خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

برخی مدیران شهرداری بندرعباس هنوز جایگاه شورا را درک نکرده اند رضوی

عضو شورای شهر بندرعباس عنوان کرد:
برخی مدیران شهرداری بندرعباس هنوز جایگاه شورا را درک نکرده‌اند
به گزارشخبرگزاری رضوی، احمد کناری نژاد در سی و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر با انتقاد از عملکرد ضعیف سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: برخی مدیران شهرداری هنوز جایگاه شورا را درک نکرده یا به دنبال دهن‌کجی به نمایندگان مردم هستند، رویه کنونی و ادبیات به کار گرفته شده در بین مدیران شهرداری نشان دهنده بی‌تجربگی، لجبازی و ناکارآمدی برخی مدیران شهرداری بوده و این مسئله در عملکردها نیز، قابل درک است.

کناری نژاد در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به گزارش عملکرد ارائه شده توسط رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، ادامه داد: متأسفانه نگاه گذرا به عملکرد سازمان طی ماه‌های اخیر و مقایسه گذرای آن با وظایف و مأموریت‌ها قانع‌کننده نیست.

این مقام مسئول تاکید کرد: در چنین شرایطی، انتظار این است که مقام بالاتر از رئیس سازمان، یعنی شهردار پاسخگوی افکار عمومی و نمایندگان آنها باشد، چرا که وظیفه شورا، نظارت بر کار شهرداری است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس در خصوص وضعیت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری نیز با بیان اینکه باشگاه ثبت شده دارای هیئت مدیره است، تصریح کرد: اعضای هیئت مدیره این باشگاه مسئولیت دارند تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت تیم و آینده بهتر آن، به کار گرفته و مانع از حواشی شوند.

عضو شورای شهر بندرعباس خطاب به مدیران شهرداری گفت: خواهش می‌کنم نسبت به مسائل واقع بین باشید، چرا که مساجد از عملکرد سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری بندرعباس گلایه‌مند هستند.، در حالی که مساجد خط مقدم کار فرهنگی هستند.

وی افزود: از مدیران شهرداری توقع می‌رود به وظایف خود آشنا بوده و وظایف شورا را نیز، مطالعه کنید تا متوجه باشند که انتقادها از سر خصومت یا دشمنی نیست.

کناری‌نژاد همچنین در مورد عملکرد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اظهار کرد: حوزه گردشگری، فرهنگ شهروندی، فرهنگ‌سراها، زمین‌های ورزشی و غیره نیز جزو بخش‌های مغفول مانده و ضعیف شهرداری در سازمان مربوطه است.

کناری نژاد گفت: شش اولویت را خدمت شما ارائه می‌کنم که همه نسبت به آنها حساسیت نشان دهند و برنامه‌ها را براساس این اولویت‌ها در صحن شورا مطرح کنند.

وی ادامه داد: ارتقا فرهنگ شهروندی وظیفه نخست سازمان فرهنگی شهرداری است که در برنامه‌های رئیس سازمان نبود. دوم ارتقا فرهنگ تفریح و سلامت روح و جسم که در گذشته مثل چمن‌های مصنوعی، زمین‌های ساحلی و پارک ورزش، سازمان نسبت به این موضوع چه اقداماتی قرار است در آینده انجام دهد که بندرعباس را به سمت سالم بودن و شاداب بودن سوق دهیم.

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: در خصوص چمن‌های مصنوعی مطرح شد که مبنای آن این بوده است که ما یک الگویی را بسازیم نه آنکه تقلید کنیم که تهران و مشهد و سایر شهرها چه کار کردند و ما مشابه آن را بسازیم ما باید الگوی دیگری را بسازیم، مبنا بر آن بوده که یک ورزشگاه‌های محله‌ای ساخته شود که دارای همه امکانات نیز باشد که باشگاه ثبت شود و محله بتواند از ظرفیت‌های مختلف و استعدادهای جوانان بهره مند شود نه صرفاً مختص فوتبال شود، در حوزه‌های مختلف استعدادهای مختلف محله را شناسایی کنند.

