خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

تیم ملی همه چیزدان ها ایسنا

تیم ملی همه‌چیزدان‌ها!

ملی‌پوشان گرامی در حالی هنگام موعظه نمایندگان مجلس به‌درستی خواهان اداره غیر سیاسی فوتبال هستند که برخی از آنها، خودشان در گذشته بسیار نزدیک سابقه حضور در نهاد ریاست‌جمهوری و رایزنی در مورد مسائل مختلف را با رجال سیاسی داشته‌اند. اگر فوتبال غیر سیاسی خوب است، آن را از خودتان شروع کنید؛ ولو اگر پای حواله واردات خودروی خارجی در میان باشد!

به گزارش ایسنا، روزنامهدنیای اقتصادنوشت: «وضعیت عجیبی است. در فاصله چند ماه تا جام‌ جهانی، یک تیم ملی فوتبال داریم که بازیکنانش به خودشان حق می‌دهند در همه‌ چیز دخالت کنند و موضع بگیرند. چیزی حدود یک ماه بعد از جنگ بزرگ استوری‌ها بین ملی‌پوشان و دودستگی آنها در حمایت یا عدم حمایت از دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی، حالا شاهد انتشار یک استوری دیگر از سوی بازیکنان این تیم هستیم. این‌ بار اما دودستگی در کار نیست و همه یک متن واحد را منتشر کرده‌اند اما اصل کار باز هم یک مداخله بیهوده و غیرمنطقی است.

بعد از نام‌نویسی مهدی تاج در انتخابات فدراسیون فوتبال، موج بزرگی از انتقادها علیه او شکل گرفت. بسیاری از اهالی فوتبال ایران به‌تندی بر مردی تاختند که آخرین اقدام مهم‌اش در فدراسیون، عقد قرارداد با مارک ویلموتس و تحمیل یک هزینه هنگفت چند میلیون یورویی به فوتبال ایران بود. مناقشات ادامه دارد و در این بین برخی نمایندگان مجلس هم تهدید کرده‌اند که اجازه بازگشت تاج به فدراسیون را نمی‌دهند. بعد از آن بود که ملی‌پوشان یک استوری مشترک منتشر کردند و با نام‌بردن از دو نماینده مجلس از آنها خواستند از مداخله در امور فوتبال بپرهیزند و روی معیشت مردم تمرکز کنند. البته که اصل حرف درست است و اصلا ما نمی‌دانیم که از نظر قانونی هم مجلس قدرت نظارت بر انتخابات فدراسیون را دارد یا نه. با این همه، رفتار مداخله‌گرایانه خود ملی‌پوشان هم در این زمینه زیر سوال است. این دوستان فوتبالیست هستند و فقط باید کارشان را انجام بدهند. چه قدرتی به آنها اجازه می‌دهد که در امور مختلف اظهار نظر کنند و موضع مثبت و منفی بگیرند؟

چنان که گفتیم پیش از این شاهد اظهار نظر صریح بازیکنان تیم ملی در مورد کادر فنی بودیم؛ آنچه به واقع در هیچ کجای جهان، حتی آماتورترین فوتبال‌ها هم رخ نمی‌دهد و قابل قبول نیست. مسائل دیگری همچون کیفیت اردو، لباس تیم ملی و پاداش‌ها هم که همیشه در تیررس نقد این جماعت بوده و حالا آنها برای تعیین تکلیف فدراسیون فوتبال پا پیش گذاشته‌اند. نقد و اظهار نظر در مورد اینکه شرایط فدراسیون فوتبال چیست و آیا گزینه اصلحی وجود دارد یا نه، اساسا در حوزه عمل کارشناسان و منتقدان است. بازیکن بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی مدیر و مربی است یا چه کسی بیاید و نیاید، باید کار حرفه‌ای خودش را انجام بدهد. آیا همین فوتبالیست‌های گرامی منتشرکننده بیانیه اخیر که برخی‌هایشان هم در اروپا توپ می‌زنند، آنجا به خودشان اجازه می‌دهند مثلا در مورد انتخاب رئیس باشگاه یا چیزی شبیه این کوچک‌ترین موضعی بگیرند؟ و اما بخش بامزه‌تر داستان؛ ملی‌پوشان گرامی در حالی هنگام موعظه نمایندگان مجلس به‌درستی خواهان اداره غیر سیاسی فوتبال هستند که برخی از آنها، خودشان در گذشته بسیار نزدیک سابقه حضور در نهاد ریاست‌جمهوری و رایزنی در مورد مسائل مختلف را با رجال سیاسی داشته‌اند. اگر فوتبال غیر سیاسی خوب است، آن را از خودتان شروع کنید؛ ولو اگر پای حواله واردات خودروی خارجی در میان باشد!»

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

لینک فیلم

1 ساعت پیش

شاید در گذشته کسی باور نمی‌کرد که بازی‌ها هم بازار داشته باشند و کوچک‌ترین سرگرمی‌ها با قیمت‌های نجومی فروخته شوند. در حال حاضر اکانت بازی‌های معروف ایرانی و خارجی بین ۲۰ تا ۶۰ میلیون تومان در فضای مجازی قیمت‌گذاری شده‌اند.

1 ساعت پیش

شایانیوز-  مریلا زارعی از بازیگرا جذاب و دوست داشتنی هستش که سالهاااست در این عرصه دیده میشه و داره بازی میکنه. اما مریلا زارعی از اون دسته هنرمندانی نیست

1 ساعت پیش

بر اساس اخبار شنیده شده، به پیشنهاد محرمانه زلفی‌گل وزیر علوم و عین اللهی وزیر بهداشت در جلسه اخیر شورای راهبری اجرای نقشه جامع علمی، طرح اعمال یک سهمیه ویژه برای فرزندان هیأت علمی برای تمامی مقاطع ارائه و تصویب شده است.

1 ساعت پیش

همسر مهران غفوریان با انتشار تصاویری در فضای مجازی جنجال تازه ای به پا کرد.

1 ساعت پیش

یکی از شیوه های رایج کلاهبرداری، فالگیری و رمالی است. کسانی که در ازای گرفتن مبالغ بالایی، آینده دروغ را به شما می فروشند.

1 ساعت پیش

حشرات تفاوت‌های بین سلول‌های سالم و سلول‌های سرطانی را متوجه می شوند، که راه‌های جدیدی را برای تشخیص بیماری در انسان باز می‌کند.

1 ساعت پیش

یاسوج_هاشمی مهر با اظهار گلایه از مدیران دستگاه ها از اینکه در مناسبت های مذهبی اقدام شایسته ای صورت نمی گیرد، گفت: مناسبت های ملی و مذهبی باید محترم شمرده شوند .

1 ساعت پیش

فرمانده کل نیروی انتظامی از تلاش ناجا برای عبور زائران با گذرنامه های تاریخ گذشته بوسیله درج مُهر خبر داد و گفت: زائران با گذرنامه‌های دارای یک ماه اعتبار می توانند به عراق سفر کنند.

1 ساعت پیش

بیشتر...