خبر 24 |
۱ هفته پیش

بیشترین سرقت هکرها از طریق کدام گروه نرم افزارهاست خبر24

بیشترین سرقت هکرها از طریق کدام دسته نرم افزارهاست؟
به گزارشخبر24، یکی از چالش‌ برانگیزترین اخبار ماه‌های گذشته، دسترسی هکر‌ها به اطلاعات شخصی کاربران ایرانی است. کم و بیش هر هفته یک خبر از افشای اطلاعات پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌های ایرانی به گوش می‌رسد؛ اما مهم‌ترین و آسیب‌پذیرترین بخش این ماجرا، سوء استفاده از اطلاعات مربوط به حساب بانکی ایرانیان است.

ماه گذشته، محققانِ امنیتِ سایبریِ شرکتِ SophosLabs، چهار اپلیکیشن حاوی بدافزار را کشف کردند که خود را به‌جای چهار بانک ایرانی ملت، صادرات، رسالت و مرکزی جا زده‌بودند و ماه‌ها به گردآوری اطلاعات حساس کاربران و سوءاستفاده از آن‌ها مشغول بودند.

علاوه برآن درست است که گوگل پلی بصورت دوره‌ای از ایجاد اپلیکیشن‌های تقلبی جلوگیری می‌کند، اما به دلیل عدم دسترسی این پلتفرم به اطلاعات شبکه بانکی، متاسفانه گزارش‌های متنوعی از دسترسی هکرها به اطلاعات حساس کاربران ارائه شده است.

سرهنگ پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا در پاسخ به برخی ابراز نگرانی‌های مردم در مورد نشت اطلاعات شخصی توسط هکرها گفت:

یکی از روش‌های سوء استفاده هکرها از اطلاعات شخصی مردم (مانند اطلاعات بانکی) ارسال لینک‌ها و نرم‌افزارهای بانکی غیر رسمی است.

مردم نیز به دلیل برخی بی‌اطلاعی‌های فنی از ابعاد این مسئله، به راحتی در دام این افراد می‌افتند. بیشترین آسیب نیز در اپلیکیشن‌های بانکی است.

اپ استورهای خارجی نیز مرجع مناسبی برای دریافت اپلیکیشن‌های بانکی نیستند. گوگل پلی سال گذشته اعلام کرد که با وجود تلاش زیادی که داشتیم نزدیک به ۶۰۰۰ بدافزار مخرب در اپ استور گوگل منتشر شد.

هم‌چنین دانلود نرم افزار بانکی از طریق «سرچ اینترنتی» و یا «اپلیکیشن‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی» نیز از جمله عوامل کلاه‌برداری از مردم بوده است.

پیشنهاد ما به مردم این است که از طریق اپ استورهای مجاز داخلی اقدام به نصب نرم افزارهای بانکی کنند؛ پلیس فتا روی این اپ استورها نظارت کامل و دقیقی دارد.

منبع: آخرین خبر


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در ویدئو زیر ، بررسی می نماییم که قدرت آرواره حیوانات مختلف چقدر است ؟

1 ساعت پیش

تخم هندوانه ، به ویژه انواع بو داده، پر از آهن هستند و مواد معدنی باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی می شود. ویتامین B در دانه ها نیز در این زمینه کمک می کنند.

نیم ساعت پیش

بیماری کبد چرب به معنای رسوب چربی در بافت کبد است. یک کبد سالم فاقد بافت چربی است. البته تا پنج درصد رسوب چربی را در بافت کبد می‌پذیریم، ولی بیشتر از این مقدار با عنوان کبد چرب شناخته می‌شود.

نیم ساعت پیش

تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سنگین ۳ بر صفر مقابل اوکراین در رقابت‌های انتخابی المپیک شکست خورد تا به دومین باخت خود در این مسابقات برسد.

نیم ساعت پیش

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک شکست خورد.

نیم ساعت پیش

دو منبع مطلع اعلام کردند که تویوتا موتور قصد دارد سومین کارخانه خودروسازی را در هند بسازد و ظرفیت تولید را در این کشور برای اولین‌بار در بیش از یک دهه افزایش دهد زیرا مشارکت آن با سوزوکی موتور باعث افزایش حجم داخلی شده است.

یک ربع پیش

بازی‌های آسیایی هانگژو به نهمین روز رسیده و نماینده‌های ورزش ایران امرو (دوشنبه، نهم مهر) در ۱۱ رشته رقابت می‌کنند. احسان حدادی در پرتاب دیسک به دنبال کسب پنجمین طلای خود در بازیهای آسیایی است. قایقرانان هم در چند ماده برای مدال پارو می زنند و تیم ملی کبدی هم کار خود را آغاز می کند.

1 ساعت پیش

ملی پوش والیبال ایران با کسب ۹ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن ایران مقابل اوکراین بود.

نیم ساعت پیش

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پنج‌شنبه (۶ مهر) اعلام کرد «هکرهای چینی به حدود ۶۰ هزار ایمیل وزارت خارجه آمریکا دسترسی پیدا کرده‌اند». «مایکروسافت»، اعلام کرده که در این حملاتِ هک مخفیانه، از نرم‌افزار ایمیل این شرکت سوء‌استفاده شده است. روابط آمریکا و چین از چند ماه قبل با تنش‌های بی‌سابقه‌ای مواجه شده است که سرنگونی بالن جاسوسی چین در خاک آمریکا، به افزایش این تنش دامن زده است.

یک ربع پیش

بیشتر...