خبرگزاری تسنیم |
3 روز پیش

نادر طالب زاده: برخی سعی دارند مسیر انقلاب را به انحراف بکشند شهید آوینی ستاره درخشان انقلاب اسلامی بود اخبار آذربایجان غربی اخبار استانها تس


نادر طالب‌زاده: برخی‌ سعی ‌دارند ‌مسیر انقلاب ‌را به انحراف بکشند / شهید آوینی ستاره درخشان انقلاب اسلامی بود

گروه استان‌ها ـ دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو گفت: در طی سال‌های اخیر برخی از نهادها و سازمان‌هایی تشکیل شدند که اموال مردم را مصادره کنند و بنابراین قشر دانشجو نباید اجازه دهد عده‌ای انقلاب را به انحراف بکشند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازارومیه، نادر طالب‌زاده امروز در ویژه برنامه شهادت سید مرتضی آوینی که به همت قرارگاه رسانه ای شهید مهدی باکری و بسیج دانشجویی آذربایجان غربی برگزار شد با بیان شاخصه‌های هنر و هنرمند انقلاب اسلامی در بیانیه‌ گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهید مرتضی آوینی، ستاره درخشان انقلاب اسلامی بود.

وی در ادامه فزود: برخی‌ سعی بر این دارند که مسیر انقلاب اسلامی را به انحراف بکشند بنابراین در طی سال‌های اخیر برخی از نهادها و سازمان‌هایی تشکیل شدند که اموال مردم را مصادره کنند و بنابراین قشر دانشجو نباید اجازه دهد عده‌ای انقلاب را به انحراف بکشند.

دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو با اشاره به هنر انقلاب اسلامی در عرصه‌ مقاومت در دهه‌های اخیر، تصریح کرد: هزاران کتاب در خصوص ایستادگی و مقاومت مردم ایران و نهضت امام راحل در دنیا نوشته شده است.

طالب زاده بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بود که پرچم تشیع را در جهان اسلام به دست گرفت که در طول تاریخ اسلام این کار تا به حال انجام نشده بود و امروز انقلاب اسلامی در جهان بین المللی صاحب عقیده و نظر است.

وی عنوان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران برای هم پیمانان کشورهای صهیونسیتی، خطری بزرگ است اما برای سایر کشورهای جهان این چنین نیست.

9 اثر تولیدی شهید آوینی با موضوع استان فارس برای نخستین بار رونمایی می‌شود
روایتی «اشراقی» از انقلاب اسلامی را در کتاب به تصویر کشیدم / الگوی نگارشم در «عزم راه» شهید آوینی بود
اعتراض شهید آوینی به جریان بهشتی و جشنواره فیلم فجر چه بود؟/سینمایی که خلاف مسیر هویت ایرانی حرکت کرد

دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو گفت: در درون انقلاب اسلامی چیزی به نام علم وجود دارد و همین موضوع سبب شده است که در 40 سال اخیر به این نقطه برسیم.

وی با اشاره به فرهنگ و تاریخ کشورهای غربی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صاحب تمدن است و در این راستا هیچ‌گونه آثاری از اینکه  علم از کجا به اروپا و کشورهای غربی آمده اشاره نشده است و این در حالی است که تمام علوم از کشورهای اسلامی به این کشورها منتقل شده است.

طالب زاده بیان کرد: تحولی که انقلاب اسلامی در جهان بین المللی ایجاد کرده است در طول تاریخ همتایی ندارد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، اظهار داشت: مبانی انقلاب اسلامی باید در جهان بین المللی تبیین شود و مقام معظم رهبری در دیدار با رهبران سرخ پوشان آمریکا بر این نکته تاکید ویژه‌ای داشته‌اند.

دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو گفت: در گام اول انقلاب اسلامی، کشور‌های جهان انقلاب اسلامی را نمی‌شناختند اما امروز در گام دوم انقلاب اسلامی همه جمهوری اسلامی ایران را به خوبی می‌شناسند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه انقلاب اسلامی توسط دولت ها بد مدیریت شده است به‌طوری که از انقلاب اسلامی 43 سال می‌گذرد اما بانک‌ها ساختار ربوی دارند و جامعه‌ی دانشجویی باید این موضوعات را مطالبه کنند.

 طالب‌زاده تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای با مدیریت‌های ناصحیح سبب شدند تا جوانان جهادی خانه‌نشین بشوند.

