خبر 24 |
۴ هفته پیش

گستاخی نجومی تاجگردون در بیمه سرمد خبر24

گستاخی نجومی تاجگردون در بیمه سرمد
به گزارشخبر24، با وجود اینکه تنها چند ماه از برکناری غلامرضا تاجگردون از مدیرعاملی بیمه سرمد به دلیل دریافت حقوق نجومی می‌گذرد، ظاهرا وی قصد ندارد تا به سادگی دست از این شرکت بکشد.

گویا فراق بال و آسودگی خاطری که در دولت روحانی برای مدیران متخلف فراهم شده بود منجر به گستاخی بیش از حد برخی از آنان شده است.

رد اعتبار نامه تاجگردون توسط مجلس انقلابی نقطه آغاز سقوط این چهره سیاسی اصلاح طلب و پرحاشیه بود. در ادامه برکناری او به دلیل بیش از ۳۰ مورد تخلف آشکار توسط هیئت مدیره بیمه سرمد، مهر تاییدی بر اقدام مجلس در رد اعتبار نامه وی شد.

با وجود نامه رسمی معاون اول رئیس جمهور و منع دستگاه های دولتی یا وابسته به دولت از ایجاد تغییرات مدیریتی آنها و همچنین نامه دادستان محترم کل کشور در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲ و منع بانک صادرات در ایجاد تغییر در بیمه سرمد تا استقرار کامل دولت و رسیدگی به  تخلفات تاجگردون، این تیم با گستاخی عجیب و با دهن کجی آشکار به دستور دو تن از مقامات عالی رتبه نظام، به ایجاد تغییر در بیمه سرمد و سایر شرکت های زیر مجموعه بانک صادرات ادامه داده اند.

در هفته گذشته خبر برکناری رئیس هیئت مدیره بیمه سرمد حواشی بسیاری را در رسانه ها ایجاد کرد‌. چرخش عجیب بیمه مرکزی در رد اعتبار نامه رئیس هیئت مدیره سرمد، آن هم در شرایطی که تنها چند ماه از تایید صلاحیت وی برای تصدی این پست میگذشت، این شبهاتی را به وجود آورده است‌.

اتفاقی که به وضوح نشان از بی توجهی صیدی مدیرعامل بانک صادرات و سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی کشور به دستور دادستان کل کشور دارد.

روند کند تغییرات در دولت برخلاف تاکید موکد مقام معظم رهبری برای تسریع در روند اصلاح ساختاری کشور، باعث شده تا عده ای از این غفلت سو استفاده کرده و فعالیت های مخرب خود را در شرکت های دولتی ادامه دهند.

در ماه های اخیر حواشی به وجود آمده در بیمه سرمد منجر به صدمات فراوانی به برند این شرکت و ریزش ارزش سهام آن و در نتیجه متضرر شدن سهامدارانی شده که غالبا کارکنان بانک صادرات و بخش خصوصی می‌باشند. در نتیجه لازم است که نهاد های نظارتی و مقامات دولت، خصوصا وزیر محترم اقتصاد به حوادث رخ داده در بیمه سرمد ورود کنند تا بیش از این به منافع مردم و سهامداران لطمه وارد نشود.

یقینا سهل انگاری یا بی توجهی به موضوعاتی از این قبیل موجب آسیب های جدی به اعتماد عمومی می‌شود و نیز این باور را به متخلفین القا می‌کند که به راحتی می‌توانند از زیر بار اقدامات مخرب خود شانه خالی کرده و اعتبار و جایگاه مقامات عالی رتبه نظام را به سخره بگیرند.

باید صبر کرد و دید که در روز های آینده واکنش مسئولین دولتی به این تخلفات آشکار چه خواهد بود. آیا همچنان متخلفین به تاخت و تاز خود در بدنه دولت ادامه خواهند داد یا وعده دولت در راستای مبارزه با فساد تحقق خواهد یافت؟

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تیم فوتبال ساحلی منطقه آزاد چابهار با پیروزی در برابر حریفان به لیگ برتر کشور صعود کرد.

4 دقیقه پیش

سرویس جست‌وجوگر «شادبین» از هفته گذشته به صورت آزمایشی در شبکه شاد ارائه شده است.

7 دقیقه پیش

سیدرضا فاطمی امین با بیان اینکه قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش خواهد یافت، گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و باید کاهش یابد.

7 دقیقه پیش

ترکیه طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری را محکوم کرد.

9 دقیقه پیش

رییس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید افزایش حقوق کارمندان دولت متناسب با تورم باشد، گفت: نظر دولت افزایش ۱۰ درصدی و پلکانی حقوق کارمندان در سال آینده است که ممکن است در زمان بررسی بودجه ۱۴۰۱ در مجلس تایید شده یا اینکه بر اساس شرایط تغییر کند.

10 دقیقه پیش

حذف دلار از اقتصاد ایران طرحی است که هفته گذشته توسط وزیر صمت مطرح شده که عملی شدن آن نیز مشروط بوده است و باید بررسی شود که در صورت عملی شدن چه تاثیراتی بر اقتصاد ایران خواهد داشت.

10 دقیقه پیش

امشب فوتبال اروپا شاهد برگزاری مهم‌ترین رقابت‌های سال خواهد بود.

12 دقیقه پیش

میهمانان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی تا ساعاتی دیگر در محل حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

13 دقیقه پیش

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با شاره به اینکه در فاز اول بازگشایی حدود ۳۱ درصد دانش آموزان مناطق روستایی و عشایری و دانش‌آموزان شاخه مهارتی فقط در دروس مهارتی تحت پوشش آموزش حضوری قرار گرفتند، درباره بازگشایی مدارس در فاز دوم که از ابتدای آبان آغاز می شود توضیحاتی ارائه کرد.

13 دقیقه پیش

چند روزی است که نامه‌ای درباره استخدام دختر یک نماینده مجلس در وزارت نفت به سفارش پدرش رمضانعلی سنگدوینی در فضای مجازی منتشر شده است.

یک ربع پیش

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با قرار گرفتن مجدد نام ایران در لیست سیاه FATF تغییر تازه ای در مراودات تجاری ایران رخ نمی‌دهد، گفت: FATF نه داغی دارد و نه درفشی. فقط در این حد اعلام می‌کند که کشورها غیرهمکار هستند و در این موضوع نتیجه را دولت‌ها و شرکت‌ها می‌گیرند.

یک ربع پیش

به همت موسسه انقلاب اسلامی و با همکاری رایزنی جمهوری اسلامی ایران در کشور بنگلادش و انتشارات فتا در کشور ترکیه کتاب پیامبر رحمت در ایام ولادت نبی گرامی اسلام در دو کشور بنگلادش و ترکیه چاپ و روانه بازار نشر شد.

یک ربع پیش

استاندار یزد گفت: برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا و مقابله با موج ششم این ویروس در استان باید فعالیت مجموعه نظارت های مرتبط در این مورد به صورت روزانه رصد و به نهادهای ذی ربط برای تصمیم گیری گزارش شود.

یک ربع پیش

رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیام‌های جداگانه‌ای سالروز میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد(ص) و هفته وحدت را به سران و مردم کشورهای اسلامی تبریک گفت.

یک ربع پیش

وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت: با همکاری مردم و تمام دستگاههای اجرایی و توجه جدی دولت به واردات واکسن در ۲ ماه اخیر به بیش از ۷۵ میلیون نفر واکسن تزریق شده است اما باید برای مقابله با موج ششم این بیماری منحوس آماده باشیم.

نیم ساعت پیش

بیشتر...