خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

شهرک های صنعتی حکیمیه قزوین پیشتاز در جذب سرمایه گذاری تسنیم


شهرک های صنعتی حکیمیه و قزوین پیشتاز در جذب سرمایه‌گذاری

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین، گفت: ۱۰۸ هکتار از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی تابعه استان در سال گذشته به متقاضیان سرمایه‌گذاری به ویژه در شهرک‌های صنعتی حکیمیه و قزوین (کوهین) واگذار شده است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز قزوین، رضا صفاری، اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام مهار تورم و رشد تولید ، نامگذاری شده بود این شرکت در راستای جذب سرمایه گذار، ایجاد رونق اقتصادی، اجرای طرح های توسعه واحدهای صنعتی و ایجاد اشتغال موفق به جذب 133 متقاضی سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان شد.

وی، میزان مساحت اراضی صنعتی واگذار شده به سرمایه گذارا را 108 هکتار اعلام کرد و یادآور شد: بیشترین میزان اراضی واگذار شده به ترتیب در شهرک های صنعتی حکیمیه از توابع شهرستان بویین زهرا، قزوین (کوهین) و خرمدشت از توابع شهرستان تاکستان بود و میزان سرمایه گذاری قراردادهای منعقد شده نیز بیش از 77 هزار میلیارد ریال بود.

به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین، با راه اندازی طرح‌های صنعتی یاد شده زمینه امید به اشتغال و اشتغال پایدار در سطح استان چهار هزار و 80 نفر فراهم خواهد شد.

صفاری از قزوین به‌ عنوان استانی پرجاذبه برای سرمایه‌گذاران صنعتی یاد کرد و افزود: در سال جهش تولید با مشارکت مردم ، برنامه ریزی این شرکت توسعه شهرک های صنعتی تقاضا محور در راستای جذب سرمایه گذار و ایجاد زیرساخت ها و تکمیل طرح های عمرانی و زیربنایی بوده به طوری که جذب 162 سرمایه گذار جدید به همراه واگذاری 111 هکتار زمین از جمله برنامه های عملیاتی این شرکت در سال جاری خواهد بود.

به گزارش تسنیم، در حال حاضر از 2 هزار و 200 سرمایه گذار مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی تابعه استان قزوین، نیمی از این واحدهای صنعتی پروانه بهره برداری اخذ کرده و زمینه اشتغال 30 هزار نفر را نیز فراهم کرده اند.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس آخرین آمار از وضعیت بارش‌ها در کشور، در استانهای ایلام، گلستان، همدان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته افزایشی بود.

نیم ساعت پیش

یوسف یوسفی- مدیر پردیس فناوری صنایع معدنی

نیم ساعت پیش

سفرای انگلیس، فرانسه و آلمان در تهران در پی مواضع غیر مسئولانه برخی مقامات این کشور‌ها در قبال پاسخ متقابل ایران به سلسله اقدامات رژیم صهیونیستی علیه اتباع و منافع کشورمان به وزارت امور خارجه احضار شدند.

نیم ساعت پیش

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: روسای فدارسیون‌های ورزشی با مشاهده اراده مسئولان و متولیان ورزش استان برای برگزاری هرچه باشکوهتر جام صفوی برای شرکت در این جام ابراز علاقه کرده‌اند به طوری که هم اکنون هشت فدراسیون مختلف ورزشی برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.

نیم ساعت پیش

یک رسانه آمریکایی در گزارشی درباره پاسخ نظامی ایران به حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به نقل از کارشناسان نوشت، این سلاح‌ها پیچیده‌تر از هر چیزی است که تل‌آویو در شش ماه جنگ علیه غزه و متحدان حماس در منطقه تاکنون با آن مواجه بوده است.

نیم ساعت پیش

سفر تیم ملی فوتسال ایران به تایلند برای حضور در مسابقات جام ملتهای آسیا لغو شد.

نیم ساعت پیش

با تولید بیش از ۴ میلیون تن کنسانتره در سال ۱۴۰۲، فولاد سنگان رشد چشمگیری را در صنعت فولاد کشور به نمایش گذاشت.

نیم ساعت پیش

حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی حجت‌الاسلام عبدالعلی توجّهی را به سِمت تولیت مدرسه و مسجد شهید مطهری منصوب کردند.

یک ربع پیش

کارخانه احیاء شماره 2 شرکت احیاء استیل فولاد بافت در اردیبهشت‌ماه 1403 با ظرفیت تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال به بهره‌برداری می‌رسد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...