خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

یک میلیون واحد صنفی زیرزمینی در کشور وجود دارد تسنیم


یک میلیون واحد صنفی زیرزمینی در کشور وجود دارد

رئیس مرکز مطالعات پایش‌وبهبود کسب‌وکار وزارت اقتصاد گفت: بیش از یک میلیون واحد صنفی زیرزمینی در کشور وجود دارند که در اینستاگرام، سایت‌ها و مغازه‌ها بدون مجوز فعالیت می‌کنند که برای ادامه فعالیت و دریافت خدمات دولتی باید شناسه یکتا دریافت کنند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، امیر سیاح در حاشیه مراسم تبدیل مجوزهای کاغذی 6 اتحادیه صنفی به شناسه یکتا اظهار کرد: قانون به مدت دو سال مهلت داده که همه مجوزهای کاغذی در سطح کشور به الکترونیکی تبدیل شود و بر این اساس همه خدمات به فعالین اقتصادی از سال آینده با شناسه الکترونیکی یکتا پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به تسنیم افزود: در گذشته فعالین اقتصادی با استفاده از مجوز کاغذی به مراجع دولتی مراجعه می‌کردند اما اکنون تنها ارائه شناسه یکتا مورد نیاز است.

رئیس مرکز مطالعات پایش و بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد ادامه داد: تمام فعالین اقتصادی حتی دانشگاه‌ها، ورزشکاران یا هر کسی که در کشور پول در می‌آورد برای ادامه ارائه خدمات دولتی به آنان نیازمند دریافت شناسه یکتا هستند که تا پایان سال برای فعالان فرصت تعیین شده است.

سیاح گفت: برای دریافت شناسه یکتا تنها کد پستی، شناسه صنفی، شماره تلفن همراه و کد ملی مورد نیاز است.

وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم و بخشی از وزارت صمت هنوز به شناسه یکتا متصل نشده‌اند

وی در پاسخ به اینکه چه دستگاه‌هایی سیستم‌های خود را به شناسه یکتا وصل کرده‌اند تصریح کرد: تقریبا تمام دستگاه‌ها به شناسه یکتا متصل شده‌اند و تنها آموزش و پرورش،‌ وزارت علوم و بخشی از معدن وزارت صمت هنوز به این سامانه متصل نشده‌اند که به آنها فشار می‌آوریم تا پایان سال به این شناسه متصل شوند.

رئیس مرکز مطالعات پایش و بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد یادآور شد که وزارت آموزش و پرورش تا پایان ماه جاری به شناسه یکتا متصل خواهد شد.

سیاح تاکید کرد: تا امروز 20 هزار شناسه یکتا برای اصناف صادر شده است اما بر اساس آنچه که اتاق اصناف اعلام کرده بیش از 3 میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد.

بیش از یک میلیون واحد صنفی زیرزمینی در کشور وجود دارد

وی گفت: بیش از یک میلیون واحد صنفی زیرزمینی در کشور وجود دارد که در اینستاگرام، سایت‌های مختلف و مغازه‌ها بدون مجوز فعالیت اقتصادی می‌کنند که آنها نیز برای ادامه فعالیت خود و دریافت خدمات دولتی باید از سال آینده شناسه یکتا دریافت کنند.

رئیس مرکز مطالعات پایش و بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره اینکه دستگاه‌هایی که در ارائه مجوز تعلل می‌کنند چه برخوردی با آنها می‌شود تصریح کرد: در صورتی که برای صدور مجوز نیاز به استعلامات خاصی وجود نداشته باشد و دستگاه مربوطه تعلل کند خود سامانه مجوزها را صادر خواهد کرد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

۶۴ تیم در منطقه حضور پیدا کرده‌اند و به استان‌های همجوار مثل کرمان و خراسان جنوبی آماده‌باش داده شده است تا در صورت نیاز به کمک هلال‌احمر سیستان و بلوچستان بیایند. در سیل چابهار آبگرفتگی‌های زیادی وجود دارد و به همین دلیل ۲ فروند بالگرد فراخوان شده است اما هنوز شرایط پروازی مهیای آغاز عملیات امدادرسانی هوایی نیست.

یک ربع پیش

سردار آزمون گفت: هواداران رمی باورنکردنی هستند. آن‌ها برای هر بازی ورزشگاه را پر می‌کنند و از آن‌ها تشکر می‌کنم.

نیم ساعت پیش

طرز درست کردن حلوا انگشت خوشمزه وعالی این آموزش خوشمزه را از دست ندهید.

یک ربع پیش

سید مهدی قویدل از بازداشت ۱۵ نفر از سوی نیرو‌های فراجا به اتهام تبلیغات غیرقانونی در اطراف شعب اخذ رای در سراسر استان کرمان خبر داد و گفت: در این رابطه برای افراد متخلف پرونده قضایی تشکیل شده است و در اسرع وقت به جرایم و تخلفات صورت گرفته از سوی مراجع قضایی رسیدگی خواهد شد.

یک ربع پیش

شبکه آی‌فیلم با پایان پخش مجموعه تلویزیونی «فرمان»، سریال طنز «زعفرانی» به کارگردانی حامد محمدی را از امروز روی آنتن می‌برد.

یک ربع پیش

«کامران نجف زاده دستمزد بسیار معقولی دارد. میهمان‌های ما برخی ممکن است طلب دستمزد بالایی کنند ما توانش را نداریم و متأسفانه شاید این را نباید بگویم اصلاً بدعت شدن اینکه دستمزد‌های عجیب و غریب در تلویزیون اتفاق بیفتد چیز خوبی نیست. تلویزیون خانه هنرمندان و چهره‌های سرشناس است. اینکه بابت حضور در خانه عدد و دستمزد زیادی را طلب کنند جای سؤال دارد؟»

یک ربع پیش

شوخی مهران مدیری با نیما شعبان نژاد در برنامه اسکار درباره عمه ی نیما است و باعث خنده همگی شد را ببینید.

نیم ساعت پیش

منابع اعلام کردند شهید زارعی در حال انجام سرکشی از نیروها بوده است که توسط رژیم اسرائیل ترور شده اند.

نیم ساعت پیش

مدیران بارسلونا در حال بررسی شرایط برای قطع همکاری با نایکی و انتخاب پوما یا برند لباس خاص خودشان هستند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...