خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

تصور دشمن این بود که دهه فجر تلخی خواهیم داشت رضوی

رئیس قوه‌ قضاییه:
تصور دشمن این بود که دهه فجر تلخی خواهیم داشت
به گزارشخبرگزاری رضوی، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای روز دوشنبه ۸ اسفند در دیدار با کارکنان دستگاه قضایی استان و قضات استان مرکزی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: امید است که خداوند توفیق دهد که بتوانیم با انجام به وظایف خود، در راستای تحقق اهداف الهی و خدمت به مردم گام برداریم.
وی خطاب به مسئولان و کارکنان دستگاه قضا گفت: هر مقداری که ممکن است باید از تشریفات و تجملات بکاهید، تجملات و تشریفات گاهی اوقات زیان می رساند و هرچه در این شرایط بتوانیم از تجملات بکاهیم، این امر پسندیده است.
ریاست قوه قضاییه با اشاره به طی مسیر از فرودگاه اراک تا استانداری و اقدامات امنیتی انجام شده در این مسیر اظهار کرد: امنیت لازم است اما آن هم باید به مقدار ضرورت اکتفا شود. بنده مسئول امنیت نیستم و قصد دخالت در کار دیگران را ندارم اما احساس می کنم شاید نیازی نباشد این مقدار از وقت نیروهای امنیتی و انتظامی در این حوزه گرفته شود.
محسنی اژه ای با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان تصریح کرد: باید خود را آماده ورود به ضیافت الهی کنیم تا بهره برداری و ورود خوبی به این ماه پربرکت داشته باشیم، در این ماه باید بتوانیم کاری کنیم تا انسان های مفیدی باشیم و مودت و خیرخواهی برای همگان داشته باشیم.
وی با اشاره به حوادث اخیر خاطرنشان کرد: دشمنان و بدخواهان و افراد ضد ارزش تلاش زیادی کردند که کشور را به هم بریزند و بتوانند در کشور بیش از آنچه ملاحظه شد مشکلات ایجاد کنند، دشمن به این مقدار قانع نبود و قصد بهم ریختن و تجزیه کشور را داشت.
محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: دشمن امید زیادی داشت که بتواند بیش از این کارهای دیگری در کشور انجام دهد و دست به اقداماتی زد که برای کشور و مردم زحماتی ایجاد کرد، اما نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و دستگاه های مختلف و مردم در راستای مقابله با این برنامه های دشمن تلاش کرد؛ البته در راس همه اینها لطف خداوند شامل مردم و کشور شد.
وی ادامه داد: تلاش های زیادی توسط دشمنان صورت گرفت که پیام نظام اسلامی از مرزهای ایران خارج نشود و این نظام رشد نداشته باشد اما موفق نشد. دشمن تمام توان خود را به کار گرفت و تمام ابزارهای خود را روی میز گذاشت و یک راهبرد ترکیبی را با استفاده از همه این ابزارها برای مقابله با این نظام به کار گرفتند اما خداوند بسیاری از این توطئه ها را خنثی کرد.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: دشمن چند سال برای تعلیم و تجهیز نیروهای خود تلاش کرد و انواع و اقسام رسانه ها را با پمپاژ دروغ آماده کرد، اما باهمراهی مسئولان و مردم این توطئه ها خنثی شد. فراخوان های زیادی نیز از سوی دشمن برای عدم حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن منتشر شد و تصور دشمن بر این بود که ما دهه فجر تلخی خواهیم داشت و پیش بینی کرده بودند که افراد معاند وارد شوند و مقابله با مردم داشته باشند، اما هیچ اقدامی نتوانستند در دهه فجر انجام دهند و به آنچه می خواستند نرسیدند.
وی افزود: مردم در این شرایط سخت و با همه مشکلات اقتصادی، با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شدند و توطئه دشمن را خنثی کردند.
محسنی اژه ای گفت: هرکس باید وظیفه خود را در حد توان و امکانات و متناسب با شرایط، به درستی انجام دهد. در روزهای پایانی سال باید یک ارزیابی از وظایف خود داشته باشیم و نباید کار خود را با کم کاری دیگری قیاس کنیم. باید خود را خادم ملت بدانیم، و با این نیت که مردم شایسته این خدمت‌گزاری هستند وظایف خود را انجام دهیم. اگر مردم احساس کنند مسئولان هرآنچه در توان دارند انجام می دهند قطعا نگاه بهتری خواهند داشت.
