خبرگزاری ایسنا |
2 ماه پیش

مهم ترین خبر هفته خنثی سازی ۳۰ انفجار همزمان بازداشت ۲۸ تروریست ایسنا

انتشار اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره خنثی‌سازی ۳۰ انفجار همزمان و بازداشت ۲۸ تروریست، مهم‌ترین خبر سیاسی در هفته گذشته بود.

به گزارش ایسنا، طرحپویش مهر به جای پرسش مهر از سوی رئیسی در مراسم آغاز سال تحصیلی،ساخت پهپادهای آب‌نشین و هیبریدی توسط سپاه، آغاز بررسی کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی،تشکیل پرونده برای فرزندان یک مقام ارشد قضایی، برگزاری دوازدهمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و پرتاب موفق ماهواره نور ۳، از دیگر اخبار مهم این هفته بودند.

شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲؛ پویش مهر به جای پرسش مهر

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید صبحشنبه ۱ مهر ۱۴۰۲با حضور رئیس دولت سیزدهمدر آموزشگاه شهید کمندی شهرستان بهارستان استان تهران با «شعار مدرسه قوی، ایران قوی» برگزار شد. همزمان با این مراسم، رئیس قوه مجریه ضمن افتتاح ۳ مدرسه در شهرستان بهارستان، دستورافتتاح همزمان ۱۰ هزار کلاس درس جدیدرا در سراسر کشور صادر کرد.

رئیسی در این مراسم با بیان این‌که «امسال به جای پرسش مهر، قصد دارم پویش مهر را مطرح کنم»، در توضیح آن گفت: کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت‌های بسیاری در همه بخش‌ها و مناطق کشور داشته است. شما دانش‌آموزان در روزهای اول پیروزی انقلاب نبودید، اما خوب است که از وضع گذشته باخبر بشوید و بدانید که چه وضعی داشتیم و الان کجا هستیم و در آینده باید چه مسیری را طی کنیم.

رئیس قوه مجریه همچنین افزود: شما دانش‌آموزان برای اینکه بدانید در گذشته کجا بودیم، اکنون در چه جایگاهی هستیم و مسیر آینده کدام است، می‌توانید پیشرفت‌های کشور را به تصویر بکشید. حتماً شهر و روستای شما پیشرفت‌هایی داشته، مجموعه کشور با وجود همه تهدیدها و تحریم‌ها و مشکلاتی که دشمنان برای کشور ایجاد کردند، پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی داشته است.

اضافه شدن محمد باقری، محسن رضایی، غلامرضا آقازاده و حسین صفارهرندی به جمعاعضای هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی مجمع تشخیصمصلحت نظام،الحاق اسکادران کوثر به نیروی هوایی ارتشدر آینده نزدیک،نامه انتقادآمیز دبیر شورای حقوق بشر قوه قضاییهبه رئیس شورای حقوق بشر و کمیسر عالی سازمان ملل وجلسه مشترک قالیباف و رئیسی درباره برنامه هفتم توسعهاز دیگر اخبار مهم این روز بودند.

یک‌شنبه ۲ مهر ۱۴۰۲؛ خنثی‌سازی ۳۰ انفجار همزمان و بازداشت ۲۸ تروریست

اطلاعیه وزارت اطلاعات دربارهخنثی‌سازی ۳۰ انفجار همزمان و بازداشت ۲۸ تروریست، مهم‌ترین خبر یک‌شنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ بود. در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: «توطئه‌ سَبُعانه‌ انجام ۳۰ انفجار تروریستیِ همزمان در مراکز پرجمعیت تهران را کشف، خنثی سازی و تمامی عوامل آن را دستگیر کردند. انفجارهای مورد بحث با هدف شکستن اقتدار امنیتی و ارائه‌ تصویری بی‌ثبات از کشور، ایجاد یأس و هراس در جامعه و تحریک به بلوا و اعتراض، دقیقاً برای مقطع سالگرد اغتشاشات سال گذشته برنامه‌ریزی شده بودند.»

