خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

شروع شانزدهمین دوره جشنواره فرهنگ اقتصاد اقوام ایران زمین تصاویر تسنیم


آغاز شانزدهمین دوره جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین+تصاویر‌

دبیر شانزدهمین دوره جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین گفت: جشنواره اقوام فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان در گرگان آغاز به کار کرد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز گرگان، محمد جواد ساوری عصر امروز در شانزدهمین دوره جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین اظهار داشت: شانزدهمین دوره جشنواره ملی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان در گرگان آغاز به کار کرد و تا 3 آذر به مدت 5 روز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه حدود 100 غرفه در اختیار هنرمندان استان گلستان است تصریح کرد: در این جشنواره صنایع دستی، سوغات و غذا‌های سنتی همه اقوام و استان‌های کشور و همچنین کشور‌های افغانستان، قزاقستان و ترکمنستان، در 250 غرفه مختلف، عرضه می‌شود.

ساوری با بیان اینکه از سفرای کشورهای همسایه نیز برای حضور در این جشنواره دعوت شده است تاکید کرد : گروه‌های هنری در این جشنواره به اجرای موسیقی و آئین‌های سنتی خواهند پرداخت. در هر روز برگزاری هم خوانندگانی مطرح ملی اجرا خواهند کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان اظهار کرد: در این دوره، حضور فعال گروه‌های سیاه‌چادر، مزارع گردشگری و بخش روستایی و عشایری را نیز خواهیم داشت.

دبیر جشنواره تاکید کرد: برگزاری بخش‌های علمی و پژوهشی و نشست‌های تخصصی با محوریت جزیره آشوراده، دیوار تاریخی گرگان و بافت تاریخی هم در این جشنواره، برنامه‌ریزی شده است.

ساوری با اشاره به اینکه دوره قبل این جشنواره حدود 400هزار نفر از این جشنواره دیدن کردند تصریح کرد: پیش بینی شده است امسال بیش از 800 هزار نفر از این جشنواره دیدن کنند.علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 7 تا 22 از این جشنواره در نمایشگاه بین‌المللی گرگان در جاده گرگان به آق قلا دیدن کنند.

انتهای پیام/581/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک رسانه انگلیسی گزارش داد تحریک طالبان پاکستان برای خودداری از حمله به کریدور اقتصادی چین و پاکستان درخواست باج کرده است.

9 دقیقه پیش

سرپرست فدراسیون بولینگ و بیلیارد منصوب شد.

9 دقیقه پیش

رییس مرکز ملی پیش بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه "طی روزهای آینده بارش‌های موثری در کشور نداریم"گفت: طی 10 روز آینده شرایط پایداری در اکثر مناطق کشور حاکم است.

9 دقیقه پیش

فرمانده انتظامی شهرستان کرج گفت: با تلاش ماموران کلانتری 11 مرکزی شهرستان کرج، فردی که به دلیل اختلالات روانی اقدام به قتل مادر و ضرب و جرح پدرش کرده بود، دستگیر شد.

8 دقیقه پیش

نخستین کنفرانس ملی حکمرانی دانش مبنا؛ حکمرانی سرزمینی، 13 آذر ماه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

8 دقیقه پیش

مدیر مرکز کانون خدمت رضوی منطقه کاشان ضمن اشاره به فعالیت 600 خادمیار در منطقه کاشان گفت: شبکه خادمیاری رضوی در کاشان تشکیل شد.

8 دقیقه پیش

سومین فراخوان جشنواره ادبی فلسطین در سه بخش داستان و شعر بزرگسال ، داستان و شعر کودک و داستان‌ کوتاه (داستانک) منتشر شد.

8 دقیقه پیش

نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: رهبر معظم‌ انقلاب در سخنان خود مباحثی همچون فناوری و اقتصاد دریامحور را مورد تاکید قرار دادند و لذا باید بهره‌برداری همه‌جانبه از دریا را افزایش دهیم.

8 دقیقه پیش

رئیس دیوان عدالت و ‌معاونانش پرونده‌های مطروحه ‌همدان در دیوان عدالت اداری را بررسی کرده و پاسخگوی سئوالات و شکایات مردم همدان بودند.‌

8 دقیقه پیش

بیشتر...