خبرورزشی |
2 ماه پیش

جایگاه ویژه بازیکن محبوب یحیی در تیم کی روش ستاره پرسپولیس برنده دوئل با لژیونر

جایگاه ویژه بازیکن محبوب یحیی در تیم کی‌روش/ ستاره پرسپولیس برنده دوئل با ۲ لژیونر
۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷

مرتضی پورعلی گنجی به رهبر خط دفاعی تیم ملی فوتبال ایران تبدیل شده است.

  • اجاره ویلا شمال jabama
  • اجاره ویلا شمال jabama

مرتضی پورعلی گنجی در صورتی که اسکوچیچ سرمربی تیم ملی می‌ماند، یکی از غایبان بزرگ تیم ملی در جام جهانی لقب می‌گرفت. با این حال رفتن اسکوچیچ و بازگشت کی روش معادلات را برای این بازیکن عوض کرد و حالا مدافع پرسپولیس نه تنها دومین جام جهانی خود را تجربه می‌کند، بلکه به مدافع فیکس تیم ملی تبدیل شده است.

پورعلی گنجی که بازیکن محبوب یحیی گل محمدی به حساب می‌آید و رابطه بسیار خوب او با مرتضی یکی از دلایل پیوستن این بازیکن به پرسپولیس بود، یکی از بازیکنان محبوب کی‌روش هم به شمار می‌رود.

اولین بار کیروش این بازیکن را به تیم ملی دعوت کرد و حالا هم او را برای دومین بار با خودش به جام جهانی برد. مرتضی که در دوره قبلی جام جهانی بازیکن فیکس تیم ملی بود و در هر ۳ دیدار به صورت ثابت به میدان رفت، قبل از شروع جام جهانی اعلام کرد آرزو دارد در این دوره از جام جهانی هم برای تیم ملی به میدان برود. اتفاقی که با حضور کی‌روش رخ داد و پورعلی گنجی درهر دو بازی تیم ملی مقابل انگلیس و ولز به صورت فیکس بازی کرد.

مرتضی در حالی در کنار مجید حسینی در دیدار مقابل ولز به میدان رفت که دیگر خبری از ترکیب عجیب خط دفاعی تیم ملی مقابل انگلیس و بازی با ۳ مدافع نبود. مرتضی و مجید هم در این دیدار که به پیروزی ارزشمند تیم ملی انجامید، فوق العاده کار کردند و تقریبا یک روز بدون اشتباه را گذراندند.

جایگاه ویژه بازیکن محبوب یحیی در تیم کی روش/ ستاره پرسپولیس برنده دوئل با ۲ لژیونر

پورعلی گنجی و حسینی درحالی به مدافعان اصلی و فیکس تیم ملی در قطر تبدیل شدند که آن ها دو رقیب آماده و سرسخت را پیش روی خود داشتند. شجاع خلیل زاده و محمد حسین کنعانی زادگان دو مدافعی که در زمان اسکوچیچ در همه بازی ها به صورت فیکس به میدان می‌رفتند، حالا به دو بازیکن نیمکت نشین تبدیل شدند. خیلی ها قبل از شروع جام جهانی و بعد از اینکه کی روش شجاع را به تیم ملی دعوت کرد، فکر می‌کردند که در جام جهانی دوباره شاهد زوج خلیل زاده و کنعانی زادگان خواهیم بود.

با این حال با شروع بازی ها مشخص شد که کی روش تفکرات دیگری را در سر دارد. شجاع که حتی یک دقیقه هم در دو دیدار تیم ملی فرصت بازی پیدا نکرد و کنعانی زادگان هم فقط در نیمه دوم دیدار مقابل انگلیس به میدان رفت. آنطور که مشخص است کی روش اعتقاد بیشتری به زوج پورعلی گنجی و حسینی دارد و همین موضوع کار را برای دو مدافع سابق پرسپولیس سخت کرده است.

  • علی بابا
  • علی بابا

برچسب‌ها

  • مرتضی پورعلی گنجی
  • اخبار و نتایج تیم ملی فوتبال ایران
  • جام جهانی ۲۰۲۲ قطر


#‌ورزشی #‌خبر_ورزشی منبع: خبرورزشی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...