عصر ایران |
۱ هفته پیش

امام جمعه کرج: مشکل دشمن مسئله حجاب نیست بلکه مشکلشان اصل نظام است

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی گفت: برخی از افرادی که در جبهه حق قرار دارند مراقب باشند در میدان دشمن بازی نکنند و موضعی نگیرند که جبهه دشمن را تقویت کنند؛ چراکه مشکل دشمن مسئله حجاب نیست بلکه مشکلشان اصل نظام است.
امام جمعه کرج گفت: اگر کسی بخواهد امنیت را از بین ببرد و بی‌ثباتی در جامعه به وجود بیاورد به ملت خیانت کرده است؛ بر همین اساس اگر انتقادی بر برخی موسسات وجود دارد باید از طریق قانونی پیگیری شود.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی  در خطبه‌های نماز جمعه یکم مهرماه شهر کرج که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد، عنوان کرد: انقلاب ملت ایران صرفا شکست یک  نظام وابسته و فاسد و یک ضربه مقطعی به آمریکا و استکبار نبود، بلکه تهدید نظام امپراطوری سلطه بود و مستکبران غرب و شرق با درک عمق این تهدید جنگ را با تحریک و تشویق صدام بر ملت ایران تحمل کرد و این امپراطوری ضربه خورده است.
وی افزود: این امپراطوری با جمع کردن تمام عده خود دوباره به میدان آمده و هم فشار اقتصادی و هم مشکلات سیاسی به وجود می‌آورد و هم در مسائل فرهنگی و اجتماعی خلل ایجاد می‌کند.
حسینی همدانی تصریح کرد: دشمن صحنه جنگ را عوض کرده و انواع فتنه‌ها را در طول این سال‌ها انجام داده تا به نابودی ایران برسد و البته مردم ماهم در این کوره انقلاب پخته‌تر  شده‌اند و می‌توانند تصمیمات درست بگیرند و از کیان خود و دین و انقلابشان دفاع کنند.
وی ادامه داد: امروزه دشمن می‌خواهد مقاومت مردم را با جنگ نرم و تصرف در افکار و عقاید و روایت های نادرست و انحرافی با مارپیچ سکوت و در برابر هم قرار دادن مردم و با بی اعتبار کردن قانون رسمی و دستگاه‌های قانونی و با از بین بردن امنیت کشور به زانو در بیاورد.
امام جمعه کرج توضیح داد: مردم ایران تربیت شده مکتب اهل بیت هستند و با صبوری خویشتن داری و نصیحت می‌کنند اما اگر ببینند  مسئله فقط انتقاد و خیرخواهی نیست و می‌خواهند آرامش مردم کشور را به هم بزنند  حماسه ۹ دی و امسال آن را دوباره تکرار خواهند کرد.
وی افزود: حفظ امنیت جامعه و مردم از اهم واجبات است و اگر کسی بخواهد این امنیت را از بین ببرد و بی ثباتی در جامعه به وجود بیاورد به ملت خیانت کرده است؛ بر همین اساس اگر انتقادی بر اشکالات برخی موسسات دارد باید از طریق قانونی پیگیری شود و نقص ها باید از بین برود نه اصل مطلب و در معرکه‌ای که را افتاده نباید به نفع دشمن حرکت کرد.
حسینی همدانی درخصوص مسئله حجاب و عفاف زنان اظهار کرد: فرصت طلبان و ضد انقلابان باید بدانند که اصل احکام الهی و ارزش‌های دینی، از قرآن و آموزه‌های مکتب اهل بیت برای استقلال خون عزازانمان را داده ایم و از اصول دینی خود کوتاه نمی آییم.
وی ادامه داد: مزدورانی که جامعه ایران را خطاب قرار می‌دهد و می‌گوید ۸۰ میلیون ایرانی حجاب نمی‌خواهند پس جمعیت میلیونی که با حجاب بیرون می‌آیند و از ارزش‌های دینی دفاع می‌کنند چه می‌شوند؟!
امام جمعه گفت: برخی از افرادی که در جبهه حق قرار دارند مراقب باشند در میدان دشمن بازی نکنند و موضعی نگیرند که جبهه دشمن را تقویت کنند؛ چراکه مشکل دشمن مسئله حجاب نیست بلکه مشکلشان اصل نظام است.
وی افزود: تلاش دشمنان نا امن سازی و تنش آفرینی در داخل و خارج از کشور است و با کوچک ترین مسئله ای بلوا راه می اندازند بنابراین مردم باید در این زمینه بصیر باشند و دستگاه دیپلماسی هوشیارانه عمل کند و مسائل را با حساسیت دنبال کند تا ثبات منطقه به هم نخورد.
در انتها پس از اتمام نماز جمعه مردم برای محکومیت رفتار هنجارشکنان در وقایع اخیر و برای حفظ وحدت و همبستگی جمع شدند و تظاهرات کردند.
logo-vidتماشاخانه
حجاب، قانونی که دلبخواه اجرا می‌شود؛ چرا در انتخابات یا هر مراسم حکومتی، خبری از گشت ارشاد نیست؟ شل حجاب‌های خودی؟!! (فیلم)

حجاب، قانونی که دلبخواه اجرا می‌شود؛ چرا در انتخابات یا هر مراسم حکومتی، خبری از گشت ارشاد نیست؟ شل حجاب‌های خودی؟!! (فیلم)

logo-vid

ببینید| زلزله در تایوان پل‌های بزرگی را در هم شکست

logo-vidفیلم های دیگر
کانال عصر ایران در تلگرام
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
نظرات کاربران
15 سال پیش در چنین روزی


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تیپ دهه شصتی لعیا زنگنه با لباس عروس سوژه کاربران شد.

8 ساعت پیش

سیستم جدید اتحادیه جهانی دوچرخه سواری برای پرداخت جوایز تور، رکابزنان ایرانی را با مشکل مواجه می‌کند.

10 ساعت پیش

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر با حمایت از اغتشاشات در ایران، از بررسی تحریم های جدید علیه تهران خبر داد.

9 ساعت پیش

یک متخصص تغذیه گفت: کم‌کاری تیروئید به حالتی گفته ‌می‌شود که بدن به اندازه‌ کافی هورمون تیروئید تولید نمی‌کند.

10 ساعت پیش

تهران - مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق در توئیتی آمادگی خود برای آغاز گفت وگوی سیاسی را اعلام کرد.

9 ساعت پیش

نهال دشتی که این روزا در سریال جیران دیده میشه همانند همه هم صنفاش تصاویر بسیاری از خود منتشر میکنه اما اینبار آرایش نودش چندان به دل ننشست!

10 ساعت پیش

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی از آغاز فرایند تحت پوشش بیمه قرار گرفتن رانندگان تاکسی جدید خبر داد و گفت: این فرایند شروع شده و فایل‌ها در دست تبادل است. کار مرحله به مرحله پیش می‌رود، باید فهرست‌ها پالایش و افراد جدید از سوی همان مبادی ذی‌صلاح برای بیمه معرفی شوند. 

10 ساعت پیش

مشهد ـ به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی، مراسم ویژه‌ای به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

9 ساعت پیش

انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد که تاکنون به‌صورت رسمی گوشی‌های آیفون ۱۴ وارد بازار نشده است. از همین رو امکان رجیستری کردن آن وجود ندارد.

10 ساعت پیش

بیشتر...