5 روز پیش
3 بازدید

وزیر دفاع: ۹۰درصد نیازهای دفاعی را تولید می‌کنیم | اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، امیرسرتیپ «امیر حاتمی» یکشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به پایان خودکار تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران،‌افزود: رسیدن به یک چنین توانمندی برای آمریکایی‌ها بسیار سخت است آنان تاکنون به دروغ چیز دیگری به دنیا گفته اند که کشوری بدون پشتیبانی آمریکا نمی‌تواند کاری کند و همه تلاش خود را کردند تا از هر آنچه که حق طبیعی ماست محروم باشیم و این نکته بسیار با اهمیتی است.
وی اضافه کرد: می خواستند با گرفتن این حق ملت جمهوری اسلامی را تحقیر کنند و از این جهت برای ما مهم بود ولو اینکه از این حق استفاده نکنیم اما باید به آن دست یابیم و مجموعه اتفاقات به لطف خدا باعث شد این حق را به نوعی از حلقوم آمریکایی‌ها بیرون کشیدیم.
امیر حاتمی تاکید کرد: این باور خوداتکایی که ایجاد شده غیر قابل تغییر است و حتی اگر همه فرصت های دنیا، امروز در اختیار ما قرار بگیرد حتماً از راهبرد خود اتکایی دست بر نخواهیم داشت و مراقبت را به طور جدی انجام خواهیم داد. در اختیار قرار دادن علم و فناوری و مشارکت آن در جهان امروز از اهمیت بالایی برخوردار است.
وزیر دفاع و پشتبیانینیروهای مسلحتصریح کرد: ما با تحریم های مختلف مواجه بودیم و مخصوصاً آمریکایی‌ها همواره علیه جمهوری اسلامی از تحریم استفاده می‌کردند؛ در سال ۸۹ تلاش کردند با نفوذ خود در شورای امنیت از این شورا که به عنوان یک ابزار در دنیای قدرت است، استفاده و تحریم‌ها را به مصوبه شورای امنیت تبدیل کنند.
وی ادامه داد: سال ۹۴ قطعنامه ۲۲۳۱ همهتحریم های تسلیحاتیجمهوری اسلامی ایران را لغو کرد اما درباره تبادلات تسلیحاتی ایران محدودیت هایی ایجاد کرد که در بندهایی از آن آمده کشوری که می‌خواهد به ایران سلاح بفروشند یا از ایران سلاح بخرد باید از شورای امنیت مجوز بگیرد.
امیر حاتمی اضافه کرد: ظاهرا این محدودیت نسبت به تحریم وضعیت بهتری داشت اما از آنجایی که همه فروشندگان و خریداران سلاح به ما می دانستند آمریکا جلوی مسائل خیلی کم اهمیت‌تر را هم می‌گیرد، از این موضوع نگران بودند که امروز به طور خودکار همه محدودیت‌های فروش تسلیحات پیش‌بینی شده برداشته و لغو شد و ما مجاز هستیم به لحاظ قانونی و با توجه به مصوبه شورای امنیت هر آنچه که در دنیا نیاز داریم تهیه کنیم و آنچه دیگر کشورها نیاز دارند را نیز ما برای آنان تهیه کنیم و این یک اتفاق با ارزش برای کشور است.
وزیر دفاع، اهمیت بیشتر لغو تحریم تسلیحاتی ایران را از نگاه دشمنان کشور دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان به ویژه آمریکایی‌ها در یک سال گذشته تلاش خود را انجام دادند که یا این محدودیت‌ها برداشته نشود یا محدودیت های جدید اعمال شود به نحوی که همه حیثیت خود را روی این کار گذاشتند و هر آنچه توانستند با مراجعات مکرر به شورای امنیت فشار آورده‌اند اما حیثیت آنان از بین رفت و اتفاقی برای امریکا افتاد که برای هیچ کشوری در شورای امنیت نیفتاده است.
وی ادامه داد: این موضوع نشان داد انجام این کار برای آمریکایی‌ها بسیار مهم است.
امیر حاتمی درباره تلاش آمریکایی‌ها در مرداد امسال برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و کسب ۲ رای مثبت و اقدام مجدد آنها، اظهار کرد: این موضوع به نظرم دلایل متعددی دارد بخشی به دلایل داخلی آمریکا و بحث انتخابات در این کشور است، آنان نیازمند یک سری خوراک برای ارائه موفقیت‌ در عرصه بین المللی و داخلی بودند.

نیروهای مسلح در مورد کیفیت به صنایع دفاعی سخت‌گیری می‌کنند


#‌اخبار
منبع: اقتصاد آنلاین


مطالب پیشنهادی

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

وا نرفتن کوفته تبریزی | نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید

وا نرفتن کوفته تبریزی و نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید و طرز تهیه کوفته تبریزی و چگونه کوفته خوشمزه ای درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

مصوبه مهم دولت درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹

در جلسه امروز هیئت وزیران، که به ریاست حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹ مشخص شد.

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط