خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

روز قدس امسال یک شیوه مبارزاتی است ایسنا

روز قدس امسال یک شیوه «مبارزاتی» است

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: با توجه به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و یکپارچگی مردم جهان از تمام ملل و ادیان و مذاهب در نکوهش این اقدامات، باید گفت که روز قدس امسال تبدیل به یک شیوه مبارزاتی شده و روز قدس امسال به معنای واقعی کلمه یک روز «جهانی قدس» است.

شایان ترکمانی در گفت‌وگو با ایسنا،با بیان اینکه فلسفه اصلی روز قدس یک مقابله جدی با سیاست غرب و رژیم صهیونیستی مبنی بر به فراموشی سپردن مساله فلسطین و قدس است، اظهار کرد: سیاست غرب و رژیم صهیونیستی این است که کشورهای اسلامی و جهان قضیه فلسطین را به فراموشی سپرده و یا تصویر محوی از فسطین داشته باشند؛ اما با فرمان امام خمینی (ره) یک ابتکار جهانی رخ می دهد و روزی برای «قدس» تعیین می شود که تقریبا تمام این نقشه‌ها را نقشه بر آب می‌کنند.

وی با بیان اینکه امام خمینی با نام گذاری روز قدس یک حرکت جمعی برای زنده نگه داشتن یاد فلسطین و مساله قدس در جهان اسلام و تمام دنیا برداشتند، ادامه داد: امسال روز قدس، یک شیوه مبارزاتی است. پیش از این حرکتی که امام خمینی برای روز راهپیمایی روز قدس آغاز کردند صرفا در برخی کشورهای اسلامی و به صورت محدود و نه در همه کشورها اتفاق می‌افتاد، اما روز به روز اثر روز قدس بیشتر شد و روز قدس امسال یک شیوه مبارزاتی است.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با اشاره به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه، افزود: اهمیت این حرکت امام خمینی در روز قدس امسال بیشتر مشخص می‌شود؛ چراکه روز قدس امسال به معنای واقعی کلمه یک روز جهانی قدس محسوب می شود و از تمام ملل، ادیان و مذاهب در این راهپیمایی شرکت خواهند کرد و مهمترین نکته این راهپیمایی نیز همین است که امسالبرای اولین بار در مساله فلسطین یک حرکت جمعی جهانی اتفاق می‌افتد که صرفا محدود به کشورهای اسلامی و شیعه نیست.

ترکمانی همچنین درباره اقدام اخیر اسرائیل و حمله به ساختمان سفارت ایران در سوریه و لزوم دقت در تحلیل این امر، بیان کرد: تحلیل قشر نخبگانی جامعه نباید همانند و شبیه به تحلیل های کف جامعه درباره این اقدام باشد. جبهه مقاومت در جنگی ترکیبی با غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد و این اقدام رژیم صهیونیستی یک واکنش و نه کنش بوده است. آنچه مهم آن است که برآیند کلی جنگ به نفع جبهه مقاومت است و اقداماتی صورت گرفته است که رژیم صهیونیستی مجبور شده دست به این کار بزند.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقات اخیر علاوه بر اینکه ضعف و سستی رژیم صهیونیستی را نشان داد که دست بر چنین حماقتی زده است، نشان داد کاملا مرکز فرماندهی رژیم صهیونیستی بهم ریخته است. این اتفاقات باعث می‌شود که مساله فلسطین و روح آزادی خواهی و مقاومت مشخصا در کشور خودمان ایران و سایر کشورهای جبهه مقاومت بسیار زنده‌تر و قابل پذیرش‌تر از قبل شود؛ به طوری که همراهی مردم برای دفاع از غزه بیشتر و عزم آنها جدی تر شود. از طرفی این عامل منجر به وحدت گروه هایی شد که به هر دلیلی از یکدیگر فاصله گرفته بودند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران ضمن دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس، تصریح کرد: انشالله عزم ملت ایران و کشورهای مقاومت برای مبارزه با صهیونیسم و همراهی مردم فلسطین بیشتر می شود. اینکه ما این امر را در طول تاریخ ثابت کرده‌ایم که از صهیونیست ها نخواهیم ترسید و اتفاقا ملت ما در مواجهه با جنایات رژیم صهیونیستی بیدارتر و می‌شود و بیشتر به صحنه می‌آید.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

1 ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

1 ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

1 ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

1 ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

1 ساعت پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

1 ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

1 ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

1 ساعت پیش

بیشتر...