خبرآنلاین |
3 روز پیش

دستور وزیر آموزش پرورش برای رسیدگی مجدد به پرونده داوطلبان معترض آزمون استخدامی خبرآنلاین

به گزارشخبرآنلاین، وزیر آموزش و پرورش در راستای رسیدگی مجدد به پرونده داوطلبان معترض آزمون استخدامی دستوری صادر کرد.

ایسنا در خبری نوشت: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که با عنایت به اطلاعیه اعلام نتیجه نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی ویژه رشته‌های شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۳ مورخ ۱۸ تیر ماه جاری سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، حسب دستور صحرائی وزیر آموزش و پرورش در خصوص نحوه رسیدگی مجدد به پرونده داوطلبان معترض آزمون مذکور، موارد زیر جهت اطلاع و اقدام مقتضی اعلام می‌شود.

۱-با توجه به ماهیت رقابتی بودن آزمون استخدامی در مراحل علمی و ارزیابی تکمیلی عمومی، اختصاصی و تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی داوطلبان و لزوم انتخاب اصلح و طبق فرایندهای تعریف شده قبلی مبنی بر اعلام چند برابری ظرفیت این آزمون ، پذیرفته شدن بخشی از داوطلبین امری بدیهی بوده و عدم پذیرش بخشی دیگر از داوطلبان نیز به دلیل عدم احراز شرایط آزمون ازسوی داوطلب و یا نبود ظرفیت پذیرش به استناد مجوز استخدامی، بیانگر عدم وجود شایستگی اینگونه داوطلبان نمی‌باشد و علاقمندان به شغل معلمی می‌توانند از فرصت های قانونی پیش رو و سایر آزمون‌های وزارت آموزش و پرورش که متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد، استفاده کنند.

۲- با توجه به اینکه در تمام مراحل ارزیابی تکمیلی (بررسی اسناد و مدارک، معاینات پزشکی و حوزه‌های سنجش و ارزیابی تکمیلی) برای داوطلبان این امکان فراهم بوده است تا در صورت اعتراض به هر مرحله یا فرایند ارزیابی تکمیلی، مراتب را اعلام کرده و این اعتراضات از طریق کارگروه نظارت و کمیسیون موارد خاص در طول فرایند ارزیابی تکمیلی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته و در انتهای هر مرحله نیز داوطلب با تکمیل نمون‌برگ‌های شماره ۲۳ و ۲۴ ضمن تایید فرایندهای مزبور، عدم اعتراض خود را نسبت به فرایندهای مربوط به رسیدگی به اسناد و مدارک شرایط احراز، سوابق و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، معاینات پزشکی و سنجش و ارزیابی تکمیلی را به صورت مرحله به مرحله اعلام نموده‌اند؛ لکن در اجرای مصوبات ستاد برگزاری آزمون تدابیری اتخاذ شده که داوطلبان مردود آزمون استخدامی آموزگاری سال ۱۴۰۳ بتوانند بر اساس اطلاعیه مورخ ۲۷ تیر ماه جاری با ورود به سامانه کارا به نشانی https://my.medu.ir نسبت به ثبت بررسی مجدد پرونده و رسیدگی به اعتراض اقدام کنند.

۳- داوطلبین محترمی که در ردیف قبولین نهایی آزمون قرار نگرفته‌اند و نسبت به عدم قبولی خود معترض می‌باشند از روز شنبه مورخ ۳۰ تیر ماه ۱۴۰۳ و روز پنجشنبه مورخ ۴ مرداد ماه سال جاری به مدت ۶ روز با مراجعه به سامانه کارا، به نشانی https://my.medu.ir اعتراض خود را ثبت نمایند. بدیهی است پس از اتمام مهلت یاد شده امکان ثبت مجدد اعتراض امکان‌پذیر نخواهد بود. اطلاع رسانی در خصوص نتیجه اعتراض داوطلبان پس از اتمام مهلت ثبت اعتراض و طی شدن فرآیندهای بررسی پرونده‌های شکایات در سطح استانها، از طریق همین درگاه صورت خواهد گرفت.

