راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

مزاج شناسی با طب ایرانی مزاج گرم تر راهبرد معاصر

مزاج شناسی با طب ایرانی | مزاج گرم و‌ تر

مزاج شناسی علمی بسیار وسیع و گسترده، برای تشخیص و درمان مشکلات جسمی و روحی است. هر فرد بر اساس مزاج خود دارای ویژگی‌ها و شخصیت ویژه است.

به گزارش راهبرد معاصر؛ مزاج شناسی، یکی از مهمترین اصول حفظ تندرستی است که به بررسی مزاج یا میزان تعادل عناصر مختلف در بدن انسان می‌پردازد. انواع مزاج هادر طب سنتی ایرانی، به دسته‌های مزاج گرم و‌تر (دموی)، مزاج سرد و‌تر (بلغمی) مزاج سرد و خشک (سوداوی) و مزاج گرم و خشک (صفراوی) تقسم می‌شود.

مزاج گرم

افراد با مزاج گرم دارای جسم درشت اندام، پوست سرخ و سفید با مو‌های پر پشت، نبض پر و قوی و خواب خوب هستند. این افراد تحمل کم خوابی و گرما و سرمای زیاد را دارا بوده و به شیرینی‌ها و ترشی‌ها علاقه‌مند هستند.

افراد با طبع گرم و تر، شجاع، جسور، پیشرو و رهبر گروه هستند. این افراد انسان‌های آرامی هستند، ولی در زمان عصبانیت رفتار‌های مخاطره آمیزی دارند.

افراد دارای مزاج گرم و‌تر برای ابتلا به بیماری‌های سردرد، پر خوابی، چاقی، تپش قلب، سکته و فشار خون بالا مستعد هستند.

برای دوری از بیماری‌ها در مزاج گرم و‌تر می‌توان تدابیری از جمله استفاده مساوی از میوه‌ها با سبزی‌ها و گوشت، مصرف غذا‌های دریایی، پیاده روی یا دویدن صبحگاهی (۱۵-۳۰ دقیقه)، ۶-۷ ساعت خواب شبانه، نیم ساعت چرت استراحت بعد از غذا، استفاده از غذا با فیبر بالا، پرهیز از آب و هوای گرم و مرطوب، پرهیز از فعالیت‌های افزایش دهنده گرمی و تری مانند پرهیز از نگرانی، خشم و هیجان زیاد، پرهیز از مصرف مستمر و زیاد غذا‌های گرم و‌تر را مورد توجه قرار داد.

اگر شما فردی با مزاج دموی یعنی طبع گرم و‌تر هستید، می‌توان با اصلاح برنامه غذایی و استفاده از گیاهان و عرق‌های گیاهی و خوراکی‌های طبیعی، طبع خود را به سمت معتدل شدن ببرید و میزان دما در بدن خود را کنترل کنید. / بهداشت نیوز#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصاویر مربوط به جیپ گرند واگنیر 2023 را مشاهده می کنید. نسل قدیم این خودرو با عنوان جیپ آهو در ایران مونتاژ و عرضه شد.

1 ساعت پیش

علیپور مهاجم سابق باشگاه پرسپولیس بعد از چهار سال دوری برگشت در ادامه بیشتر مطالعه خواهید کرد.

1 ساعت پیش

از سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.

1 ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

1 ساعت پیش

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

1 ساعت پیش

مدتی است با طرح موضوع توقف تولید پژو پارس، از سورن پلاس، خودرویی دارای استانداردهای ۸۵گانه، به عنوان جایگزین این محصول یاد می‌شود؛ اما خودروهایی همچون ۲۰۷ و تارا دستی نیز جزو گزینه‌های پیشنهادی است که در طرح‌های فراخوان در حال ارسال به مشتریان است.

1 ساعت پیش

تصویری از پسر ساسی مانکن به نام برسام منتشر شد که معصومیت عجیب چهره این کودک دل کاربران را به درد آورد.

1 ساعت پیش

بازار گوشت قرمز نسبت به روز گذشته تغییر اندکی داشت.

1 ساعت پیش

برخی افراد نزدیک به رئیس جمهور آمریکا می‌گویند او تا آخر این هفته از رقابت‌های ریاست جمهوری کناره‌گیری خواهد کرد.

1 ساعت پیش

بیشتر...