گلستان ما |
۱ هفته پیش

گلستان ما تک فرزندی مهمترین عامل ایجاد وابستگی کودک به تبلت

به گزارش گلستان ما، مجتبی لشکربلوکی در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه خبری در خصوص اینکه خانواده‌های شهدا چه میزان در الگوسازی نسل کودک و نوجوان می‌توانند نقش‌آفرینی کنند، اشاره به بیانات مقام معظم رهبری کرد و افزود:یاد شهدا زنده است و باید هم این بقای نام و یاد شهدا را ما به صورت یک امر مهم دنبال کنیم. چون شهیدان حامل بشارتند.

وی افزود: شهیدان به ما می‌گویند شما خوف و حزن نداشته باشید، دلسردی و نومیدی نداشته باشید، نعمت الهی را، لطف الهی را، برکات الهی را در مقابل چشم ما نگه میدارند و این آن چیزی است که ما امروز به آن احتیاج داریم.

*رسانه‌ها در گسترش فرهنگ شهادت در جامعه کم کار کردند

عضو اسبق شورای نظارت بر فناوری وزارت آموزش و پرورشبا اشاره به اینکهامنیت و اقتداری که داریم مدیون شهدا هستیم، بیان کرد: باید تامل کنیم آنها پای کدام مکتب و با چه اصولی تربیت شدند و از مهمترین چیزی که در این دنیا دارند یعنی جانشان گذشتند و با خدا معامله کردند.

لشکربلوکی با بیان اینکه پس از انبیای الهی و امامان معصوم؛ چه الگویی بالاتر از شهیدان، اظهار کرد: ولی همه در گسترش این فرهنگ در جامعه کم کار کردند، حداقل کاری که می شود برای امر نمود جستجو در زندگینامه و وصیت نامه شهداست از صدا و سیما تا مدارس و مراکز کانون ها در این زمینه باید به خوبی ایفای نقش کنند.

وی اشاره‌ای بهتحقیقات میدانی که در این زمینه با برخی از نوجوانان در الگو گرفتن از شهدا انجام داده کرد و پیرامون نتایج حاصله گفت:با این جملات گاهی روبرو شدم کهتا حالا با خانواده شهید برخوردی نداشتم،تا کنون نه تنها نه با خانواده، نه از طرف مدرسه سر مزار شهیدی نرفته ایم، زندگینامه یا وصیت هیچ شهیدی نه در مدرسه ما است از عکس ، بنر و ..  و تاکنون در صبحگاه مدرسه وصایای شهدا خوانده نشده است.