۴- درخصوص داوطلبانی که صلاحیت‌های عمومی (گزینش) آنان مورد تایید قرار نگرفته و در ستون وضعیت قبولی کارنامه اعلام نتایج نهایی با کد ۱۹ مشخص شده، ضروری است از تاریخ ۲۰ مرداد لغایت ۲۱ مهر ماه سال جاری ضمن مراجعه حضوری به هسته گزینش استان محل ارزیابی شده خود، نسبت به ارائه درخواست کتبی تجدید نظر اقدام کرده و مراحل بررسی پرونده خود در فرایند تجدید نظر را از هسته مزبور پیگیری نمایند. بدیهی است عدم ارائه درخواست تجدید نظر در مهلت زمانی مذکور به منزله انصراف تلقی شده و به مراجعات و درخواست‌های پس از تاریخ ۲۱ مهر ماه ۱۴۰۳ ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین هسته‌های گزینش قبل از تاریخ ۲۰ مرداد ماه امسال به دلیل هم‌زمانی فرایندهای اجرایی آزمون‌های استخدامی و دانشگاه فرهنگیان امکان پذیرش اعتراضات داوطلبان را ندارند.

۴۷۲۳۶#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زورگیری از پیرزن اردبیلی با سرعت پیگیری و توسط پلیس عوامل دخیل در این زورگیری شناسایی شدند

23 ساعت پیش

دکتر سیمین کاظمی،‌ پزشک و جامعه‌شناس می‌گوید: «در مورد اخراج اساتید زن کمتر گفته می‌شود، چون اساتید زن کمتر مجالی برای اعتراض و جلب توجه رسانه‌ای به وضعیت‌شان دارند. آنها مانند مردان به شخصیت‌های کاریزماتیک تبدیل نمی‌شوند و رسانه‌ها هم توجه کمتری به استادان زن می‌کنند. بنابراین اخراج‌هایی که صورت گرفته عمدتا در سکوت بوده است. در مورد تعداد کمتر اساتید زن پاکسازی شده هم باید توجه داشت که اساسا تعداد استادان زن در دانشگاه‌ها بسیار کمتر از مردان است و زنان به مراتب کمتر از مردان به عضویت هیات علمی در می‌آیند.»

دیروز

به دنبال گمشدن کودک ۳ ساله‌ای به نام آرین در پارک‌شهر تحقیقات جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ آغاز شد اما تا این لحظه اثری از این کودک یافت نشده است.

دیروز

سازمان هواشناسی برای دو استان کشور هشدار نارنجی صادر کرد.

دیروز

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اختصاص اعتبارات ماده ۱۷ قانون مدیریت بحران برای رفع معضل گردو غبار تاکید کرد و گفت: خطر پدیده گرد و غبار در استان تهران هر روز بیشتر لمس می‌شود.

دیروز

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به انتشار ویدیو چهارراه جهانِ کودک واکنش نشان داد.

دیروز

چندماه از جنایت علیه کارگردان سرشناس ایرانی؛ داریوش مهرجویی و همسر او وحیده محمدی‌فر می‌گذرد. پرونده متهمان به قتل این زوج هنری درحالی در جلسات دادگاه رسیدگی شده که با ابهامات زیادی روبه‌رو بوده است.

دیروز

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اختصاص اعتبارات ماده ۱۷ قانون مدیریت بحران برای رفع معضل گردو غبار تاکید کرد و گفت: خطر پدیده گرد و غبار در استان تهران هر روز بیشتر لمس می‌شود.

دیروز

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اختصاص اعتبارات ماده ۱۷ قانون مدیریت بحران برای رفع معضل گردو غبار تاکید کرد و گفت: خطر پدیده گرد و غبار در استان تهران هر روز بیشتر لمس می‌شود.

دیروز

بیشتر...