خبرگزاری رضوی |
2 ماه پیش

درخشش ۲روستا از مازندران در هشتمین جشنواره روستاها عشایر دوستدار کتاب رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران خبر داد:
درخشش ۲روستا از مازندران در هشتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب
به گزارشخبرگزاری رضویف حسین جوادی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار کرد:با این شرایط در فضای مجازی و ابداعاتی که صورت گرفت ما باید روش‌های جدیدی برای هدایت نوجوانان و جوانانبه حوزه کتاب و کتابخوانی انتخاب کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران ازجشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب بعنوان یکی از برنامه های ارزشمند در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه به ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار یادکرد و گفت:هشتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با هدف پشتیبانی از برنامه ها، فعالیت ها، اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی در راستای تقویت هویت ایرانی اسلامی، امیدبخشی توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری محلی و بومی و محرومیت زدایی با محوریت فرهنگ در میان روستاییان و عشایر سراسر کشور برگزار شده است.

وی با بیان اینکه مطابق اعلام رسمی از سوی دبیرخانه این جشنواره ملی،285 روستا از استان های سراسر کشور به هشتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب مدارک لازم را ارسال نموده اند که از مجموع آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره پس از بررسی و انجام مرحله غربالگری تعداد 50 روستا به مرحله داوری نهایی راه یافته اند. پس از انجام مرحله نهایی داوری تعداد 9 روستای برگزیده و یک روستا به عنوان روستای استمرار معرفی شد.

جوادی با بیان اینکه فعل برگزاری این جشنوارهاتفاقمبارک فرهنگی در حوزه روستاهاست،‌تصریح کرد:حدود یک چهارم جمعیت کشورمان در روستاها زندگی می‌کنند که عدد قابل توجهی است اما امکانات فرهنگی در روستاها متناسب با این جمعیت وجود ندارد. بنابراین باید با همکاری دستگاه‌های مختلف از ظرفیت‌های مختلف در شهرستان‌ها و روستاها برای ایجاد زمینه مطالعه در روستاها استفاده کنیم.

وی از درخشش۲روستای مرزون‌آباد درویش خیلبخش مرکزیشهرستان بابل وروستای عرب محلهبخش رودبی جنوبیشهرستان ساری خبر داد و یادآورشد: همچنین روستاهایی شاملشهرستان بهشهر روستای بیشه بنه،شهرستان میاندورود روستای اسرم،شهرستان نوشهر روستای کهنه سرا،شهرستان نوشهر روستای علی آباد عسکر خان،شهرستان ساری روستای عرب محله، شهرستان تنکابنروستای لزربن،شهرستان کلاردشتروستای پیشنبور، شهرستان نکاروستای اومال وشهرستان قائم شهرروستای کلاگر محله در هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب حائز رتبه های برتر و شایسته تقدیر شده اند.

جوادی اهدای کتاب به روستائیان،‌فعالیت های کتابخوانی گسترده در فضای مجازی،‌ جمع خوانی و نشست های کتابخوانی با کودکان،‌راه اندازی کتابخانه در مساجد روستاها،‌تبلیغات محیطی با موضوعکتابخوانی در سطح روستاها، ‌برپایی نمایشگاه مجازی کتاب،‌ برگزاری پویش های کتابخوانی و برپایی نمایشگاه کتاب را از جمله فعالیت های روستاهای استان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و آشتی دادن مردم با یار مهربان(کتاب) برشمرد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده انتظامی شهرستان آباده از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد.

6 ساعت پیش

جمعی از معلمان حق‌التدریسی می‌گویند: به خاطر تعلل اداره‌های آموزش و پرورش در استان‌هایی مثل لرستان و کرمان وبه بهانه‌ی نیامدن مجوز از سوی وزارتخانه‌ی آموزش و پرورش، احکام معلمان بعد از عید در ماه‌های صادر شد. حالا از آموزش و پرورش نامه آمده که رتبه‌بندی شامل حال کسانی که احکامشان بعد از عید آمده نمی‌شود!

5 ساعت پیش

پیش‌بینی سرمربی اسبق پرسپولیس برای یکی از حساس‌ترین بازی‌های جام جهانی 2022 درست از آب درآمد.

5 ساعت پیش

سازمان خدمات پس از فروش سایپا به منظور رفاه و افزایش رضایت مشتریان گروه سایپا، طرح خدمات ویژه فروش کارت طلایی را با عنوان طرح یلدا اجرا می کند.

7 ساعت پیش

مرحله جدید فروش خودروی ایکس55 پرو ویژه آذرماه 1401 با قیمت جدید از صبح امروز آغاز شد.

5 ساعت پیش

این نهمین آسیب‌پذیری «روز صفر» گوگل کروم در سال ۲۰۲۲ است.

5 ساعت پیش

به مناسبت ۱۶ آذرماه مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه قم با حضور دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

6 ساعت پیش

رئیس‌جمهور در حکمی سپهر خلجی را به عنوان رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور منصوب کرد.

6 ساعت پیش

شرایط پرداخت وام 100 و 200 میلیونی دولت به این یارانه بگیران منتشر شد.

5 ساعت پیش

بیشتر...