خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

معلمان جدید الاستخدام نیازمند آموزش هستند ایسنا

معلمان جدید الاستخدام نیازمند آموزش هستند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از مسائل همیشگی آموزش کمبود بودجه بوده است که در این دوره با پیگیری‌های وزیر حل خواهد شد.

به گزارش ایسنا،محمدمهدی کاظمی در گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها و اعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش در مشهد اظهارکرد: یکی از برنامه‌های دوره متوسطه وزارت آموزش و پرورش بازیابی شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی است که مورد مطالبه و اولویت ما در بدو ورود به معاونت بوده است و وزیر نیز تحقق این موضوع را پیگیر هستند.

وی با اشاره به اهمیت پایش رشته‌ای با رویکرد آمایش سرزمینی گفت: کیفیت بخشی و تقویت آموزشی علوم انسانی یکی دیگر از برنامه‌های ما در معاونت است، اگر می‌خواهیم به تولید علم در رشته انسانی بپردازیم باید دانش آموزان قوی جذب کنیم.

معاون آموزش متوسطه در ادامه سخنان خود بر توانمندسازی مدیران و معلمان اشاره کرد و گفت: طرح شهید کاظمی آشتیانی بهبود و ارتقای کیفیت مدیران و معلمان را به ارمغان می آورد.

کاظمی تصریح کرد: با قول‌ها و پیگیری‌های وزیر، منابع و اعتبارات کیفیت بخشی زین پس تخصیص می یابد و مسئله همیشگی حوزه آموزش که منابع و اعتبارات کافی نداشته حل می شود.

وی اذعان کرد: معلمانی که جدید استخدام شده‌اند نیاز به آموزش دارند و گروه‌های آموزشی باید تلاش کنند تا عملکرد این معلمان ارتقا یابد.

معاون آموزش متوسطه عدالت آموزشی را اولویت اول و اساسی آموزش و پرورش خواند و اظهار کرد: طرح پویش جوان علمی می‌تواند زمینه ارتقا کیفیت عملکرد هم معلم و هم دانش آموز باشد.

وی گفت: طرح شهید فخری زاده با محتوای ارتقا مهارت در بحث مهارت‌های دیجیتال در هفته گذشته در دستور کار قرار گرفته است که با همکاری وزارت ارتباطات اجرا می شود.

کاظمی با بیان اینکه در این طرح رویکرد آموزش دیجیتال و رویکرد برنامه نویسی و هوش مصنوعی به وقوع می پیوندد گفت: برای مهارت آموزی دانش آموزان متوسطه دوم نظری در طرح خاتم که قالب محتوای حاکم بر آن خانواده، آموزش، تلویزیون و مهارت است؛ از ظرفیت شبکه آموزش بهره گیری شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: ستاد فنی و حرفه‌ای در سطح استان باید تشکیل داده شود. از طرح‌های مهم و مورد نظارت جدی موضوع مهارت است که پیگیری و با سازمان هایی که با زمینه اشتغال و مهارت رابطه دارند جلسه برگزار می شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کارشناس مسایل مقاومت فلسطین درباره پیام‌های سخنرانی روز شنبه سخنگوی نظامی گردان‌های القدس تاکید کرد که مقاومت فلسطین برای «طوفان رمضان» آماده می‌شود.

نیم ساعت پیش

حدود یکماه پس از برگزاری انتخابات عمومی در پاکستان «محمد شهباز شریف» رئیس حزب مسلم لیگ نواز امروز از سوی نمایندگان مجلس ملی به عنوان بیست و چهارمین نخست وزیر پاکستان انتخاب شد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با بیان اینکه هر شهروند تهرانی می‏‌تواند یک موتور محرکه تحول و حرکت به سمت آینده روشن باشد، گفت: معتقدیم اگر شهروندان به ویژه زنان درگیر تولید شوند، فرهنگ مولدگری در کل خانواده و سبک زندگی شان نهادینه خواهد شد

14 دقیقه پیش

همزمان با آغاز حراج سکه در مرکز مبادله از ساعت 12 امروز، سایت حراج سکه با اختلال همراه شده که به گفته سخنگوی مرکز مبادله، علت این اختلال حجم بالای مراجعه مردم برای احراز هویت و ثبت سفارش است.

13 دقیقه پیش

پس از مشخص شدن افطار شبکه دو و چند سریال نوروزی و رمضانی، محمد دلاوری هم افطار را در شبکه یک تجربه می‌کند.

یک ربع پیش

باران شدید در جنوب پرو باعث وقوع سیل مرگبار در آپوریماک شد که منجر به کشته شدن ۶ نفر شد.

نیم ساعت پیش

جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 15 هزار و 271 واحد مسکونی سپاه در حال ساخت است و تاکنون حدود یک هزار مورد بهره‌برداری شده که امروز در خراسان جنوبی نیز 37 واحد مسکونی سپاه به بهره‌برداری می‌رسد.

یک ربع پیش

وزیر کشور فدرال آلمان اعلام کرد که به منظور تسریع روندهای پناهندگی پرسنل و تجهیزات اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان را به طرز چشمگیری تقویت می‌کند.

14 دقیقه پیش

با افتتاح نمایندگی تجارت پیشگان زمین در شهر قم تعداد نمایندگی‌های استاندارد لاماری به پانزده رسید.

14 دقیقه پیش

بیشتر...