عصر ایران |
2 سال پیش

افزایش ۲۷ درصدی درآمدزایی مالیات های مستقیم در سال گذشته

افزایش ۲۷ درصدی درآمدزایی مالیات‌های مستقیم در سال گذشتهطبق اطلاعات منتشر شده از سازمان مالیاتی، در سال گذشته معادل ۸۲ هزار میلیارد تومان درآمد از مالیات‌های مستقیم وصول شده که نسبت به سال ۱۳۹۷ حدود ۲۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، سازمان امور مالیاتی در گزارشیجزئیات درآمدهای مالیاتی در سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد که در بخش مالیات‌های مستقیم،از اشخاص حقوقی معادل ۴۲.۵ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت شده که ۴.۱ هزار میلیارد تومان آن علی‌الحساب بوده است.

از عملکرد شرکت‌های دولتیمعادل ۹.۲ هزار میلیارد تومان و از محل نهادها و بنیادهای انقلاب اسلامی نیز، ۱۲ میلیارد تومان مالیات دریافت شده است‌.

شرکت‌های خصوصی چه میزان مالیات دادند؟

علاوه بر این، از اشخاص حقوقی غیردولتی ۲۵ هزار میلیارد تومان، شرکت‌ها و موسسات وابسته به آستان قدس رضوی معادل ۴۲ میلیارد تومان، بنگاه‌های اقتصادی زیر مجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مالیات معوق اشخاص حقوقی غیر دولتی به ترتیب معادل ۷۸۰ میلیارد و ۲.۴ هزار میلیارد تومان مالیات اخذ شده است.

میزان درآمدهای مالیاتی از محل مالیات بر درآمدها

همچنین، در بخش مالیات بر درآمدها به میزان ۳۱ هزار میلیارد تومان اخذ شده است که ۷.۲ هزار میلیارد تومان از حقوق کارکنان بخش عمومی، معادل ۸ هزار میلیارد تومان از حقوق کارکنان بخش خصوصی و از مشاغل نیز به میزان ۱۱.۵ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت شده است.

علاوه براین، از محل مستغلات معادل ۱.۵ هزار میلیارد تومان مالیات اخذ شده است که متفرقه درآمدها معادل ۲.۷ هزار میلیارد تومان و معافیت مالیاتی (جمع خروجی) نیز ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.


وضعیت درآمدها از مالیات بر ثروت

طبق این گزارش در بخش مالیات بر ثروت ۸.۳ هزار میلیارد تومان و مالیات بر ارث نیز معادل ۶۱ میلیارد تومان درآمد کسب شده است‌.

همچنین، از مالیات اتفاقی، نقل و انتقال سرقفلی، نقل و انتقال سهام و نقل و انتقال املاک به ترتیب ۹میلیارد، ۱.۵ هزار میلیارد، ۴هزار میلیارد و ۱ هزار میلیارد تومان درآمد بدست آمده است.

از حق تمبر و اوراق بهادار معادل ۱.۱ هزار میلیارد تومان مالیات اخذ شده که در کل از مالیات‌های مستقیم به میزان ۸۲ هزار میلیارد تومان درآمدزایی صورت گرفته‌ که نسبت به سال گذشته معادل ۲۷.۴ درصد افزایش یافته است.#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تهران- رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس کمیته فوتسال با وجود اینکه همچنان تکلیف سرمربی تیم بزرگسالان مشخص نشده است، در یک سفر غیرضروری برای تماشای رقابت‌های تیم ملی فوتسال در یک تورنمنت تدارکاتی راهی تایلند شده‌اند.

۳ هفته پیش

۲۳۱ نماینده مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه ای خطاب به رییس جمهور از وزیر فرهنگ و همچنین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری باشکوه جشنواره های فجر امسال تقدیر و تشکر کردند.

۳ هفته پیش

شرکت ایسوس از جدیدترین نسل مانیتور گیمینگ ROG Strix XG27AQMR مخصوص ورزش‌های الکترونیک رونمایی کرد. این مدل از پنل 27 اینچ ...

۳ هفته پیش

شرکت مایکروسافت سرانجام از بازی‌های سرویس گیم پس برای نیمه دوم ماه فوریه به صورت رسمی رونمایی کرد. در این لیست نام عناوینی مانند

۳ هفته پیش

بازی Modern Warfare 2 هفته آینده منتشر خواهد شد اما پیش از آن نتایج بنچمارک این بازی با کارت گرافیک RTX 4090 منتشر شده است.

۲ هفته پیش

از آنجایی که گوشی گلکسی S21 FE نتوانست به مانند نسخه قبلی به موفقیت تجاری برسد، سامسونگ تصمیم گرفت تا نسخه S22 FE را به بازار عرضه نکند.

۳ هفته پیش

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز جمعه به تهران سفر کرده و با مقامات ایران دیدار خواهد داشت.

۳ هفته پیش

ریزر طی همکاری با یکی از بازیکنان مسابقات الکترونیکی اقدام به عرضه موس‌های جدید از خانواده DeathAdder کرد.

۳ هفته پیش

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: ما باید براساس مدل‌های بومی خود فضا را حکمرانی کنیم.

۳ هفته پیش

بیشتر...