۶۲هزار ۲۸۴ نسخه کتاب از سامانه خرید از کتابفروشی به فروش رسید all tv logo

طی دو ماه؛
فرهنگی هنریادبیات

۱۰هزار و ۳۵ نفر از ۵۵۱ شهر در بازه زمانی دو ماهه۶۲هزار و ۲۸۴ نسخه کتاببه مبلغ ۳۴ میلیارد و ۷۷۹ میلیون ریال از ۲۳۷ کتابفروشی عضو سامانه «خرید از کتابفروشی» کتاب خریدند که یارانه پرداختی به خریداران سراسر کشور در مجموع ۷میلیارد و ۵۳۶ میلیون ریال بوده است.

مردم شهر‌های تهران، قم، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، کرج، رشت، زنجان، اراک و یزد به ترتیب بیشترین خریداران از کتابفروشی‌های عضو این سامانه بودند.

این مدت ۱۰ کتابفروشی یارانه ۲۰ میلیون تومانی اختصاص یافته به کتابفروشی‌های عضو را در مرحله اول مصرف کرده و دوباره یارانه دریافت کرده‌اند. همچنین ۲۴هزار و ۶۰۹ بسته کتاب در بازه زمانی دو ماه از شروع به کار سامانه «خرید از کتابفروشی» برای خریداران ارسال شد.

۱۵۲ هزار و ۸۱۲ عنوان کتاب که از سوی ۴هزار و ۶۴۹ ناشر منتشر شده توسط ۲۳۷ کتابفروشی در این سامانه بارگذاری شد و مجموع تعداد نسخه کتاب‌های عرضه شده از سوی کتابفروشی‌ها در این سامانه ۴میلیون و ۹۲۳ هزار و ۱۹۸ نسخه کتاب است.

خریداران می‌توانند با مراجعه به این سامانه ضمن ثبت‌نام، کتاب‌های مورد نظر خود را از کتابفروشی‌های عضو خریداری و با پرداخت صرفا هشت هزار تومان برای هر بسته پستی از هر نقطه کشور، کتاب‌های خود را در نشانی خود تحویل بگیرند.

تاکنون بیشترین یارانه خرید به خریداران استان‌های تهران، قم، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان‌شرقی، البرز، آذربایجان‌غربی، مرکزی، گیلان، مازندران، خوزستان، همدان، کرمان، یزد، سمنان، لرستان، زنجان، کرمانشاه، قزوین، کردستان، گلستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویر احمد و ایلام اختصاص پیدا کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوانفرهنگی هنریادبیات#‌اخبار_فرهنگی_هنری منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...