خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

بازار کشف انبارهای احتکار نهاده های دامی در کرمانشاه داغ شد اخبار کرمانشاه اخبار استانها تسنیم Tasnim


بازار کشف انبارهای احتکار نهاده‌های دامی در کرمانشاه «داغ» شد‌

گروه استان‌ها – این روزها که دامداران کرمانشاهی نهاده دامی را تنها در بازار آزاد پیدا می‌کنند اخبار متعددی از کشف انبار احتکار نهاده به گوش می‌رسد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازکرمانشاه، مدتی است که میادین دام استان شاهد عرضه دام‌های مولد است که می‌تواند تهدیدی برای امنیت غذایی در آینده باشد و این در حالی است که خود دامداران نیز تمایلی به این کار ندارند و برای حفظ دام‌های دیگر چاره‌ای جز این ندارند.

دامداران نبود نهاده دامی و عرضه آن در بازار آزاد و با قیمت گزاف را دلیل فروش دام‌های مولد می‌دانند و در این میان اینکه چگونه دامداران با کمبود نهاده با نرخ دولتی مواجه هستند اما از طرف دیگر در بازار آزاد به وفور یافت می‌شود نیازمند بررسی و نظارت بیشتر نهادهای نظارتی بر توزیع نهاده‌ها است.

در این روزها که دامداران برای یافتن نهاده با نرخ دولتی در مضیغه هستنداخبارمتعددی از کشف انبار احتکار و محموله قاچاق نهاده دامی در شهرستان‌های مختلف توسط سربازان گمانم امام زمان(عج) و پلیس به گوش می‌رسد که نشان از تشدید نظارت‌ها دارد.

احتمال داده می‌شود کشف این انبارهای احتکار نهاده‌های دامی بی‌ارتباط با احضار برخی مدیران جهاد کشاورزی کرمانشاه توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در روزهای اخیر نباشد.

کمبود نهاده دامی در استان سمنان؛ 18 هزار تن نهاده خام در اختیار عشایر قرار گرفت
گفتگو| ارز 4200 ناقص متولد شد، در حذف آن باید همه جوانب را سنجید/ مرغ 72هزارتومانی با حذف ارز یارانه‌ای نهاده دامی
اردستان به عنوان قطب تولید گوشت مرغ درگیر مشکلات نهاده دامی و مایحتاج اولیه است

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز اخیراَ در بازدید از انبارهای احتکار 53 هزار تن ذرت خارجی قاچاق که توسط اخلالگران اقتصادی و افراد سودجو در استان‌های همجوار و جنوبی به کرمانشاه انتقال یافته است گفت: تلاش خالصانه، دلسوزانه وفداکارانه و پیگیری مستمر سربازان گمنام امام زمان (عج) در کشف و ضبط این محموله بسیار بزرگ که در یکی شهرک‌های صنعتی کرمانشاه انبار شده بود بسیار قابل تقدیر است و بی شک اقدام مهم در راستای مبارزه با فساد است هرچند که این متخلفان در استان‌های دیگر هستند.

وی افزود: با مساعدت و پیگیری ویژه دادگستری مراحل قانونی برای تعیین تکلیف ذرت‌های قاچاق انجام شده و شرایط واگذاری به شرکت های وابسته به جهاد کشاورزی، پشتیبانی امور دام یا امور عشایری فراهم شده و اولویت واگذاری این نهادهای دامی باید تولیدکنندگان کرمانشاه باشند.

بازوند گفت: این ذرت‌های قاچاق حدود یکسال پیش از بنادر جنوبی کشور وارد و سپس به کرمانشاه انتقال و در انبارها دپو شده بود که ارزش این محموله 101 میلیارد تومان برآورده شده است.

از سوی دیگر باباخانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز از شناسایی و ضبط حجم زیادی نهاده دامی ناخالص و دارای افزودنی غیرمجاز توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان خبر داد.

وی عنوان کرد: این متخلفان مقادیر زیادی افزودنی غیرمجاز را به نهاده دامی اضافه کرده و آن را برای فروش به مرغداری‌های خارج استان ارسال می‌کردند.

وی افزود: طی روزهای اخیر با رصد سربازان گمنام امام زمان(عج) با چند مورد از متخلفان تولید نهاده‌های دامی که امنیت غذایی مردم را به خطر می‌اندازند برخورد شده است و این نظارت و برخورد با قدرت بیشتر ادامه خواهد داشت.

سردار علی‌اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان نیز از کشف 700 تن انواع نهاده‌های دامی احتکاری شده در شهرستان هرسین به ارزش 15 میلیارد ریال خبر داد و اظهار داشت: پس از اطلاع مأموران انتظامی هرسین از وجود یک انبار احتکار نهاده‌های دامی در این شهر، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی عنوان کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی و پاسگاه روستای "پریوه" با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی انبار مورد نظر حوالی روستا شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی بازرسی‌های لازم را به عمل آوردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: در بازرسی‌های صورت گرفته 700 تن نهاده‌های دامی شامل گندم، جو و سویا که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به 15 میلیارد ریال می‌رسید، کشف شد.

جاویدان با اشاره به پلمب انبار مورد نظر، از تشکیل پرونده‌ای در این خصوص و تلاش برای دستگیری فرد محتکر خبر داد و گفت: مبارزه با پدیده‌های احتکار و قاچاق از مهمترین برنامه‌هایی است که توسط پلیس کرمانشاه دنبال می‌شود.

انتهای پیام/832/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...