راهبرد معاصر |
3 ماه پیش

فرمانده نیروی دریایی آلمان اولین قربانی بحران اوکراین راهبرد معاصر

فرمانده نیروی دریایی آلمان بعد از اظهاراتی درباره پیوستن شبه‌جزیره کریمه به روسیه و «بیهوده» بودن ادعا‌ها درباره حمله مسکو به اوکراین، از سمت خود استعفا داد.

به گزارش راهبرد معاصر،اظهارات «کِی آخیم شونباخ» فرمانده نیروی دریایی آلمان درباره شبه‌جزیره کریمه و روسیه در بحبوحه تنش‌ها با اوکراین، به مذاق مقام‌های نظامی مافوق او خوش نیامد.

شونباخ که طی سفری در هند حضور دارد، عصر شنبه ضمن «بیهوده» خواندن ادعا‌ها مبنی بر طرح روسیه برای حمله به اوکراین، گفته بود شبه‌جزیره کریمه به روسیه پیوسته است و دیگر نباید دنبال بازگشت آن به اوکراین بود. وی همچنین با بیان اینکه آلمان و اروپا برای مقابله با چین به کمک روسیه نیاز دارند، گفت «ولادیمیر پوتین» فقط از غرب می‌خواهد که به روسیه احترام گذاشته شود که از نظر خود او نیز واقعا شایسته احترام است.

پس از آن بود که برخی رسانه‌ها گزارش‌های تایید نشده‌ای مبنی بر درخواست سران نیرو‌های مسلح آلمان از شونباخ برای استعفا و کناره‌گیری از فرماندهی نیروی دریایی منتشر کردند.

در ادامه بامداد یکشنبه بود که منابع آلمانی از استعفای شونباخ از فرماندهی نیروی دریایی آلمان خبر دادند.

وبگاه «ریانووستی» به نقل از این رسانه‌ها گزارش داد که کی‌آخیم شونباخ از سمت خود استفاده داده و «کریستین لامبرشت» وزیر دفاع آلمان نیز استعفای او را پذیرفته است.

شونباخ در بیانیه‌ای که در درگاه رسانه‌ای وزارت دفاع آلمان موجود است، گفت: «من به تازگی از وزیر دفاع [دولت]فدرال [آلمان]خواسته‌ام که اجازه کناره‌گیری من از وظایفم به عنوان فرمانده نیروی دریایی را صادر کنند».

بر اساس این گزارش، وی چنین اقدامی را برای جلوگیری از وارد آمدن «خسارت بیشتر» به نیروی دریایی آلمان، نیرو‌های مسلح و خود کشور ضروری خوانده و توضیح داد که وزیر دفاع درخواست او را پذیرفت.

این در حالی است که پیشتر وزیر دفاع آلمان درخواست اوکراین برای ارسال سلاح به این کشور در بحبوحه افزایش تنش‌ها با روسیه را رد کرده و اعلام کرد که این اقدام در حال حاضر مفید نخواهد بود.

روز جمعه، اما ارتش انگلیس یک تیپ عملیات ویژه را به اوکراین اعزام کرد تا ضمن آموزش نحوه استفاده از سلاح‌های ضد تانک جدید این کشور به نظامیان کی‌یف، به مقابله با تهدید‌های احتمالی علیه اوکراین کمک کنند./فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وضعیت آب و هوا برای سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت منتشر شد.

1 ساعت پیش

سختگیری عباسیان بر امامان شیعه و پیروان‌شان در دوران خلافت متوکل عباسی که در دشمنی با خاندان پیامبر شهرت داشت، شدت یافت، تا آنجا که امام‌ هادی(ع) از مدینه به سامرا فراخوانده شد تا تحت‌نظر دائمی، از دایره نفوذ و توسعه مکتب اهل بیت رسول خدا (ص) جلوگیری شود.

2 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۷ هزار و ۸۲۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

1 ساعت پیش

سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله روز جمعه سخنرانی می‌کند.

1 ساعت پیش

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴میلیون و ۴۲۵ هزار تومان است.

1 ساعت پیش

بندرعباس-استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه دشمنان امنیت و اقتصاد ایران لحظه‌ای در ضربه زدن به مردم درنگ ندارند گفت: پلیس مظلوم است و باید به امکانات روز تجهیز شود.

1 ساعت پیش

ارزش سهام عدالت، ۱٫۶درصد افزایش یافت.

2 ساعت پیش

یکی از ابعاد پرورش فرزند بالنده و متعادل، پرورش فردی است که به والد بودن تمایل دارد و مهارتهای کافی برای انجام این کار را هم آموخته است. این ویژگی، علاوه بر اهمیت داشتن از منظر فردی، نقش بسزایی در تعادل، ثبات و رشدیافتگی اجتماع دارد. حال سوال اینجاست که برای ایجاد و تثبیت هویت پدری و هویت مادری در فرزندانمان، به چه لوازمی نیازمندیم؟ با آغاز اجرایی شدن سیاست اصلاح ارز ترجیحی طی روزهای اخیر، این موضوع به اصلی‌ترین بحث درمحافل علمی تبدیل شده است. از ماه‌های قبل گزارش‌ها و تحلیل‌های متعددی درباره انحراف شدید اختصاص ارز ترجیحی و تأثیر بسیار اندک آن منتشر شده است.

2 ساعت پیش

روزنامه فایننشال تایمز هشدار داد دولت ها وقت و منابع زیادی را صرف کاهش هزینه های فزاینده انرژی به دنبال حمله روسیه به اوکراین کرده اند اما این جنگ بذر بحرانی به مراتب بزرگتر در زمینه ناامنی غذایی را افشانده است.

2 ساعت پیش

بیشتر...