۱ هفته پیش
2 بازدید

عصر هامون - به جای موضع‌گیری در برابر مسائل سیاسی و بین‌المللی همت خود را صرف از بین بردن مسائل استان کنیم

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: حیف است که از فرصت‌ها برای حل مشکلات داخلی استفاده نکرده و به دنبال دعواهای جناحی و سیاسی و غیره باشیم.
به گزارشعصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی،نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم سراوان، ضمن تبریک ایام ذی‌الحجه و پیشاپیش عید سعید قربان، بر لزوم تبعیت نمایندگان مجلس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و حرکت در خط ترسیم شده از سوی معظم له تاکید کرد و اظهار داشت: باید قدردان نعمت رهبری و نقش‌های ویژه‌ای که ایشان در هدایت انقلاب اسلامی و مردم ایفا می‌کنند باشیم.

رئیس شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان با تاکید بر این که الآن زمان درگیری نیست، تصریح کرد: با توجه به مشکلات موجود و تلاش دشمن، باید به صورت هماهنگ و با تمام توان به مردم خدمت کنیم.

امام جمعه زاهدان با ابراز مسرت نسبت به شروع خوب نمایندگان استان در مجلس، خاطرنشان کرد: نمایندگان ضمن تقسیم‌کار صحیح، در مجامعی مناسب در راستای رفع مشکلات، مسائل و معضلات حضور یافته‌اند که امیدوارم این روند با قوت تداوم داشته باشد.

رئیس شورای نماز استان ادامه داد: خبرها، رفت‌وآمدها و گزارش فعالیت‌های نمایندگان مردم را در مجلس پیگیری و برای توفیقاتشان دعا می‌کنم.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان ضمن تأکید بر اتحاد و انسجام نمایندگان و مسئولان استان، افزود: نمایندگان و مسئولان حرف‌های همدیگر را نقض نکنند.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با اشاره به این که همه باید همت و تلاش خود را صرف حل مسائل و مشکلات استان کنند، تصریح کرد: برخی از بزرگواران در استان درباره مسائل سیاسی و بین‌المللی و غیره موضع‌گیری می‌کنند که این کار را ما هم بلد هستیم اما اظهارنظر و موضع‌گیری‌های خود را در حوزه مسائل و مشکلات استان محدود کرده‌ایم تا هر جا صحبتی و حرفی از جانب ما صادر می‌شود در راستای پیگیری مسائل و مشکلات استان باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان با تاکید بر این که گام اول ما باید حل مسائل استان باشد، اضافه کرد: پس از حل مسائل و مشکلات استان به سایر مسائل بپردازیم و حیف است که از فرصت‌ها برای حل مشکلات داخلی استفاده نکرده و به دنبال دعواهای جناحی و سیاسی و غیره باشیم.

امام جمعه زاهدان با قابل حل دانستن مشکلات استان، تصریح کرد: با وجود مشکلات کشور در حوزه اقتصادی، بودجه بسیار خوبی وارد استان می‌شود که باید با فکر، دلسوزی و مدیریت از آن استفاده کنیم.

رئیس شورای راهبردی استان با ابراز گلایه نسبت به تاخیر در اتمام برخی طرح‌ها و پروژه‌ها، خاطرنشان کرد: ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و گزارش‌های مسئولان، بسیاری از اقدامات صورت گرفته باید در گذشته انجام می‌شد چرا که اگر مدیر عوض شده اما دستگاه و سیستم تغییر پیدا نکرده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان با اذعان به ورود بودجه بالا به استان، بر لزوم جذب امکانات و بودجه بیشتر تاکید کرد و عنوان داشت: برای کاستن از اختلاف سطح استان با سایر استان‌ها باید تلاش کرد و حتی در بعضی از موضوعات باید جلوتر از سایر استان‌های هم‌جوار باشیم.

آیت‌الله محامی تاکید کرد: مجمع نمایندگان استان باید با گروه‌های مختلف مردمی، نخبگان، فرهیختگان و گروه‌های مرجع از جمله فرهنگیان، معتمدین، اساتید دانشگاه، اصحاب هنر و غیره ارتباط داشته و بر اساس نظرات آنان نقشه کلی که برای استان در نظر گرفته‌شده را دنبال کنند.

انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان
منبع: عصرهامون


مطالب پیشنهادی

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

غفوری‌فرد: پیروز انتخابات ۱۴۰۰ یک‌ اصولگراست /قالیباف رئیس‌ مجلس می‌شود

غفوری فرد، عضو شاخص جبهه پیروان و نماینده ادوار مجلس می گوید: به احتمال خیلی خیلی زیاد در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیار بالایی نامزد اصولگرایان رای خواهد آورد.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط