خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

اولین رویداد ادبی هنری عمود ۱۳ در دانشگاه باهنر کرمان برگزار شد ایسنا

اولین رویداد ادبی ـ هنری «عمود ۱۳» در دانشگاه باهنر کرمان برگزار شد

ایسنا/کرماناولین رویداد بین‌المللی هنری و ادبی «عمود ۱۳»، گرامیداشت شهدای حمله تروریستی ۱۳ دی ماه کرمان، شامگاه ۲۴ بهمن ماه در دانشگاه شهید باهنر با معرفی و تجلیل از برگزیدگان برگزار شد.

دکتر محمود بابایی هدف از برگزاری این رویداد را ثبت روایات مربوط به شهدای این جنایت تروریستی دانست و گفت: برخی از این روایات بعضاً برای خود خانواده این شهدا هم تازگی دارد.

معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: شهید حاج عادل رضایی برای قرائت مناجات حضرت امیر(علیه السلام) به دانشگاه شهید باهنر می‌آمد و روز تشییع وی در ۱۷ دی ماه درخواست کردیم پیکر او را به دانشگاه بیاورند و در ۱۵دقیقه‌ای که به ما وقت داده بودند، صوت مناجات‌خوانی خودش را که دقیقا یک ربع بود بالای سرش پخش کردیم و در انتهای این مناجات شنیدیم شهید می‌گوید: رفقا بعد از مرگم، جنازه من را اینجا بیاورید و این مناجات را پخش کنید.

وی در ادامه بیان کرد: استقبال از اولین رویداد «عمود ۱۳» بی نظیر و فراتر از تصور ما بود و ۱۶۱ اثر از دانشگاه‌های مختلف کشور در بخش‌های عکس‌نوشته، داستانک، شعر و پادکست دریافت شد.

معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: از این تعداد در هر بخش سه اثر برتر معرفی و در مجموع از ۱۲ برگزیده تجلیل می‌شود.

همچنین دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزیر علوم در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی پیرامون ارزش‌هایی شکل گرفت که در بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری احصا شده است.

وی با اشاره به توطئه‌ها و تلاش مستکبران برای از کار انداختن انقلاب و جلوگیری از گسترش آن، تصریح کرد: امروز دشمنان ما به حقیرترین حربه‌ها تمسک می‌جویند و در صدد کور کردن پایه‌های اعتقادی مردم هستند اما انقلاب مانند خون در رگ‌های مرم جاری و شهادت قوام‌بخش نظام و انقلاب است کما اینکه ۲۲ بهمن ازدحام جمعیت چشمگیر کرمان خلاف فرضیات مستکبران را ثابت کرد.

وی در پایان بیان کرد: یک دو گانه ساده پیش روی ماست و باید تصمیم گرفت برای شهادت و یا مردن.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از خانواده شهیدان حاج عادل رضایی، مکرمه حسینی، رضا ایرانمنش و سکینه صادقی از جانبازان حمله تروریستی مسیر گلزار شهدای کرمان تجلیل و پیام وزیر علوم به این رویداد قرائت شد.

اولین رویداد ادبی ـ هنری «عمود ۱۳» در دانشگاه باهنر کرمان برگزار شد

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

۵۳ ماهواره با موشک «فالکون ۹» شرکت «اسپیس‌ایکس» به فضا پرتاب شدند.

یک ربع پیش

مجسمه‌های «اوشابتی» که به اعتقاد مصریان باستان قرار است در دنیای پس از مرگ برای متوفی کار کنند و پرتره‌های مومیایی که چهره متوفی‌ها را به تصویر کشیده‌اند، از جمله اشیائی به شمار می‌روند که به طور مدوام در مقبره‌ها و گورهای مصریان باستان کشف شده‌اند.

یک ربع پیش

تعدادی از مواد طرح اصلاح قانون نظام صنفی برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

یک ربع پیش

وزیر راه و شهرسازی گفت: از ابتدای سال ۸۷۸ نقطه پرحادثه را هدف گذاری کردیم که تا کنون ۴۰۰ نقطه آن را رفع خطر کردیم.

یک ربع پیش

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک از وقوع ۲۱۸ مورد حادثه و حریق طی بهمن ماه خبر داد.

نیم ساعت پیش

 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: برای توسعه بنگاه‌داری و ارتقای تعالی سازمانی باید خلاقیت، نوآوری و مدیرت چابک و تقویت استعداد کارکنان، بهبود فرآیندها و تمام شاخص‌ها را در دستور کار قرار دهیم و بحث دانش بنیان کردن را در سیستم جاری و ساری کنیم.

یک ربع پیش

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر انقلاب سه اصله نهال کاشتند.

یک ربع پیش

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد ملت فلسطین از موضع یمن در این برهه تاریخی قدردانی می‌کند.

یک ربع پیش

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواستار در دستور کار قرار گرفتن طرح ساماندهی نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش شد.

یک ربع پیش

بیشتر...