راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

شناسایی سویه جدید دلتاکرون صحت دارد راهبرد معاصر

با وجود این که محققان قبرسی در روز‌های اخیر از شناسایی ۲۵ مورد ابتلا به گونه دلتاکرون خبر داده‌اند، سازمان جهانی بهداشت (WHO) پیدایش سویه جدید ناشی از ترکیب گونه‌های دلتا و اومیکرون را رد کرده است.

به گزارش راهبرد معاصر،ترکیب دو گونه اومیکرون و دلتا با نام "دلتاکرون" برای اولین بار در قبرس شناسایی شد، محققان معتقدند که این گونه جدید شباهت زیادی به دو گونه اومیکرون و دلتا دارد. گزارشات ارائه شده نشان می‌دهد که از میان ۲۵ فرد مبتلا به دلتاکرون در قبرس ۱۱ نفر آن‌ها در بیمارستان بستری شدند، بنابراین ممکن است این گونه ترکیبی خطر بستری شدن در بیمارستان را افزایش دهد.
آیا شناسایی دلتاکرون صحت دارد؟

با وجود اینکه محققان قبرسی در روز‌های اخیر از شناسایی ۲۵ مورد ابتلاء به گونه دلتاکرون خبر داده‌اند، سازمان جهانی بهداشت (WHO) پیدایش سویه جدید ناشی از ترکیب گونه‌های دلتا و اومیکرون را رد کرده است و اعلام کرده است که این شناسایی به احتمال زیاد نتیجه یک خطا در طول توالی یابی ژنتیکی این سویه است؛ بنابراین لازم است در این زمینه مطالعات و بررسی‌های بیشتری صورت بگیرد تا ماهیت گونه ترکیبی احتمالی مشخص شود.
آیا دلتاکرون یک گونه جدید است؟

تاکنون این موضوع که دلتاکرون یک گونه جدید است مورد تأیید قرار نگرفته است. علاوه بر این، هنوز مشخص نشده است که دلتاکرون چه افرادی را بیشتر تحت تأثیر قرار می‌دهد. در حال حاضر گونه اومیکرون ویروس کرونا با سرعت زیادی در حال گسترش است و این موضوع باعث نگرانی متخصصان شده است.
آیا دلتاکرون یک گونه نگران کننده است؟

با گذشت زمان مشخص می‌شود که آیا گونه دلتاکرون قابل انتقال‌تر از گونه‌های دیگر است یا خیر. علاوه بر این، با بررسی داده‌های ارائه شده میزان غلبه این گونه بر دلتا و اومیکرون تعیین خواهد شد. ارزیابی ۲۵ نمونه ارسال شده به پایگاه داده‌ه‌های بین المللی کووید -۱۹ نشان می‌دهد که گونه جدید نگران کننده نیست، اطلاعات بیشتر در زمینه‌های مرتبط با گونه دلتاکرون در هفته جاری منتشر خواهد شد.
برای پیشگیری از بروز بیماری کووید -۱۹ باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

متخصصان در سراسر دنیا توصیه کرده‌اند که برای در امان ماندن از عفونت ناشی از کووید -۱۹ باید از ماسک استفاده کنید، فاصله اجتماعی خود از دیگران را حفظ کنید، از حضور در محیط‌های شلوغ و بدون تهویه مناسب دوری کنید و دستان خود را به صورت مرتب بشویید یا ضدعفونی کنید./ایمنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همزمان با افتتاح مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی بستر افزایش جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه های سراسر استان فراهم خواهد شد.

5 دقیقه پیش

مولوی خلیل رسولی زاده گفت: افضل بودن حضرت فاطمه(س) بر تمام زنان ثابت شده چون او روح و روان رسول خدا است.

6 دقیقه پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال عراق پس از دیدار تدارکاتی مقابل اوگاندا فهرست نهایی بازیکنان تیم ملی این کشور به منظور دیدار با ایران و لبنان را اعلام کرد.

8 دقیقه پیش

مدیرفنی تیم ملی تکواندو گفت: تکواندو رشته المپیکی است و خوب نیست بلاتکلیف بماند و مسئولان رده اول کشور خود را متعهد بدانند که این موضوع هر چه سریعتر مشخص شود.

یک ربع پیش

سرمربی پیشین سردار آزمون درباره انتقال او به بایرلورکوزن صحبت کرد.

یک ربع پیش

خسارات فراوان سیل اخیر استان کرمان باعث شد دکتر رئیسی در بازدید اخیر خود از مناطق سیل زده بار دیگر بر انجام طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تاکید کند.

یک ربع پیش

تیم فوتبال شارلوا با حضور 90 دقیقه‌ای علی قلی‌زاده در خانه متوقف شد.

یک ربع پیش

به نظر می‌رسد پرونده حضور رشید مظاهری به فولاد بسته شده و فولادی‌ها به دنبال دیگر گزینه‌های خرید خود هستند.

یک ربع پیش

عضو «کمیسیون صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی گفت: امسال دولت قول داده که ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن را به چرخه فعالیت‌های معدنی و همچنین به استان‌ها بازگرداند البته این عدد کم، اما قابل قبول است و اگر این امر محقق شود امری مطلوب به نظر می‌رسد.

نیم ساعت پیش

تناقضات موجود در عمل و گفتار طرف‌ های غربی حاضر در مذاکرات وین و فضا سازی‌ های رسانه‌ های غربی، باعث شده است که مسیر گفت‌ و گوها با سرعتی بسیار کند پیشرفت کرده و مذاکره‌ کنندگان را از دستیابی به توافق دور کند.

نیم ساعت پیش

یک کارشناس علوم قرآنی گفت: در احادیث نقل شده از «پیامبراکرم (ص)» بیان شده کسی که حیا ندارد دین ندارد با تکیه بر این مهم باید توجه داشت که برای حفظ دین باید عفت و حیا را در پیش گرفت این در حالی است که حضرت «فاطمه زهرا (س)» الگوی عفت و حیا هستند.

نیم ساعت پیش

امام جمعه آبدان به چرایی قرائت زیارت عاشورا اشاره کرد و افزود: در زیارت عاشورا درس‌هایی است که شیعیان باید هر روز آن را بخوانند.

نیم ساعت پیش

گروه استان‌ها ـ پژوهشگر موسیقی خوزستانی گفت:هیچ موسیقی و هنری نمی ماند مگر اینکه در موردش کار شود، اگر رسانه‌ها در رابطه با موسیقی صحبت نکنند به طور حتم ماندگار نخواهد ماند.

نیم ساعت پیش

«دادگاه عالی انتخابات برزیل» (TSE) که برترین مقام  انتخاباتی این کشور به حساب می آید، مشغول انجام بررسی هایی است تا پیام رسان تلگرام را در بازه انتخابات این کشور در ماه اکتبر مسدود کند.

نیم ساعت پیش

آنچه باعث شده تا آجورلو به مخالفت با جدایی مظاهری بپردازد احتمال مصدومیت سید‌حسین حسینی و فقدان یک دروازه‌بان مطمئن در بازی‌های سخت نیم فصل دوم است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...