وی با اشاره به شهید مرتضی آوینی گفت: مرتضی آوینی شخصیتی خلاّق داشت؛ مردی عادی نبود، بلکه ستاره درخشان انقلاب اسلامی بود که تمام شبانه روز تلاش می‌کرد تا مبانی انقلاب اسلامی را بر اساس تولیدات رسانه‌ای به جهان بین الملل تبیین کند البته زندگی خود را وقف انقلاب اسلامی کرده بود.

دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو در پایان با اشاره به فرهنگ مردم آذربایجان گفت: فرهنگ آذری‌ها را در زمان جنگ دیده‌ام؛ فرهنگی برگرفته از شجاعت، پاکیزگی، تواضع و پاکدامنی است.

انتهای پیام/7548/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهاجم اسبق استقلال بعد از 23 ماه بار دیگر پایش به گلزنی باز شد تا طلسم بزرگ خود را به این شکل بشکند.

4 دقیقه پیش

برخی از بازنشستگان در مرحله جدید اجرای همسان‌سازی، مبلغ کمتری از رقم پیش‌بینی شده را دریافت کردند پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این مشکل، فقط برای تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی به علت مشکلات فنی سامانه رخ داده و در اردیبهشت ماه قرار است ما به التفاوت حقوق آنها پرداخت شود.

4 دقیقه پیش

بندرعباس-رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس خواستار عدم حضور شهروندان در بهشت زهرا(س) بندرعباس باتوجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا شد.

5 دقیقه پیش

بندرعباس-مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره به این نکته که فقر در استان دارای حجم گسترده و پیچیدگی خاصی است، گفت: هم اکنون ۸۶ هزار نفر در سطح استان به صورت دائمی و موردی از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند.

5 دقیقه پیش

بندرعباس-مسئول ستاد استهلال دفتر نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان هشت گروه برای رویت هلال ماه، در مناطق مرتفع استان مستقر می‌شوند.

6 دقیقه پیش

هزینه معاینه فنی خودروها در سال 1400 مشخص شد.

6 دقیقه پیش

عملکرد لژیونر فوتبال ایران در لیگ یونان تمجید کارشناسان این کشور را به همراه داشت.

7 دقیقه پیش

مهدی رحمتی، سرمربی پدیده خراسان به علت پرداخت نشدن اجاره بها، حکم تخلیه آپارتمان خود را دریافت کرد.

7 دقیقه پیش

فرهاد مجیدی هنوز لیست بازیکنان مدنظر خود را برای تمدید قرارداد به باشگاه استقلال نداده است.

7 دقیقه پیش

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به بررسی وضعیت تیم‌ها در گروه پنجم پرداخت و بازیکنان کلیدی هر تیم را معرفی کرد که در بین آنها از «وحید امیری» مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس به عنوان مهره کلیدی سرخپوشان یاد شد

9 دقیقه پیش

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ در وزن‌ های مختلف اعلام شد.

یک ربع پیش

سید محمد صدر عضو مجمع تشخیص مصلحت در روزنامه اعتماد نوشت:جزییات زیادی از حادثه نطنز و تبعات ناشی از آن هنوز منتشر نشده اما روشن است که این اتفاق ازسوی دولت اسراییل سازماندهی شده است؛ دولتی که امروزه به سمبلی از تروریسم دولتی در دنیا تبدیل شده و ابایی از انجام هیچ رفتار غیرقانونی و خطرناکی ندارد.

نیم ساعت پیش

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار نظر شاعر افغانی که در آن ایرانیان را اجنبی خوانده بود به دور از ادب و عرف بین‌المللی دانست.

1 ساعت پیش

عاملان تیراندازی به شیوه جاهلانه کابویی‌ها در دو نقطه از غرب مشهد، در حالی با صدور دستورات قاطع قضایی دستگیر شدند که بررسی‌ها نشان داد این تیراندازی‌ها به دلیل رقابت عشقی بر سر دوستی خیابانی با دختری جوان رخ داده است.

1 ساعت پیش

در چند روز آینده ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود. ایام مبارک برقراری تعادل جسم و روح و تبدیل زیاده روی‌ها و سهل‌انگاری‌های طول سال، به توجه و تمرکز بر جسم و روح که این خود، از اهداف مهم روزه داری است. بدون شک، اگر آماده سازی برای روزه داری ماه مبارک رمضان، قبل از شروع این ماه آغاز گردد، نتایج پایدارتری به دنبال خواهد داشت. مبتلایان دیابت نیز می‌توانند از این قاعده پیروی کنند.

1 ساعت پیش

بیشتر...