وی با اشاره به احیای هویت بومی و محلی گفت: برای هویت بخشی بومی و محلی چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ و چه اقداماتی قرار است انجام شود؟ اینکه آداب و رسوم‌های خاص شهری، شخصیت‌های برجسته ای که در شهر بندرعباس وجود دارد نسبت به این موارد چه اقداماتی صورت گرفته است؟

کناری نژاد با اشاره به اولویت چهارم که فرهنگ دینی و انقلابی است، اضافه کرد: به دلیل اینکه دستگاه‌های مختلفی هستند که در این حوزه فعالیت می‌کنند، این موضوع اولویت چهارم ما محسوب می‌شود که شامل مناسبت‌های ملی مذهبی و حضور پررنگ و آذین بندی کردن شهر به مناسبت‌های مختلف است. امیدوار بودیم طرحی در این دوره ارائه شود که بگوییم شهر در مناسبت‌های ملی و مذهبی به صورت شکیلی آذین بندی شده است که می‌تواند همراه با مشارکت مردمی باشد.

عضو شورای شهر بندرعباس ادامه داد: اولویت پنجم ارتقا فرهنگ مطالعه است که متأسفانه سرانه مطالعه بسیار بسیار پایین است که ما می‌توانیم با اتوبوس کتاب، کافه کتاب، پیک دانایی و… این کار را انجام دهیم.

وی با اشاره به اولویت ششم، تاکید کرد: ارتقا فرهنگ کار و تلاش که همه معتقدند که در شهر بندرعباس شغل بسیاری وجود دارد اما در رتبه فلاکت نخست هستیم، به دلیل اینکه فرهنگ کار و تلاش نهادینه نشده است. اینها موضوعاتی است که سازمان باید در قبال آن فعالیتش را بیشتر کند.

وی در پایان خطاب به رئیس شورا خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از مسئولین در صحن شورا به اعضای شورا توهین می‌کنند و حتی این موضوع پیگیری نمی‌شود یا این افراد مسئول را به جلسه شورا دعوت نکنید هنگامی که طاقت ندارند ما حرفی بزنیم و موضوعی را مطرح کنیم یا انتقاد کنیم یا اینکه تحمل انتقاد را داشته باشند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تیم ملی بسکتبال چین در مسابقات انتخابی جام جهانی 2023 مقابل استرالیا تن به شکست داد.

1 ساعت پیش

سخنگوی وزارت صمت از احتمال برگزاری مرحله دوم قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه در پایان تیرماه خبر داد و گفت: احتمالاً تا پایان سال بساط قرعه‌کشی برچیده شود و عرضه و تقاضا تعیین قیمت کند.

1 ساعت پیش

نمایندگان مجلس در جلسات علنی این هفته در تذکرات شفاهی و نطق‌های میان دستور خود، خواستار اجرای قانون رتبه بندی معلمان و تعیین تکلیف وضعیت استخدامی معلمان شدند.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین با اشاره به اختصاص بیش از 11 هزار میلیارد تومان بودجه به این استان گفت: قزوین سومین استان کشور در جذب اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری است.

1 ساعت پیش

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت مهم مجلس ، قانون گذاری و ریل گذاری و وظیفه دولت را اجرای قوانین و رسالت دستگاه قضایی را نظارت بر حسن جرای قوانین و اجرای عدالت است.

2 ساعت پیش

قیمت فروش دلار امروز (پنجشنبه، نهم تیرماه ۱۴۰۱) در صرافی‌های بانکی با ۳۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۷ هزار و ۷۲۷ تومان معامله شد.

2 ساعت پیش

وزیر کشور از وضعیت ساخت و ساز فرودگاه مسجدسلیمان بازدید کرد.

2 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در دیدار روسای جمهور ایران و آذربایجان درخصوص بازسازی و احداث زیرساخت‌های قره باغ و همکاری برای توسعه کریدور شمال به جنوب رایزنی صورت گرفت.

2 ساعت پیش

مدیرکل شیلات خوزستان از اجرایی شدن اولین طرح پایلوت پرورش ماهی در قفس در خوزستان در سال جاری خبرداد.

2 ساعت پیش

بیشتر...