خبرآنلاین |
2 ماه پیش

تشدید بارندگی در استان هشدار نسبت به وقوع سیل خبرآنلاین

تشدید بارندگی در ۵ استان و هشدار نسبت به وقوع سیل

ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در پنج استان و احتمال وقوع سیل و قطعی برق در روستاهای سردسیر و صعب العبور هشدار داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از تشدید فعالیت سامانه بارشی و بارش باران ، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در ارتفاعات و بارش برف در نقاط سردسیر و نقاط مستعد تگرگ از جمعه تا شنبه(۴ تا ۵ آذر) خبر داد.

این شرایط جوی روز جمعه در نیمه‌جنوبی آذربایجان غربی، ایلام، غرب استان‌های کردستان و کرمانشاه، شمال خوزستان و شنبه در نیمه‌جنوبی آذربایجان غربی و نوار غربی استان‌های کردستان و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود.

در اثر این مخاطره مسدود شدن محورهای روستاهای سردسیر، خسارت به زیر ساخت‌ها به‌ویژه قطعی برق در روستاهای صعب العبور و سردسیر، اختلال در سفرهای بین شهری، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل ریلی، تاخیر و احتمال لغو پرواز و خسارت به صنعت کشاورزی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌های ناشی از این مخاطره جوی پرهیز از سفرهای برون شهری، عدم فعالیت کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، آمادگی زمستانی در ناوگان حمل و نقل و راهداری‌ها، عدم تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و اطراف مسیل‌ها، پاک‌سازی و لایروبی شبکه کانال‌ها و آب راه‌ها را توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

تداوم بارندگی در ایران | بارش باران در این استان‌ها شدت می‌گیرد - همشهری  آنلاین

بیشتر بخوانید:

  • بارش باران در جاده‌های برخی استان‌ها/ کدام مسیرها مسدود شدند؟

  • سخنگوی صنعت آب : تهران از شرایط بحرانی آب عبور کرده/ شرایط عادیست

۲۳۳۲۷۱#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...