خبرگزاری میزان |
۲ هفته پیش

جزئیات اجرای طرح جدید بیمه اجتماعی روستاییان عشایر resize

خبرگزاری میزان- علی شیرکانیدر برنامه زنده تلویزیونی در خصوص اجرای طرح ملی بیمه اجتماعی خانواده‌های محروم روستایی و عشایر، گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستایی و عشایر خدمات بیمه اجتماعی را به عزیزان روستایی و عشایر در ۳ بخش بیمه بازنشستگی یا سالمندی، بیمه فوت و ازکارافتادگی ارائه می‌کند و در جهت گسترش فعالیت بیمه‌ای و پوشش افرادی روستای و یا محرومی که توانایی پرداخت سهم بیمه را ندارند. با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت مناطق محروم و توسعه نیافته روستایی، همکاری خوب سازمان برنامه‌وبودجه و مجلس شورای اسلامی در جهت افزایش پوشش بیمه مناطق روستایی و عشایر به‌ویژه در میان مناطق اقشار محروم طرح ملی بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اجرا می‌شود.

مدیرعاملصندوق بیمه‌ای اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت:  فاز اولطرح ملی بیمه اجتماعی خانواده‌های محروم روستایی و عشایر، در سال گذشته مصوب داخلی شد، اما با توجه بهشعارهای دولت که وعده پوشش حداکثری بیمه را داده بود و همت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردا فاز اجرای این طرح راداریم؛ در فازاول این طرح ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از اقشار محروم و به‌نوعی روستایی از سوی دولت بیمه رایگان دریافت می‌کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر و باگذشت ۱۶سال از عمر صندوق بیمه‌ای اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حدود یکمیلیون و ۴۰۰ هزار نفر بیمه‌شده فعال در این صندوق‌داریم که با اجرای طرح ملی بیمه اجتماعی خانواده‌های محروم روستایی و عشایر و در فاز نهایی در یک روز معادل ۱۵سال کار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر بیمه  شده خواهیم داشت و چتر پوششی این صندوق عملاً با اجرای طرح ملی بیمه اجتماعی خانواده‌های محروم روستایی و عشایر ۲ برابر خواهد شد.

شیرکانی در خصوص شناسایی افراد برای بهره‌مندی از چتر حمایتی این طرح بیمه‌ای، گفت: ما افراد را جهت بیمه در طرح ملی بیمه اجتماعی خانواده‌های محروم روستایی و عشایر، انتخاب نمی‌کنیم بلکه افراد از طریقنهادهای مربوطه ازجمله کمیته امداد، بهزیستی، مرکز ملی فرش، وزارت میراث فرهنگی، امور عشایر و معاونت امور زنان به ما معرفی می‌شوند و با توجه به آزمون وسعی که از متقاضیان گرفته می‌شود در صورت داشتن شرایط لازم بیمه خواهند شد.
 
مدیرعامل صندوق بیمه‌ای اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر. تأکید کرد: متقاضیان این طرح مستقیم به ما مراجعه نمی‌کنند بلکه بیمه‌شدگان نهایی کسانی هستند که شرایط آنان از قبل توسط نهادهای مربوطه‌ای که به آن‌ها اشاره شد احصا شده است و این متقاضیان توسط دستگاه‌های مربوطه شناسایی‌شده و به ما اعلام می‌شوند، اما اگر عده‌ای جامانده باشند در فاز تکمیلی طرح ملی بیمه اجتماعی خانواده‌های محروم روستایی و عشایر، با مراجعه به نهادهای مربوطه و طی مراحل لازم برای عضویت در طرح بیمه روستاییان و عشایر به ما معرفی خواهند شد.

وی در خصوص چگونگی روند نام‌نویسی متقاضیان در طرح ملی بیمه اجتماعی خانوارهای محروم و کمتر برخوردار روستایی و عشایر، گفت: نام‌نویسیبه‌عنوان بیمه فرد نامبرده شده از این ۱ میلیون و ۲۵۰ نفر که باید بیمه شوند انجام می‌شود و در کل بیمه‌ها واحدی به نام‌نویسی وجود دارد که نام‌نویسی افراد در این واحدها سندیت بیمه‌ای برای آن‌ها ایجاد می‌کند و این به‌عنوان یک سابقه در پرونده افراد همیشه می‌ماند و قابل‌استفاده خواهد بود.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • تحقق تأمین اجتماعی فراگیر و گسترش بیمه‌های اجتماعی در وزارت مردم
 
 
انتهای پیام/


#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور در پیامی به «الکساندر فان دربلن» فرا رسیدن روز ملی جمهوری فدرال اتریش را تبریک گفت.

1 ساعت پیش

سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند توضیع سوخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اختلال در خدمت‌رسانی به مردم و خدشه به اعتبار سایبری کشور را پیگیری قانونی می‌کنیم.

1 ساعت پیش

ستاد نماز جمعه تهران ضمن اعلام تدابیر اجرایی نماز جمعه این هفته گفت: خطیب این هفته، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد و سخنران پیش از خطبه‌ها خواهر شهید فهمیده و رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی خواهند بود.

2 ساعت پیش

رئیس ستاد برگزاری ۱۳ آبان استان تهران گفت: با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا تجمع ١٣ آبان در تهران و شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

3 ساعت پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری آگاه، به روز و مسلط به اوضاع هستند که دعا برای سلامتی و طول عمر با عزت ایشان برای ما فرض است.

3 ساعت پیش

زمان اتمام پالایش مرحله اول ثبت‌نام مسکن حمایتی رئیسی اعلام شد.

4 ساعت پیش

زمان قرعه کشی سایپا آبان ۱۴۰۰ اعلام شد و قرار است امروز 5 آبان با حضور نهادهای نظارتی برگزار شود.

4 ساعت پیش

لوازم خانگی ایرانی گران شد. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تائید این خبر گفت: لوازم خانگی ایرانی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد گران شد.

4 ساعت پیش

طرح واردات خودرو را به تصویب رساند و طبق این مصوبه، ورود خودروهای خارجی به کشور در ازای صادرات و همچنین با منشأ خارجی ارز بلامانع خواهد بود.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

اولین جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت سیزدهم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

5 ساعت پیش

یکی از مهم‌ترین شاخه‌های تحلیل تکنیکال، شناسایی روند غالب بازار و تشخیص اتمام روند جاری و هم سو کردن فکر و ذهن و احساس تحلیلگر با تغییرات روند بازار است. براین اساس، ضروری است معامله‌گران در تحلیل‌های خود دو بعد از تحلیل تکنیکال را هم زمان با یکدیگر در نظر بگیرند؛ این دو بعد در بیشتر موارد تحلیلگر را به انجام معاملات خرید و فروش ترغیب می کنند.

5 ساعت پیش

بیشتر...