خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

اهدای کتاب، نجات دانایی از بند جهالت ایسنا

اهدای کتاب، نجات دانایی از بند جهالت

ایسنا/زنجانکتاب، همان یار مهربانی است که اسرار و اطلاعات زیادی در آن‌ نهفته‌است، اسرار موجود در یک کتاب گاهی می‌تواند تفکر، فرهنگ و زندگی‌هایی را تغییر دهد، اسرار و اطلاعات موجود در کتاب‌ها می‌تواند تاثیر زیادی در روند زندگی انسان و نحوه زندگی آن داشته‌ باشد.

هدیه کتاب به انسان‌ها، انتقال دانایی است. کتاب‌ها می‌توانند انسان را از دنیای تاریک جهالت رهایی داده و به سمت دنیای روشن دانایی هدایت کنند. اسرار نهفته در کتاب‌ها همانند گنجینه‌های نهانی است که هر فرد با مراجعه به کتاب می‌تواند آن را بیابد.

ورود به دنیای کتاب‌ها همانند ورود به دنیایی پر از اسرار و گنجینه‌های جدید است، کتاب‌ها می‌توانند به راحتی انسان را از دنیای تاریک جهالت به دنیای روشن دانایی منتقل کنند.

دوستی با کتاب هیچ‌گاه برای یک فرد ضرر نداشته‌ است، شاید هزینه خرید یک کتاب و دوستی با آن برای برخی از افراد ساده‌ و ممکن باشد ولی فراموش نکنیم افراد زیادی هستند که به راحتی دسترسی به این داناهای مهربان را ندارند.

کتاب‌فروشی‌هایی که قفسه‌های آن‌ها پر شده از کتاب‌های رنگی و جذاب برای افراد زیادی دور از دسترس بوده و به راحتی نمی‌توانند کتابی که دوست دارند را تهیه کنند، گاهی هزینه خرید یک کتاب موجب می‌شود تا افراد زیادی از دسترسی به کتاب و دوستی با آن محروم شوند.

اهدای کتاب، نجات دانایی از بند جهالت

کتاب‌ها می‌توانند فرهنگ، آداب و رسوم، تفکرات، سبک زندگی و اندیشه‌ها را از نسلی به نسل دیگر منتقل کنند، کتاب‌ها جوامع را از بند جهالت نجات می‌دهند ولی گاهی این داناهای مهربان در گوشه‌ای از خانه‌هایمان زندانی می‌شوند این کتاب‌ها بعد از خوانده شدن بدون استفاده باقی می‌مانند و لایه‌ای از ذرات خاک روی آن‌ها را می‌پوشاند.

تا به حال به این فکر کرده‌ایم که چرا کتاب‌ها را زندانی می‌کنیم؟ اصلا زندانی کردن یک کتاب چه سودی دارد؟ همین کتاب‌های زندانی شده ما چه سودی می‌تواند برای افراد دیگر داشته‌ باشد؟

زندانی کردن یک کتابی که بارها خوانده شده سودی برای ما ندارد ولی به راحتی با انتقال و اهدا این کتاب می‌توانیم فرهنگ، آگاهی و دانایی را از فردی به فرد دیگر منتقل کنیم.

همه ما قطعاً در خانه‌های خود با دسته‌بندی تعداد زیادی از کتاب‌ها مواجه شده‌ایم که گوشه کتابخانه‌های‌مان باقی مانده‌اند، این کتاب‌ها بسته‌هایی از دانایی را در درون خود حفظ کرده‌اند که قطعاً افراد زیادی می‌توانند از آن بهره بگیرند.

اهدای کتاب، نجات دانایی از بند جهالت

امروزه کتابخانه‌های عمومی با آغوشی باز پذیرای کتاب‌های شما، کتاب دوستان هستند، در این روزها با اهدای کتاب، به راحتی می‌توانیم دانایی را به همدیگر انتقال داده و نقشی در افزایش آگاهی، فرهنگ جامعه و رنگی‌تر کردن کتابخانه‌ها داشته‌ باشیم.

مطالعه و کتاب‌ خواندن یک فعالیت مفید برای جامعه است که می‌تواند جامعه را به سمت پویایی هدایت کند، شک نکنیم که با اهدای کتاب و دانایی به کتابخانه‌های عمومی که بیشتر مردم امکان دسترسی به آن‌ها را دارند می‌توانیم نقش بسزایی در پویایی و افزایش دانایی جامعه داشته باشیم.

با اهدای کتاب، می‌توانیم کتاب‌ها را از حصاری تنگ جدا کنیم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فلاحت‌پیشه گفت: موضوع گرفتن غرامت جنگی از عراق یک خواسته عمومی است. به طور ویژه، خواسته آسیب دیدگان از جنگ، دریافت غرامت است؛ خواه شهرها و خواه افرادی که از وقوع جنگ آسیب دیده اند. اما اخیرا اقداماتی در این زمینه صورت گرفته که به اعتقاد من مشکوک است و باید مورد توجه قرار گیرد.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: حفظ دین در آخرالزمان بسیار سخت و دشوار است.

نیم ساعت پیش

رئیس پلیس راهور فراجا از مرگ ۱۰۶۵ نفر در حوادث رانندگی ایام نوروز خبر داد و گفت که این آمار در مقایسه با نوروز سال گذشته، ۹.۴ درصد کاهش داشته است.

نیم ساعت پیش

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به دولت عراق درباره ادامه حملات علیه نیروهایش هشدار داد و تهدید کرد «پاسخ خواهد داد».

نیم ساعت پیش

یک نویسنده اسرائیلی اعلام کرد، رویکردی که نتانیاهو در پیش گرفته منجر به نابودی اسرائیل خواهد شد.

نیم ساعت پیش

نظامیان آمریکایی ۴۴ سال قبل یعنی پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ برای آزادی جاسوسان خود که در سفارت سابق این کشور در تهران نگهداری می‌شدند، قصد داشتند با استقرار نیروها و هواپیماهای خود در صحرای طبس عملیات پنجه عقاب را اجرا کنند که اسیر طوفان شن شدند.

نیم ساعت پیش

مربی پیشین پرسپولیس با جدایی از کادر فنی تیم‌ملی تا حل شدن مشکل گل‌محمدی، هدایت تراکتور را برعهده گرفت.

نیم ساعت پیش

تیم فوتبال العین امارات با عبور از سد الهلال عربستان جواز حضور در دیدار فینال لیگ قهرمانان 24-2023 را به دست آورد.

نیم ساعت پیش

کارشناس فوتسال ژاپن در مورد حذف مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا از این رقابت‌ها، سامورایی آبی را به یک کشتیِ در حال غرق شدن تشبیه کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...