راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

پاداش 910 میلیونی بورس به چه کسانی می رسد راهبرد معاصر

انتشار خبر پاداش 910 میلیونی برای هیات مدیره بورس تهران باز هم پای دولت گذشته را به میانه این حاشیه جدید برای این شرکت باز کرده است.

به گزارش راهبرد معاصر؛  بورس همچنان در ایجاد حواشی منحصر به فرد کار می‌کند. پس از کشف دستگاه‌های ماینر و استخراج رمز ارز در بورس، پلمپ درهای بورس توسط شهرداری به دلیل بدهی، حالا نوبت به پاداش 910 میلیونی برای هیات مدیره بورس تهران بار دیگر، این شرکت را بر سر زبان ها انداخته است.

 

به نظر می‌رسد اینگونه حواشی به‌دلیل شفاف نبودن عملکرد بورس تهران در زمان‌های مختلف رخ داده است. در صورتی که شرکت بورس تهران به‌عنوان نماد شفافیت در تالار شیشه‌ای همه اقدامات خود را در معرض قضاوت سهامداران حقیقی و رسانه‌ها قرار دهد، می‌توان امیدوار بود دیگر شرکت‌های بورسی نیز این اقدام را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

یکی از ویژگی‌های شرکت‌های حاضر در بورس، وجود شفافیت نسبی در اطلاعات مالی این شرکت‌هاست. به همین دلیل بازار سرمایه یا بورس را با عنوان تالار شیشه‌ای معرفی می‌کنند. وجود همین شفافیت می‌تواند بسیاری از موضوعات موجود درباره شرکت‌ها را از بین ببرد.

 

روابط عمومی بورس تهران در توضیحاتی که ارائه کرده، این پاداش را مربوط به دولت قبل و مخصوص شرکت‌های حقوقی عضو هیات مدیره بورس تهران می‌داند. در این بیانیه آمده است:

 

«اولاً این پاداش در دولت گذشته تصویب شده و مربوط به سال گذشته یعنی سال مالی ۱۳۹۹ است که در مجمع تیرماه به تصویب رسیده و در صورت‌های مالی شهریور ماه سال جاری صرفا افشا شده است. رویه‌ای که هرساله بوده و در تمامی گزارش‌های شش ماهه سال‌های گذشته وجود داشته است.

 

ثانیاً اینکه این پاداش در وجه اشخاص حقیقی نیست بلکه به شرکت‌های حقوقی عضو هیئت مدیره اختصاص پیدا می‌کند مانند سرمایه‌گذاری صبا تأمین، سرمایه‌گذاری توسعه ملی و ...

 

لازم به ذکر است براساس قانون تجارت، شرکت‌ها می‌توانند تا سه درصد از سود تقسیمی شرکت را به‌عنوان پاداش به اعضای هیات مدیره اختصاص دهند که این مبلغ ۹۱۰ میلیون تومان پاداش کل سال گذشته، تنها هفت صدم درصد از سود شرکت بورس اوراق بهادار تهران در سال مالی ۹۹ را شامل شده و در ضمن بین هفت عضو حقوقی هیات مدیره تقسیم می‌شود و به هر عضو حقوقی ۱۳۰ میلیون تومان اختصاص پیدا می‌کند».

 

این توضیحات روابط عمومی بورس تهران در حالی ارائه شده است که بورس تهران می‌توانست با شفافیت بیشتر، اطلاعات مالی خود را در اختیار سهامداران قرار دهد.

 

امیرتقی‌خان تجریشی، جواد عشقی‌نژاد، محمدعلی میرزاکوچک شیرازی، محمدرضا محسنی، حسین بوستانی، مهدی امیری و سیدمهدی سدیدی اعضای هیات مدیره بورس تهران هستند./فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همزمان با افتتاح مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی بستر افزایش جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه های سراسر استان فراهم خواهد شد.

1 دقیقه پیش

مهرداد جهاندیده از اجرای طرح شناسایی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی در این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

1 دقیقه پیش

مصوبه ۱۰ بند ستاد اقتصادی دولت اجرایی خواهد شد و مقدمات کار در حالی پیگیری است.

2 دقیقه پیش

زن بارداری که همسرش را در مهمانی سال نو به قتل رسانده بود دستگیر و به حبس ابد محکوم شد.

7 دقیقه پیش

معاون رئیس جمهور گفت: عصمت، طهارت، تقوی و فضائل دخت نبی مکرم اسلام (ص) همواره در طول تاریخ، سرمشق و الگویی بی‌نظیر برای زنان مؤمن است.

9 دقیقه پیش

دکتر سید حمید سجادی با صدور پیامی ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن را به همه مسلمانان و آزادگان جهان بویژه بانوان فعال در حوزه ورزش و جوانان از جمله مادران، خواهران و همسران شهدا ، قهرمانان و پهلوانان ایران اسلامی تبریک گفت.

10 دقیقه پیش

کلیه مراکز فرهنگی و هنری وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور به مناسبت روز زن به صورت رایگان به ارایه خدمات به بانوان خواهند پرداخت.

13 دقیقه پیش

معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: اعطای وام و تسهیلات بدون ضامن در حال اجرایی شدن است. پیرو تصمیمات در جهت آسان سازی ارائه تسهلات به افراد و پس از رتبه بندی کارکنان بخش دولتی و خصوصی ابلاغیه به بانک‌ها ارائه شده است و افراد می‌توانند طبق رتبه بندی برای اخذ وام به بانک‌ها مراجعه کنند.

یک ربع پیش

گروه استانها_مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از فعالیت بیش از 60موسسه قرانی و 200 خانه قران شهری وروستایی در استان خبر داد  و از کمبود استاد قرآن گفت.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت دارویی فایزر می‌گوید: برای ما تولید واکسن کرونایی که سالانه تزریق شود، نسبت به تزریق هر چند ماه یک بار دُوزهای یادآور این واکسن، ارجحیت دارد.

یک ربع پیش

اگر بیننده سریال «نیسان آبی» باشید حتما نام این بازیگر باسابقه را در تیتراژ آن دیده اید، هرچند ممکن است او را در این مجموعه ندیده باشید.

نیم ساعت پیش

وزیر بهداشت درباره زمان آغاز واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال و نوع واکسن مورد استفاده برای این کودکان توضیح داد.

نیم ساعت پیش

ورود دولت به قیمت خودروهای بخش خصوصی اما بی‌سابقه نیست، چه آنکه در گذشته نیز حتی محصولات وارداتی هم درگیر این ماجرا شده‌اند.

نیم ساعت پیش

رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به مشکلات پزشکان متخصص طرحی در مناطق دورافتاده و محروم و عدم تامین منابع مورد لزوم جهت ماندگاری پزشکان در این مناطق، گفت: اگر می‌خواهیم کار جدی انجام دهیم، باید به صورت منطقی همه اضلاع اعم از مجلس، سازمان‌های بیمه‌گر، سازمان برنامه و بودجه و..‌ کنار هم نشسته و به صورت جدی، واقعی و منطقی این مشکلات را حل کنند؛ صرف تدوین قانونی که زیرساخت‌ها و الزاماتش دیده نشده است، مشکل را حل نکرده و فشار مضاعفی را به وزارت بهداشت وارد می‌کند.

نیم ساعت پیش

انجمن علمی دانشجویی معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)، کارگاه «آموزش متون حقوقی به زبان عربی» را برگزار می‌کند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...