خبرآنلاین |
2 ماه پیش

بارش برف باران در این استان جاده مسدود شد خبرآنلاین

بارش برف و باران در این ۹ استان/ ۷ جاده مسدود شد

ایسنا نوشت: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از بارش برف و باران در جاده‌های ۹ استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی،درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور اظهارکرد:‌ در حال حاضر و برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور بارش برف و باران در اکثر محورهای استان‌های مازندران، تهران، البرز ، سمنان، قزوین، قم، مرکزی، کرمان و گیلان گزارش شده است. با توجه به پیش‌بینی هواشناسی احتمال افزایش بارندگی در محورهای دیگر استان‌ها تا ساعات دیگر نیز وجود دارد.

وی افزود: در همین راستا لازم است که رانندگان و مسافران از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، اما اگر مجبور به انجام سفر هستند رانندگان باتوجه به لغزندگی معابر و جاده‌ها با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی مناسب با خودروی مقابل رانندگی کنند. مسافران نیز حتما لباس گرم و غذای مناسب برای طول سفر همراه داشته باشند. برای عبور از گردنه‌های برفگیر هم استفاده از زنجیرچرخ الزامی است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره وضعیت ترافیک جاده‌ها نیز گفت:‌ برابر گزارش‌ها ترافیک در آزادراه قزوین - کرج محدوده‌های گلشهر ، مهرشهر و حدفاصل استاندارد تا پل فردیس پرحجم اما روان است. در آزادراه کرج - قزوین محدوده های مهرشهر ، گلشهر ، حصارک و کمالشهر و همچنین آزادراه تهران - ساوه محدوده نسیم شهر نیز ترافیک پرحجم اما روان است.

شیرانی درباره محورهای دارای انسداد نیز گفت:‌ محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود. همچنین محورهای ریگان - ایرانشهر، لاسم - ارجمند، وازک - بلده، سروآباد - پاوه، سی سخت - پادنا و محور جدید هشتگرد - طالقان نیز تا اطلاع‌ بعدی مسدود است.

به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با توجه به بارندگی‌های اخیر میانگین تردد در جاده‌های کشور نیز کاهش پیدا کرده و در مقایسه با مدت مشابه روز قبل نیز حدود ۸.۵ درصد کمتر شده است.

شیرانی با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و نیز محورهای دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفرهای خود انتخاب کنند.

بارش برف و باران در این ۹ استان/ ۷ جاده مسدود شد

بیشتر بخوانید:

تداوم تنفس هوای مطلوب در تهران بارانی

امدادرسانی به ۶۳۵ حادثه دیده در برف و کولاک جاده‌ها

۲۳۳۲۳۶#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...