان ها، کلید خورد.

نیم ساعت پیش

مشاور ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تاکنون تعداد ۲۷۰۵ دستگاه کامیون زیر سه سال ساخت برای واردات، درخواست ثبت سفارش کرده‌اند که از این میان تعداد ۴۳ دستگاه کامیون تا هفته گذشته شماره‌گذاری شده است.

نیم ساعت پیش

وزیر بهداشت و درمان گفت:ما امیدواریم تا پایان پاییز کل جمعیت هدف در کشور واکسینه شوند و زنجیره انتقال را قطع کنیم.

نیم ساعت پیش

محسن ظهوری (روزنامه‌نگار) در یک رشته‌توئیت مفصل و هولناک از همسایه روان‌پریشش آقای نصیری می‌گوید که قصد جان او را کرده بوده، بخوانید کمی ترسناک است.

نیم ساعت پیش

درجریان انتخابات ریاست جمهوری لیستی از اسامی ۱۱ابربدهکار بانکی منتشر شد. اما مهم‌تر از اینکه این ۱۱نفر چه کسانی هستند و چه برخوردی با آن‌ها شده است، باید به بررسی ریشه‌های بروز و ظهور چنین رانت‌ها عظیمی در اقتصاد کشور پرداخت.

نیم ساعت پیش

سفیر آمریکا بعد از بازگشت به مسکو، مهمترین وظیفه خود را برقراری روابطی باثبات و قابل پیش‌بینی با روسیه نامید و سرگئی ریابکوف نیز قصد دارد مذاکراتی درباره تحقق توافقات درباره ثبات راهبردی با وی داشته باشد.

1 ساعت پیش

کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس موسسه رازی با تزریق مرحله اول تست انسانی به ۲ داوطلب مرد دهم اسفند ماه ۹۹ در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) تهران آغاز شد.

1 ساعت پیش

ترانه علیدوستی تصویری از حضور در زمین فوتبال استادیوم آزادی منتشر کرد.

1 ساعت پیش

بیشتر...