کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان شهرستان مهرستان به بهره برداری رسید all tv logo

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان مهرستان به بهره‌برداری رسید
سیستان و بلوچستانزاهدان

روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، مرکز فرهنگی‌هنری مهرستان به بهره‌برداری رسید. مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر و زیربنای ۸۵۰ متر هم‌زمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان مهرستان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ضمن تبریک ایام پیروزی انقلاب اسلامی و در پیش بودن اعیاد شعبانیه، به استناد سخنان مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی در خصوص اهمیت کار فرهنگی گفت: سال‌هاست دشمنان با تمام امکانات خود، فعالیت‌های گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند که حوزه کودک و نوجوان و هویت ملی آنان، به دلیل اهمیت آن، جایگاه ویژه‌ای در هدف‌گذاری این گروه دارد.

محمدرضا سالاری ادامه داد: در این شرایط، انجام فعالیت‌های فرهنگی، ابزار بسیار کارآمد و امیدبخشی است برای مقابله با این نبرد همه جانبه.

وی در ادامه با معرفی کوتاهی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فعالیت‌های آن، گفت: کانون، به عنوان یک مجموعه فرهنگی متخصص در حوزه کودک و نوجوان با برنامه‌هایی در راستای فرهنگ، هنر و ادب، در زمینه رشد فکری و پرورش ذوقی کودکان و نوجوانان، فعالیت می‌کند و با فراهم کردن زمینه بروز استعدادهای ایشان، سعی در توانمندسازی آنان دارد.

سالاری سپس خطاب به کودکان و نوجوانان حاضر در این مراسم گفت: این امکانات به بهترین شکل برای شما فراهم شده که ضمن بهره مندی از این امکانات، ما امیدواریم خدمتگزار شایسته‌ای برای کودکان و نوجوانان این شهرستان باشیم.
مدیرکل کانون در پایان با اشاره به نزدیک بودن انتخابات و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رقابت سالم، سلامت انتخابات و مشارکت حداکثری در این امر، مسابقه‌ای را طراحی کرد و از دانش‌آموزان خواست با موضوع «مشارکت و دعوت» از خانواده و آشنایان عکاسی کنند و جایزه بگیرند.
فرماندار مهرستان نیز با قدردانی از همه کسانی که برای آماده سازی این زیرساخت فرهنگی نقش آفرینی کردند، گفت: اگر کار فرهنگی در فکر و ذهن کودک و نوجوان نهادینه شود، شرایط در خانواده و جامعه بهتر خواهد شد.
عبدالناصر درازهی، احداث مرکز کانون را اتفاق بسیار خوبی دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم این مجموعه و امکانات قابل توجه آن به خوبی حفظ و نگهداری شود.

داود شهرکی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز با ابراز خرسندی از شروع فعالیت این مرکز فرهنگی‌هنری، در زمینه تامین و تجهیز آن قول مساعد داد.

کلنگ احداث مرکز فرهنگی‌هنری مهرستان در سال ۱۳۹۴ در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر و زیربنای ۸۵۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۵۶ میلیارد ریال به زمین زده شد.

از امکانات این مرکز می‌توان به اتاق قصه‌گویی، کارگاه‌های سفال و نقاشی، سالن کتابخانه، سالن اجتماعات با زیربنای ۲۵۰ متر و گنجایش ۱۲۰ نفر اشاره کرد.

باشگاه خبرنگاران جوانسیستان و بلوچستانزاهدان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) از دولت کانادا خواست تا صدور ویزا برای شرکت‌کنندگان در مسابقات کاندیداها را تسریع بخشد.

نیم ساعت پیش

سازمان ملل از انتصاب یک دیپلمات آمریکایی به عنوان معاون نماینده این سازمان در امور لیبی خبر داد.

نیم ساعت پیش

با اتفاقاتی که در بازی شب گذشته دو تیم پاری‌سن‌‌ژرمن و موناکو در رقابت‌های لوشامپیونه افتاد؛ به نظر می‌رسد تنش در صدرنشین این رقابت‌ها رو به افزایش است.

نیم ساعت پیش

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی از تداوم سرما و یخبندان در 24 ساعت آینده در استان خبر داد.

نیم ساعت پیش

مهدی ترابی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان حضور یافت.

نیم ساعت پیش

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تمدید یک هفته‌ای برای دریافت سود سهام عدالت متوفیان در سال 1402 خبر داد.

نیم ساعت پیش

رئیس راهبری شرکت ملی گاز کشور گفت: روز گذشته میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به عدد ۶۵۵ میلیون مترمکعب رسید.

یک ربع پیش

فرمانداران شهرستان کاشان و اردستان آرائی قطعی حوزه انتخابیه خود را اعلام کردند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...