خبرآنلاین |
2 ماه پیش

عربستان سعودی به ابرقدرت گیمینگ بدل خواهد شد خبرآنلاین

عربستان سعودی به ابرقدرت گیمینگ بدل خواهد شد؟

دیجیاتو نوشت: عربستان برای تنوع بخشیدن به اقتصادش و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، ۳۸ میلیارد دلار روی بازی‌های الکترونیکی سرمایه‌گذاری می‌کند.

عربستان سعودیبه دنبال روش‌های مختلفی برای درآمدزایی در آینده است و نمی‌خواهد اقتصادش وابسته به نفت باقی بماند. در همین راستا این کشور با سرمایه‌ای۳۸ میلیارد دلاری(۱۴۲ میلیارد ریال عربستان)، می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ به یک مرکز جهانی برایبازی‌های الکترونیکی(E-Sports) تبدیل شود.

صندوق سرمایه‌گذاری دولتی عربستان، «Savvy Games Group» این سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهد. طبق گزارش‌ها، ۵۰ میلیارد ریال عربستان برای خرید و توسعه یک ناشر بازی‌ها هزینه می‌شود و ۷۰ میلیارد هم برای خرید سهام در شرکت‌های بازی‌سازی خرج می‌شود.

علاوه بر این، عربستان ۲۰ میلیارد ریال در کسب‌وکارهای بالغ در صنعت گیمینگ و ۲ میلیارد ریال در شرکت‌هایی که شروع به فعالیت در صنعت بازی و E-Sports کرده‌اند، سرمایه‌گذاری می‌کند.

صنعت بازی مورد توجه عربستان قرار می‌گیرد

«محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان و رئیس هیئت مدیره گروه Savvy گفته این کشور می‌خواهد با پتانسیل‌های صنعت بازی، اقتصادش را گسترش دهد: «ما در حال بهره‌برداری از پتانسیل‌های استفاده نشده صنعت بازی و بازی‌های الکترونیکی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد خود هستیم. ما می‌خواهیم نوآوری در این صنعت را هدایت کنیم و سرگرمی‌ها و رقابت‌های بازی‌های الکترونیکی را در سراسر کشور گسترش دهیم.»

عربستان سعودی به ابرقدرت گیمینگ بدل خواهد شد؟

این اولین باری نیست که عربستان از سرمایه‌گذاری دربازی‌های الکترونیکیخبر می‌دهد و در گذشته نیز این کشور به یک سرمایه‌گذار فعال در این صنعت تبدیل شده بود. صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان در گذشته بخشی از سهام شرکت‌هایاکتیوژن بلیزارد، الکترونیک آرتز و حتینینتندورا خریداری کرده است.

علاوه بر این، Savvy در گذشته بخشی از سهام شرکت «Embracer Group AB» و همچنین با سرمایه ۱.۰۵ میلیارد دلاری بخش بازی‌های الکترونیکی «Modern Times Group» را تصاحب کرده بود.

مدیر اجرایی Savvy، «برایان وارد» است؛ فردی که در گذشته رئیس استودیوهای جهانی اکتیوژن بلیزارد بوده است.

تمام این سرمایه‌گذاری‌ها نشان می‌دهند که عربستان نمی‌خواهد در آینده اقتصادش وابسته به درآمدهای نفتی باشد و از همین حالا شروع به فعالیت در حوزه‌هایی که کرده که می‌توانند در آینده مزایای بی‌شماری برای این کشور عربی داشته باشند.

۲۲۷۲۲۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برای اولین بار در دهه‌ها، مائونا لوا در هاوایی، بزرگترین آتشفشان فعال در جهان، فوران کرد و آسمان را قرمز کرد.

10 ساعت پیش

فارس نوشت: اگر شما هم جزء افرادی هستید که دائماً هوس مواد غذایی مختلف را می‌کنید یا اینکه اصلا هوس می‌کنید همه چیز بخورید، باید بدانید که صدای هشدار از طرف بدنتان برای شما به صدا در آمده است.

9 ساعت پیش

ایسنا نوشت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از تعطیلی مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها و همچنین برگزاری غیر حضوری کلاس‌های مقطع ابتدایی برای فردا (چهارشنبه) نهم آذر ماه در تمامی شهرستانهای استان تهران به جز سه شهرستان پردیس، دماوند و فیروزکوه خبر داد.

10 ساعت پیش

در اخبار آمده که قرار است سد چم‌شیر در دی ماه آبگیری شود.

8 ساعت پیش

سیناپرس نوشت: در شرایطی که بسیاری از مردم تصور می کنند، همه گیری کرونا به پایان رسیده است؛ شاهد شکل گیری موج های جدید این ویروس در گوشه و کنار جهان هستیم و به تازگی متخصصان خبر از شناسایی یک جهش ژنتیکی جدید و شکل گیری سویه ای به نام BW.1 دادند.

11 ساعت پیش

جام‌جم نوشت: سرکردگان شبکه‌های قمار در روزهای فوتبالی، روزهای پرکاری دارند و فعالیت‌هاشان دو برابر می‌شود. این اتفاق در روزهای جام‌جهانی هم رخ داد و با گذشت یک هفته از شروع مسابقات، اعضای یک باند شرط‌بندی و قمار که در حوزه مسابقات جام‌جهانی۲۰۲۲ قطر فعالیت می‌کردند با گردش مالی ۱۰۰‌میلیارد تومانی شناسایی و دستگیر شدند.

10 ساعت پیش

فسیل یک موجود دریایی کوچک که بیش از نیم میلیارد سال پیش مرده است، ممکن است نویسندگان کتاب‌های علوم را وادار کند تا موضوع چگونگی تکامل مغز را بازنویسی کنند.

18 ساعت پیش

مهر نوشت: معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از قطعی بودن اجرای مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در کنکور ۱۴۰۲ خبر داد.

10 ساعت پیش

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: صبح امروز وریا غفوری با اعزام از زندان به دادسرا و انجام آخرین تحقیقات قضایی از زندان آزاد شد.

16 ساعت پیش

بیشتر...