بخشی از ابزار و آلات جرم که در عملیات‌های اخیر کشف شده‌ عبارتند از: مقادیر معتنابهی مواد انفجاری و بمب‌های آماده و حجم فراوانی مواد پیش‌ساز بمب، یک بسته ۱۰۰ عددی چاشنی انفجاری و ابزار گوناگون الکترونیکی برای بمب‌های زمانی (تایمری)، ۱۷ قبضه سلاح کمری آمریکایی همراه با گلوله‌های مربوطه، دستگاه‌های متعدد ارتباطی هوشمند و ماهواره‌ای، البسه نظامی و جلیقه‌ انتحاری، مودم‌های مورد استفاده در اقلیم کردستان عراق و مبالغی ارزهای خارجی.

ساخت پهپادهای آب‌نشین و هیبریدی توسط سپاه،دستور مخبر برای تأمین ۶۲ قلم داروی جانبازان اعصاب و روانومطالبه رئیسی از مسئولان برای مقابله جدی با حیازداییاز جامعه اسلامی از دیگر اخبار مهم این روز بودند.

دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲؛ آغاز بررسی کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس

صبحدوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بررسیگزارش کمیسیون تلفیق در خصوص کلیات لایحه برنامه هفتم توسعهجمهوری اسلامی پرداختند و کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه بعد از استماع نظرات موافقان و مخالفان نمایندگان به رای گذاشته شد کهبا ۱۳۱ رای موافق، ۸۱ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در مجلس، به تصویب رسید و مجلس بررسی جزئیات لایحه برنامه را شروع کرد.

درجلسه علنی ۳ مهر ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی، پس از تشریح گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه درباره روند بررسی این لایحه و جزییات آن، رئیس سازمان برنامه و بودجه که در صحن علنی حاضر شد، و با بیان اینکه دغدغه اصلی دولت اجرای برنامه هفتم است، در توضیح اهم نگرانی دولت نسبت به متن مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار کرد: در مصوبات تلفیق بار مالی شدیدی در احکام الحاقی به دولت تحمیل شده که مغایر اصلاح ساختار بودجه است و باعث تشدید ناترازی بودجه می‌شود و با اصل ۷۵ قانون اساسی تعارض دارد.

در این جلسه محمدباقر قالیباف رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه هم در صحبت‌های نمایندگان و هم در صحبت‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره‌هایی به نقاط قوت و ضعف گزارش کمیسیون تلفیق صورت گرفت،تاکید کرد: مجموعه گزارش کمیسیون تلفیق در خصوصلایحه برنامه هفتم حتما دارای نقاط قوت و نقاط ضعفی استو ما تلاش می‌کنیم در رفت و آمد بین صحن و کمیسیون تلفیق این ایرادات را برطرف کنیم.

درخواست رئیسی از رئیس بانک مرکزی برای بازخواست مدیران بانکی که کوتاهی کردند، اطلاعیه روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران دربارهمرگ یک زندانی با نام فرامرز جاویدزادو برگزاریآیین مشترک عهد سربازی نیروهای مسلحجمهوری اسلامی ایران با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، فرمانده کل ارتش و جمعی از کارکنان ارتش، سپاه، فراجا و بسیج از دیگر اخبار مهم این روز بودند.

سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲؛ تشکیل پرونده برای فرزندان یک مقام ارشد قضایی

صبح سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود ضمن بیان آخرین وضعیت پرونده‌های قضایی، به سوالاتی درباره وضعیت پرونده نیلوفر حامدی و الهه محمدی و همچنین احضار فرزندان یکی از مقامات ارشد دستگاه قضایی پاسخ داد.

ستایشی درباره اینکه وکلای نیلوفر حامدی و الهه محمدی در مصاحبه‌ای گفته‌اند که هیچ مصداقی از همکاری موکلشان با دولت آمریکا وجود ندارد و به زودی شاهد آزادی آنها هستیم، گفت: من چنین چیزی ندیدم. پرونده در مرحله رسیدگی و اتخاذ تصمیم قانونی است لذا تبرئه آها از اتهام مورد بحث را تکذیب می‌کنیم. اگر چیزی باشد منعکس می کنیم. آنچه که واجد اعتبار است، اظهارات افرادی است که در فرایند رسیدگی ذی مدخل اند و آن هم رییس دادگاه است و مطلبی از ناحیه رییس دادگاه نرسیده است.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اخیرا برخی مدعیبازداشت یا احضار فرزندان یکی از مقامات ارشد دستگاه قضاییشده‌اند، گفت: پرونده‌ای تشکیل شده و با جدیت و بدون هیچگونه تبعیضی به پرونده رسیدگی خواهد شد و هر زمانی که به لحاظ قانونی اجازه اطلاع‌رسانی داشتیم، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ادامهرسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعهدر مجلس شورای اسلامی، برگزاریدوازدهمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگانرهبری به ریاست آیت‌الله احمد جنتی،سفر محمدباقر قالیباف رئیس قوه مقننه به آفریقای جنوبیبرای شرکت در نهمین مجمع پارلمانی کشورهای عضو بریکس ومعرفی حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن کرمی به‌عنوان دادستان جدید نظامی تهراناز دیگر اخبار مهم این روز بودند.

چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲؛ پرتاب موفق ماهواره نور ۳

پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور ۳مهم‌ترین خبر صبحچهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲بود. در این روز ماهواره نور ۳ که ماهواره‌ای سنجشی و شناسایی است با سرعت ۷.۶ کیلومتر بر ثانیه و ۵۰۰ ثانیه پس از پرتاب در مدار ۴۵۰ کیلومتری قرار گرفت.

سومین ماهواره بومی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام نور ۳ همزمان با ایام آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) توسط ماهواره‌بر ترکیبی سه‌مرحله‌ای قاصد به فضا پرتاب و با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت. این ماهواره و ماهواره‌بر هر دو در سازمان تحقیقات سپاه طراحی و ساخته شده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از این هم ماهواره‌های نور ۱ و نور ۲ را توسط ماهواره‌بر قاصد به فضا پرتاب کرده است.

برگزاری جلسه هیئت دولت به ریاست رئیسیو اظهارات اعضای کابینه درحاشیه جلسه ۵ مهر ۱۴۰۲ هیئت دولت،ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعهدر مجلس شورای اسلامی،دیدار روسای مجالس ایران و مصر در ژوهانسبورگدرحاشیه مجمع پارلمانی بریکس و برگزاری اختتامیه اجلاسیه دو روزه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با قرائت بیانیه پایانی از دیگر اخبار مهم این روز بودند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

2 قلاده شیر سفید وارد باغ وحش ارم سبز شدند.

نیم ساعت پیش

فرماندار رباط کریم از افتتاح مترو پرند در صبح روز پنجشنبه 9 آذر با حضور رئیس جمهور خبر داد.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بنزین معمولی که هم‌اکنون در تهران توزیع می‌شود با استاندارد یورو۴ و با کیفیت است.

نیم ساعت پیش

رهبر انقلاب صبح امروز خطاب به بسیجیان: از دو قطبی‌های کاذب بپرهیزید. کسانی که مبانی و اصول اسلام و انقلاب و ولایت فقیه را قبول دارند برادر شما هستند؛ حتی اگر سلیقه متفاوتی دارند.

نیم ساعت پیش

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار بسیجیان تاکید کردند: حادثه تاریخ ساز طوفان الاقصی به معنای واقعی کلمه توانست جدول سیاستهای آمریکا در این منطقه را برهم بریزد و انشالله این طوفان ادامه پیداکند جدول را محو خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

شهرهای ترکیه در دولت جدید شاهد اجرای عملیات گسترده پلیس و نیروهای امنیتی برای دستگیری اعضای ده‌ها باند تبهکاری و سران مافیا هستند و همه می‌پرسند: چرا در گذشته شاهد چنین اقداماتی نبودیم.

نیم ساعت پیش

معاون پیشگیری از جرم دادگستری استان قزوین گفت: مهمترین و اساسی‌ترین راهبرد دستگاه قضایی در کاهش و کنترل جرایم انتخاباتی؛ توجیه، ارشاد و اقناع اشخاص حقیقی و حقوقی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها، داوطلبان و مسئولان ستادهای انتخاباتی است.

نیم ساعت پیش

صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، انقلابی بزرگ در صنعت مهجور فوتبال کشور قلمداد می شود.

نیم ساعت پیش

ملی‌پوش نوجوان تنیس روی میز ایران در یک قدمی کسب مدال برنز در قابت‌های قهرمانی جهان قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...