خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

حمایت ستاد علوم شناختی از دانش بنیان ها در نمایشگاه های تخصصی ایسنا

حمایت ستاد علومشناختی از دانش بنیان‌ها در نمایشگاه‌های تخصصی

با هدف توسعه و گسترش اکوسیستم شناختی و رونق کسب و کار و تجاری‌سازی محصولات و فناوری های شناختی و در راستای حمایت از مراکز و شرکت های دانش بنیان فعال درحوزه شناختی ، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در سال گذشته از حضور شمار زیادی از این شرکت ها در نمایشگاه های تخصصی در نقاط مختلف کشور حمایت کرده است.

به گزارش ایسنا،به نقل از ستاد علوم شناختی درچارچوب این سیاست کارگروه توسعه زیست بوم شناختی در ستاد تشکیل شد و ضوابط و آیین نامه‎های حمایتی برای توسعه کسب و کارها و تجاری‌سازی فناوری‌های شناختی تنظیم و این حمایت‌ها در قالب دو گروه اصلی حمایت‌های توانمندسازی و تسهیلات و سرمایه‌گذاری شکل گرفت.

در بخش توانمندسازی، حمایت ها حول تسهیل ورود شرکت‌ها و محصولات به بازار ارائه شد و یکی از این حمایت‌ها، زمینه برای فراهم کردن امکان حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های تخصصی مهیا شد.

براساس این سیاست فعالیت شرکت‌های متقاضی در نمایشگاه‌ها، در قالب دو ساختار حضور مستقل شرکت و حضور به عنوان بخشی از پاویون ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی اجرایی شد ، بطوری که در برپایی این پاویون‎ها در نمایشگاه‌های داخل و خارج از استان تهران، علاوه بر حمایت از توسعه بازار شرکت‌ها و مراکز دانش بنیان ، اهدافی از قبیل معرفی دستاوردهای ستاد در حوزه محصولات و خدمات شناختی و همینطور توسعه ارتباطات با سایر نهادهای ملی و استانی را هم دربر می‌گرفت.

اولین پاویون ستاد در بهمن ماه سال 1401 در نمایشگاه تخصصی مادر و کودک شهر اصفهان برگزار شد، در این نمایشگاه از حضور شرکت‌های تولید کننده بازی‌ها و آزمون های شناختی حمایت شد و برپایی این پاویون‌ها در نمایشگاه‌های مختلفی از قبیل اینوتکس تهران، مادر و کودک مشهد، فناوری‌های هایتک شیراز، تجهیزات پزشکی مشهد، آبادایران در تهران، تجهیزات پزشکی اهواز و چند نمایشگاه دیگر با استقبال گسترده علاقمندان ، محققان ، اساتید، مراکز علمی و تحقیقاتی به حوزه دستاوردها و محصولات فناورانه و خلاق حوزه شناختی روبرو شد.

در چارچوب سیاست های حمایتی ستاد از شرکت ها ، مرکز دانش بنیان و فعالان حوزه کسب و کارهای شناختی در سال گذشته حدود بیست شرکت فعال در این حوزه در پاویون و نمایشگاه های تخصصی دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.

ستاد توسعه علوم وفناور یهای شناختی در راستای اهداف راهبردی خود ، سیاست توانمند سازی شرکت ها و مراکز دانش بنیان فعال در حوزه شناختی را در دستور کار دارد و انتظار می رود با تداوم این برنامه، شرکت‌ها بیشتری با برخورداری از چترحمایتی ستاد محصولات و دستاوردهای علمی ، تحقیقاتی و فناورانه را در نمایشگاه‌های تخصصی در نقاط مختلف کشور عرضه و به نمایش گذارند.

انتهای خبر#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

نیم ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

نیم ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

نیم ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

نیم ساعت پیش

آب مروارید یک عارضه چشمی است، این بیماری اختلالاتی در بینایی شما ایجاد می کند و دیدن را برای شما مشکل می کند، اما این بیماری قابل کنترل و درمان است.

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...