۱ هفته پیش
2 بازدید

شلوغی پیست اسکی سوئیس در اوج کرونای اروپا (+عکس)

فرانسه، ایتالیا، اتریش و آلمان دستور بسته شدن تفرجگاه‌های اسکی، تله‌کابین‌ها و وسایل مخصوص که به بالا رفتن اسکی‌بازان در پیست کمک می‌کند، را صادر کرده‌اند.

بسیاری از تفرجگاه‌های مخصوص اسکی در ناحیه کوه‌های آلپ تعطیل هستند و همین موضوع باعث رونق تفرجگاه‌های سردسیری سوئیس شده است. سوئیس که محدودیت‌هایی را برای ورود به فاز دوم شیوع کرونا در نظر گرفته، اجازه می‌دهد تا شهروندان فعالیت‌های تقریبا معمولی خود را انجام دهند.

رشته کوه‌های آلپ از میان 8 کشور اروپایی می‌گذرد و بسته بودن تفرجگاه‌های اسکی در بسیاری از این کشورها باعث رونق این مراکز در سوئیس شده است.

مردم در دوران شیوع کرونا در منطقه "زرمات" سوئیس اسکی می‌کنند/ عکس: رویترز

شلوغ بودن تفرجگاه‌های

این تفرجگاه‌ها شامل هتل، اقامت‌گاه‌های ساده‌تر، وسایل بالابرنده اسکی‌بازان، پیست اسکی، رستوران، بار و کافه می‌شود که عمده فعالیتشان با شروع فصل سرد و بارش برف آغاز می‌کنند.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، آسمان آبی در "ماترهورن" اسکی‌بازان و طرفدران "اسنوبرد" را در روز شنبه به روستای "زرمات" کشاند. ماترهورن نمادین‌ترین کوه رشته‌ کوه‌های آلپ است و در مرز سوئیس و ایتالیا قرار دارد.  در این میان نیروهای پلیس نیز تلاش داشتند تا تجمعات بزرگ اسکی‌بازان را از هم جدا و آنها را از لحاظ فاصله اجتماعی متفرق کنند.

فرانسه، ایتالیا، اتریش و آلمان دستور بسته شدن تفرجگاه‌های اسکی، تله‌کابین‌ها و وسایل مخصوص که به بالا رفتن اسکی‌بازان در پیست کمک می‌کند، را صادر کرده‌اند. مقامات این کشورها امیدوارند چنین اقدامی در آغاز فصل سرما و شروع  فصل محبوب اسکی به مهار کرونا و کاهش شمار مبتلایان کمک کند.

علاقهمندان به اسکی در منطقه "زرمات" سوئیس روی وسیله بالا برنده روباز ماسک زده اند/ عکس: رویترز

شلوغ بودن تفرجگاه‌های

سوئیس در موج دوم کرونا از شناسایی روزانه 5 هزار مبتلا و افزایش مرگ و میرهای ناشی از ویروس کووید-19 خبر داده و امیدوار است با محدودیت‌های معمول مانند فاصله اجتماعی، محدودیت در تجمعات و اجباری کردن پوشش ماسک اقتصاد توریسم در دوران همه‌گیری را تقویت کند.

"مکس الشتد" سوئدی در یکی از بخش‌های زرمات که خدمات اسکی را در طول سال ارائه می‌دهد در این باره گفت: اگر این مراکز باز باشد من قطعا به اسکی می‌روم. شما فقط مجبورید پوشش ماسک را بپذیرید.

در آن سوی مرزها در دامنه‌های ایتالیایی کوه ماترهورن منطقه  "سروینیا" تمامی تفرجگا‌ه و پیست‌های اسکی حدود یک ماه است که تعطیل‌اند.

برخی از استراحتگاه‌های سوئیس مانند "داووس" در شمال غربی با انفجار "مه سرد" بسیاری از فضاهای بسته هتل‌ها، اقامت‌گاه‌ها و درون کابین‌های بالا برنده مانند تله‌کابین‌ها را ضدعفونی کرده است. مدیران تفرجگاه اسکی به "نابودی 99.9 درصد ویروس‌ها، باکتری‌ها و هاگ‌ها در یک دقیقه افتخار می‌کنند". مه سرد یکی از ابزارهای ضدعفونی کننده محیط است.

علاقه‌مندان به اسکی در تفرجگاه زمستانی "زرمات" سوئیس ماسک زده‌اند/ عکس: رویترز

شلوغ بودن تفرجگاه‌های

انجمن گردشگران سوئیس برای آرامش بیشتر گردشگران شعار "تمیز و امن" را در نظر گرفته است.

"آن اشپیگلر" یک آلمانی ساکن زوریخ در این باره گفت: نرفتن به کوه وحشتناک است.

"ژان- فرانسوا پاشود" اسکی‌باز سوئیسی در این باره گفت: اسکی باعث می‌شود اجبار ماسک را فراموش کنید.

مدیران و کارمندان استراحت‌گاه‌های کوهستانی سوئیسی می‌دانند که تعداد مسافران بریتانیایی، هلندی، آلمانی و اسکاندیناویایی آنها در سال جاری به دلیل شیوع کرونا کمتر از همیشه در این فصل‌ خواهد بود. انتظار برای دریافت واکسن و محدودیت‌های جدید مانع از سفرهای برون مرزی در این کشورها شده است.

اسکی‌بازان با ماسک در منطقه "زرمات" سوئیس/ عکس: رویترز

شلوغ بودن تفرجگاه‌های

در اتریش دامنه کوه‌های "کیتز اشتاین هورن" در نزدیکی "زل آم سی" و یخچال‌های طبیعی "هینترتوکس" در نزدیکی "میر‌هوفن" در انتظار بازگشایی پس از پایان تعطیلات سراسری در اواسط آذر (6 دسامبر) هستند. در سال گذشته استراحتگاه "ایشگل" در منطقه "تیرولین" به یکی از عوامل شیوع ویروس کرونا در سراسر اروپا تبدیل شد.

 خانم"رومی بینر هاورز" شهردار زرمات به آینده امیدوار است و می‌گوید: مردم به تعطیلات و کوه نیاز دارند.

 #‌اخبار
منبع: عصر ایران


مطالب پیشنهادی

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

وا نرفتن کوفته تبریزی | نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید

وا نرفتن کوفته تبریزی و نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید و طرز تهیه کوفته تبریزی و چگونه کوفته خوشمزه ای درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز | علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و درست کردن آن

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و علت چسبیدن ته دیگ پلوپز چیست و طرز تهیه یک ته دیگ برشته و خوشمزه و نکات درست کردن ته دیگ را در پرشین وی بخوانید

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

مطالب مرتبط