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه وظیفه ما تلاش و رسیدگی به امور است اضافه کرد: سلسله مشکلات اقتصادی برای همه وجود دارد و تنها مربوط به کارمندان قوه قضائیه نیست، دشمن نیز بر همین امر دست گذاشته و از همین ترفند استفاده می کند، تعداد کثیری از مردم با این مشکلات از جمله در حوزه خرید مسکن و خودرو و... درگیر هستند.
محسنی اژه ای افزود: اگر واقعا بخواهیم ماموریت های قوه قضائیه را در حد متوسط به اندازه کف انتظارات، انجام دهیم با این میزان بودجه و امکانات و روند و فرایندی که وجود دارد امکان پذیر نیست و کاری که برخی همکاران در دستگاه قضا انجام می دهند ایثار است، با توجه به محدودیت های موجود و انتظارات مردم و نمایندگان و ... که به حق هم هست، بدون فعالیت ایثارگرانه نمی توان کار مطلوب انجام داد.
رئیس قوه قضاییه خطاب به استاندار مرکزی گفت: شما عضو خانواده قوه قضاییه بوده اید، باید بسنجید که چه مقدار می توانید به بخش های مختلف دستگاه قضا در استان کمک کنید، این کمک ها در نهایت کمک به استان و مردم استان است.
محسنی اژه ای تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که هرچه در توان است برای رفع مشکلات بکار بگیریم. مسئولان مختلف در دستگاه قضا تمام تلاش خود را برای صیانت از قوه قضاییه و ارتقای امور و رسیدن به نتایج مطلوب بکار گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: ما نمی گوییم بدون نقص و همه چیزدان هستیم، اما در مجموع تمام تلاش‌ها و توان در مجموعه دستگاه قضا به کار گرفته شده است.
رئیس قوه قضاییه گفت: در طول ۴۰ سال حضور در قوه قضاییه، تاکنون این سطح از ارتباطی که در حال حاضر بین قوه قضاییه و مجلس وجود دارد را مشاهده نکرده بودم. همکاری خوبی بین مجلس و قوه قضاییه وجود دارد و امید است که با کمک خداوند بیش از این موفق شویم.
محسنی اژه ای اضافه کرد: مردم از ما انتظار دارند که هر مقداری که می توانیم در استجابت خواسته به حق آنها تلاش کنیم. مردم از ما برخورد خوب می خواهند و تکریم ارباب رجوع باید در دستور کار مسئولان قضایی باشد، گاهی اوقات اثر یک برخورد از یک رای بیشتر است.
وی تصریح کرد: مردم همچنین از دستگاه قضایی عدالت و آراء درست می خواهند که تحقق این مهم نیز کار سختی است، افرادی که مراجعه می کنند خود را محق می دانند و کارکنان و قضات در مقابل طرفین دعوا قرار دارند و باید بر اساس آنچه انجام شده و بر اساس حق رای بدهند، البته ممکن است علیرغم همه تلاش‌ها به حق نرسند که در این خصوص برای ایجاد رضایت و عدالت نسبی باید تا حد ممکن حرف مردم شنیده شود و دقت لازم برای رسیدن به رای قطعی بکار گرفته شود.
رئیس قوه قضاییه بیان کرد: اجرای احکام نیز باید حکم را به موقع اجرا کند و اگر دلیلی مبنی بر اجرا نشدن حکم وجود دارد، مشخص شود. پرونده هایی در این استان و استان های دیگر وجود دارد که حدود ۲ یا ۳ سال است که حکم آنها صادر شده، اما هنوز اجرا نشده و دلیل آن هم مشخص نیست. البته گاهی توجیه می کنند اما توجیه قابل پذیرش نیست و باید پیگیری های مکرر و لازم انجام شود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یحیی گل محمدی، برای دومین بار در پند ماه اخیر مورد تمسخر مجریان صدا و سیما قرار گرفت.

۳ هفته پیش

واکنش زیبای کریستوفر کنت دروازبان فولاد روی شوت بازیکن الهلال در لیگ قهرمانان آسیا

۳ هفته پیش

تنیسورهای زن عربستانی برای اولین بار حضور در یک رویداد جهانی را تجربه خواهند کرد.

۳ هفته پیش

مولودی ولادت امام حسین (ع) با نوای محمود کریمی در اینجا قابل مشاهده است.

۳ هفته پیش

باشگاه اتحاد کلبا اعلام کرد؛ در مورد تمدید قرارداد فرهاد مجیدی در پایان فصل تصیم گیری خواهد کرد.

۳ هفته پیش

شبیه‌سازی دیدار لیورپول و رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با لگو را ببینید.

۳ هفته پیش

برترین و زیباترین پاس گل‌های هفته بیست و دوم لالیگا را ببینید.

۳ هفته پیش

متاسفانه وزیر ورزش و جوانان کشور امروز در حادثه سقوط بالگرد در شهر بافت کرمان از ناحیه مغز آسیب دید.

۳ هفته پیش

تیری آنری، اسطوره توپچی‌های لندنی به سوال یک مجری ورزشی پاسخی جالب داد.

۳ هفته پیش

بیشتر...