۱ هفته پیش
2 بازدید

لغو تغییر نام خیابان عطار نیشابوری به سبزوار | خبرنامه دانشجویان ایران

اعضای شورای شهر تهران اعتراض فرمانداری به تغییر نام سه خیابان را بررسی کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز بررسی نامه فرماندار تهران در مورد اعتراض هیات تطبیق به مصوبه نام گذاری و تغییر نام معابر عمومی شهر تهران که در یازدهم آبان‌ماه سال جاری در صحن شورای شهر به تصویب رسید را بررسی کردند و محمد جواد حق‌شناس به عنوان رییس کمیته نام گذاری اظهار کرد: هیات تطبیق فرمانداری به سه نام گذاری ایراد گرفته است و عنوان کرده که تغییر نام خیابان عطار نیشابوری به سبزوار، رهی معیری به اسفراین و تغییر نام خیابان خواجوی کرمانی به جیرفت دارای اشکالاتی است.

وی با بیان این‌که باید بگویم که اعتراض هیات تطبیق باید مستند به مفاد مواد قانونی و دارای استدلال حقوقی باشد اما در این سه ایراد مستندات قانونی ارائه نشده است، اظهار کرد: همچنین ایرادات ذکر شده توسط فرمانداری در مورد تکراری بودن نام‌های انتخابی براساس مستندات مخدوش و به دور از اطلاعات درست بود.

رییس کمیته نام‌گذاری شورای شهر تهران بیان کرد: تغییر نام خیابان عطار نیشابوری به سبزوار که مورد اعتراض رییس شورای شهر نیشابور و نماینده‌شان در مجلس شده است در حالی است که شورای شهر براساس آیین‌نامه می‌تواند نام‌های تکراری را از سطح شهر حذف کند و حتی در صورت تکرار نام شهدا می‌توانیم اسامی تکراری را حذف کنیم.

وی گفت: چهار معبر به نام شیخ عطار نیشابوری در شهر تهران وجود دارد و تغییر نام عطار به سبزوار نشانه عداوت و تلاش برای زدودن نام وی از تهران نیست و این در حالی است که هیچ معبری به نام سبزوار در تهران نداریم.

حق‌شناس با بیان این‌که اعتراض فرمانداری به تغییر نام خیابان رهی معیری به اسفراین درست نیست چرا که عنوان کردند که این نام گذاری تکراری است، اظهار کرد: در شورای شهر تهران خیابان اسفراین در منطقه شش به نام مهران دوستی تغییر کرد و در مورد تغییر نام خیابان خواجوی کرمانی به جیرفت باید بگویم که چهار معبر به نام این خواجو وجود دارد و نام جیرفت در تهران نبود.

رییس کمیته نام‌گذاری شورای شهر تهران با بیان این‌که این نام گذاری‌ها در راستای انسجام ملی است، چرا که تهران نماینده کل تهران است، اضافه کرد: جالب است که بدانید که در مطالعه انجام شده متوجه شدیم که از 31 استان نام 16 استان حتی بر روی یک کوچه بن‌بست هم نیست و جالب است نام‌هایی همچون یزد، ایلام و غیره در تهران نیست.

به گزارش ایسنا، محمد سالاری با تاکید بر این‌که با توجه به حساسیت‌های ایجاد شده در مورد تغییر نام خیابان عطار نیشابوری به سبزوار اصرار شورا به این مصوبه به مصلحت نیست، اظهار کرد: بهتر است نام این معبر نیشابور بماند و یک معبر دیگر به نام سبزوار شود.

محسن هاشمی نیز با بیان این‌که نامه نگاری‌هایی از سوی منطقه با شورا شده چرا که این تغییر نام سوء تفاهماتی را ایجاد کرده که به صلاح نیست و لازم است این تغییر نام را تغییر دهیم، گفت: پیشنهاد می‌شود که مصوبه شورای شهر در مورد تغییر نام خیابان عطار نیشابوری به سبزوار لغو شده و اعتراض فرمانداری پذیرفته شود.

اعضای شورا به این پیشنهاد محسن هاشمی رای مثبت داده و خیابان عطار نیشابوری که به خیابان سبزوار تغییر نام داده بود همان عطار نیشابوری باقی ماند.

سالاری در ادامه اضافه کرد: حالا لازم است در راستای یکپارچگی همزمان یک خیابان دیگر به نام سبزوار رای‌گیری شود.

این پیشنهاد با واکنش محسن هاشمی مواجه شد و گفت: باید کمیته نام‌ گذاری بررسی‌های لازم را انجام دهد و به همین دلیل پیشنهاد نام گذاری خیابانی به نام سبزوار از کمیته مربوطه برگشت داده می‌شود.

همچنین اعضای شورای شهر، اعتراض فرمانداری به تغییر نام خیابان رهی معیری به اسفراین و تغییر نام خیابان خواجوی کرمانی به جیرفت را وارد ندانسته و با رای مثبت خود به این مصوبات تاکید کرد.#‌اخبار
منبع: خبرنامه دانشجویان ایران


مطالب پیشنهادی

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

مدل کیک های عروسی | گلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی

مدل کیک های عروسی وگلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی و تزیین کیک عروسی و دیزاین کیک عروسی و انتخاب کیک عروسی را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

چمران: رای اصولگراها کاهش یافته/انتخابات ۱۴۰۰ قابل پیش‌بینی نیست

مهدی چمران با بیان اینکه رای اصولگرایان کاهش داشته است گفت: من نمی خواهم به تقسیم بندی ها تاکید داشته باشم ولی به طور کلی مشارکت در این دور از انتخابات کمتر از دفعات قبل بود، ما پیش از این وقتی به مساجد و مجالسی که عموما می رفتیم شاهد شور و هیجان بیشتری بودیم اما اینبار شور و هیجان کمتری را دیدیم .

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

مطالب مرتبط