تیتر برتر |
1 ماه پیش

فیلم آشنایی با سیده الهام حسینی وزنه بردار ایرانی سایت تیتربرتر TitreBartar com

فیلم| آشنایی با سیده الهام حسینی وزنه بردار ایرانی

به گزارشتیتربرتر؛ سیده الهام حسینیرکورددار وزنه برداری ایران شد.

جزئیات شکستن رکورد وزنه برداری ایران توسط سید الهام حسینی

سیده الهام حسینی با مهار وزنه ۱۲۲ کیلوگرم در حرکت دوضرب توانست رکورد وزنه‌برداری زنان را به نام خود ثبت کند و تنها ایرانی‌ است که سنگین‌ترین وزنه‌ را در بخش زنان بالای سر برده است.

سیده الهام حسینی بانوی وزنه بردار ایرانی در مسابقات قهرمانی زنان آسیا به رکورد ۱۲۲ کیلوگرم در دوضرب رسید و بیش‌ترین وزنه در تاریخ وزنه برداری زنان ایران را بالای سر برد.

حسینی در مجموع مسابقات یک ضرب و دوضرب به عنوان پنجمی مسابقات قهرمانی زنان وزنه برداری آسیا دست یافت.

اما پس از حضور موفق سیده الهام حسینی در رقابت های وزنه برداری قهرمانی آسیا، اخبار زیادی درباره رکوردشکنی او خصوصا در فضای مجازی منتشر شد که صحت ندارد. البته حضور ارزشمند و وزنه های قابل قبولی که حسینی خصوصا در دو ضرب بالای سر برد جای تقدیر و حمایت دارد، اما حمایت صحیح و اصولی با انتشار اخبار غیرواقعی تفاوت دارد.

حسینی در این رقابت‌ها در حرکت یک ضرب وزنه 91 کیلوگرمی را مهار کرد و در دو ضرب نیز با وزنه 122 کیلوگرم رکورد ایران را جابجا کرد و در مجموع با 213 کیلوگرم به مقام پنجمی آسیا دست یافت.

در دسته ای که حسینی وزنه زد یعنی دسته 81 کیلوگرم، رکورد یک ضرب جهان 127 کیلوگرم و رکورد دو ضرب 158 کیلوگرم است. یعنی حسینی فعلا 36 کیلوگرم تا رکورد هر دو حرکت یک ضرب و دو ضرب فاصله دارد.

البته با توجه به این که وزنه برداری زنان در ایران تاریخچه طولانی ندارد و عمرش بیش از چند سال نیست، صرف حضور موفق در رقابت های قهرمانی آسیا و کسب تجربه بین المللی نشان از توفیق وزنه برداران ایرانی دارد و باید به آن‌ها بابت این انگیزه و تلاش آفرین گفت.

بیوگرافی سیده الهام حسینی

سیده الهام حسینی (زاده ۲۵ شهریور ۱۳۶۷ در دورود)، وزنه‌بردار زن تیم ملی ایران است. وی نخستین مدال‌آور تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران در مسابقات بین‌المللی است که در مسابقات جام نعیم سلیمان‌اوغلو در سال ۱۳۹۸ مدال برنز با مجموع 198=110+88 دسته ۷۶ کیلوگرم را به‌دست‌آورد.

وی به همراه پوپک بسامی, ابریشم ارجمندخواه، پریسا جهانفکریان، اعضای نخستین تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران اعزامی به مسابقات جهانی را تشکیل دادند.

وی در مسابقات قهرمانی آسیا رتبهٔ ششم در گروه A وزن ۷۱ کیلوگرم را کسب کرد.

الهام حسینی عضو تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جهان ۲۰۱۹ است. (به همراه ابریشم ارجمندخواه، پوپک بسامی، پریسا جهانفکریان). این برای نخستین بار است که تیم زنان ایران در مسابقات جهانی این رشته شرکت می‌کند.

وی دانش آموخته کارشناسی رشته فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه‌ تربیت معلم تهران و کارشناسی ارشد رشته فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه شهید رجایی است.

وی تنها وزنه‌بردار زن ایران بود که در گروه A رقابت کرد. (با ورودی ۲۰۶ کیلوگرم)

نتایج مسابقات سید الهام حسینی

مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری آسیا ۲۰۱۹

حسینی در حرکت یک‌ضرب ابتدا موفق به مهار وزنه ۷۳ کیلوگرم شد و در حرکت دوم خود نیز وزنه ۷۸ کیلوگرم را بالای سر برد اما در حرکت سوم و وزنه ۸۲ کیلوگرم ناکام ماند. الهام حسینی در حرکت دو ضرب خود ابتدا در مهار وزنه ۹۳ کیلوگرم ناکام ماند و در حرکت دوم خود موفق شد این وزنه را بالای سر ببرد. بانوی وزنه‌بردار ایران در حرکت سوم خود نیز وزنه ۹۸ کیلوگرم را مهار کرد و در مجموع رکورد ۱۷۶ کیلوگرم را به ثبت رساند. در رده‌بندی نهایی وزن ۷۱ کیلوگرم در جایگاه ششم آسیا قرار گرفت.

مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جهان ۲۰۱۹

حسینی در گروه A دسته ۷۱ کیلوگرم بانوان به روی تخته رفت. در این رقابت که ۱۲ وزنه‌بردار حضور داشتند، سیده الهام حسینی ملی‌پوش کشورمان در یک‌ضرب ابتدا وزنه ۸۳ کیلومتری را بالای سر برد، اما در مهار وزنه‌های ۹۰ و ۹۱ کیلوگرمی ناکام ماند تا با رکورد ۸۳ کیلومتر در رده بیست و یکم قرار بگیرد.

حسینی در دو ضرب ابتداوزنه‌های ۱۰۳ و ۱۰۸کیلوگرمی را مهار کرد، اما در تلاش سوم موفق به مهار وزنه ۱۱۲ کیلوگرمی نشد و در این حرکت با رکورد ۱۰۸ کیلوگرم سیزدهم شد. بانوی ملی‌پوش کشورمان در مجموع نیز با رکورد ۱۹۱ کیلوگرم در رده شانزدهم قرار گرفت. در این رقابت الیزابت کاترین از آمریکا با ۱۱۲ کیلوگرم در یک‌ضرب، ۱۳۶ کیلوگرم در دو ضرب و مجموع ۲۴۸ کیلوگرم سه مدال طلا گرفت و قهرمان شد.

الهام حسینی با ثبت این رکوردها توانست در یک ضرب ۵ کیلوگرم، دو ضرب ۱۰ کیلوگرم و مجموع ۱۵ کیلوگرم رکورد ملی را ارتقا دهد.

گردآورنده:علی اکبر رضایی
#‌ورزش #‌اخبار_ورزشی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یازدهمین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ از روز ۱۳ خردادماه در خانه کشتی یوسف صدرزاده برگزار می‌شود.

۱ هفته پیش

تیم فوتبال ناشنوایان ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۲ برابر عراق پیروز شد.

۱ هفته پیش

تیم کوبورگ آلمان که لژیونر هندبال ایران را در اختیار دارد در هفته سی و دوم بوندسلیگای آلمان شکست خورد.

۱ هفته پیش

سرمربی سابق تیم ملی ایران معتقد است تیم ملی علی‌رغم عدم نمایش قابل‌قبول &#۱۶۰;مقابل هنگ کنگ با تکیه بر عملکرد فردی بازیکنان قادر است به مرحله بعدی صعود کند.

۱ هفته پیش

انگولو کانته، ستاره فرانسوی چلسی مدعی شد فعلا به دریافت جایزه توپ طلا فکر نمی کند.

۱ هفته پیش

لوکاس واسکز بر سر تمدید قرارداد سه ساله با رئال به توافق رسیده است.

۱ هفته پیش

فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال، معتقد است که کریستیانو رونالدو می تواند ۲۰ یا ۳۰ گل ملی دیگر به ثمر برساند.

۱ هفته پیش

یک پزشک در مورد وضعیت دیسک کمر احسان حدادی می‌گوید تعجب می‌کنم که مشکل او بیش‌تر از درد کمر نیست چون وضعیت در عکس‌ها بدتر از چیزی است که احساس می‌کند.

۱ هفته پیش

باشگاه میلان در اندیشه به خدمت گرفتن مدافع بارسلونا است.

۱ هفته پیش

سرخیو پرز، راننده تیم ردبولز اتریش قهرمان گرندپری آذربایجان شد.

۱ هفته پیش

تصمیم اشتباه سرمربی پورتو در نیمکت‌نشین کردن ستاره ایرانی‌اش تاثیر مستقیم در شکست مقابل براگا داشت.

۱ هفته پیش

در حالیکه پس از اسکوچیچ و طارمی، امروز نیز کاتانچ سرمربی عراق به چمن استادیوم المحرق معترض شد که دو تیم باید در این ورزشگاه با هم دیدار کنند.

۱ هفته پیش

در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ یک، نمایندگان استان کرمان مقابل یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد.

۱ هفته پیش

سرجیو پرز برنده گرندپری غیرقابل‌پیشبینی و دراماتیک آذربایجان شد تا دومین پیروزی خود در F۱ را جشن بگیرد.

۱ هفته پیش

باشگاه آرسنال هم به صف مشتریان مدافع انگلیسی اتلتیکومادرید ملحق شد.

۱ هفته پیش

بیشتر...