خودروتک |
1 سال پیش

خبر بد برای دوست داران آیفون 14 در ایران

خبر بد برای دوست داران آیفون 14 در ایران

انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد که تاکنون به‌صورت رسمی گوشی‌های آیفون ۱۴ وارد بازار نشده است. از همین رو امکان رجیستری کردن آن وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اخیراً اتحادیه صنف خدماتتلفنهمراه و تجهیزات مخابراتیمشهددر اطلاعیه‌ای به فروشگاه‌های فروشتلفن همراهاعلام کرد کهخرید و فروشآیفون ۱۴ ممنوع است.

این اتحادیه در اطلاعیه خود آورده است گوشی‌های با برند آیفون ۱۴ در بازار به دلیل اینکه به‌صورت رسمی وارد کشور نشدهقاچاقمحسوب می‌شود.

بر اساس اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، تاکنون تصمیمی درباره زمان ثبت سفارش گوشی‌های آیفون ۱۴ و نحوی تأمین ارز آن گرفته نشده است. این در حالی است که حتی تأمینارزبرای گوشی‌های بالای ۶۰۰دلاربه‌سختی صورت می‌گیرد.

قاچاق گوشی‌های آیفون ۱۴ در سطح بازار

محمدرضا عالیان، سخنگوی واردکنندگان موبایل، در گفتگو با تجارت‌نیوز عنوان کرد: در حال حاضر آیفون ۱۴ به‌صورت رسمی وارد کشور نشده است. از همین رو شناسه گمرکی این کالا در سامانه‌ها ثبت نشده، تجار امکان ثبت سفارش و ترخیص را ندارند.

وی ادامه داد: موبایل‌های آیفون ۱۴ که در سطح بازار موجود هستند یا از طریق رویه مسافری و یا قاچاق وارد کشور شده‌اند.

او اظهار کرد: از آن‌جایی که تاکنون گوشی‌های آیفون ۱۴ به‌صورت رسمی وارد کشور نشده، هرگونه فروش آن در بازار غیرقانونی تلقی می‌شود.

عالیان با بیان اینکه این گوشی‌ها امکان رجیستری ندارند، گفت: حتی اگر این مدل گوشی‌ها از طریق مسافری برای مصرف شخصی وارد کشور شود، به دلیل اینکه شناسه آن در سامانه‌ها ثبت نمی‌شود امکان رجیستر شدن آن وجود ندارد.

او به اطلاعیه اتحادیه صنف خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد مبنی بر ممنوعیت فروش آیفون ۱۴ اشاره کرد و افزود: تاکنون درباره ممنوعیت فروش این گوشی‌ها در تهران و یا سایر شهرها صحبتی از سوی اصناف نشده است.

زمان ثبت سفارش آیفون ۱۴ مشخص نیست

سخنگوی انجمن واردکنندگانموبایلعنوان کرد که تا به این لحظه زمان مشخصی برای ثبت سفارش این مدل گوشی‌ها و نحوی تأمین ارز آن اعلام نشده است.

عالیان در پایان یادآور شد: در حال حاضر برایوارداتگوشی‌های پرچم‌دار دیگر نظیر سامسونگ، تأمین ارز به‌سختی در حال انجام است. اکنون شیوه تأمین ارز به‌صورت نیمایی نیست و به‌صورت ارز حاصل از صادرات است.

بر اساس این گزارش، چندی پیش در سامانه جامعتجارتاعلام شد که واردکنندگان موبایل می‌توانند ارز مورد نیاز برای وارداتگوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار را از طریق ارز حاصل از صادرات محصولات خود تامین کنند و ثبت سفارش انجام دهند.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده نیروی پدافندهوایی ارتش گفت: پهپاد به‌عنوان یکی از ابزار‌های قطعی و مؤثر در نبرد‌های آتی به‌منظور کوتاه نمودن زمان نبرد، سرعت عمل در غافلگیری و ایجاد فضای ابهام برای دشمن مطرح است.

یک ربع پیش

مربی دروازه‌بانان تیم فوتبال فولاد خوزستان توضیحاتی درباره درگیر‌ی‌اش با مهدی هاشمی‌نسب داد و گفت که مربی استقلال به خانواده‌اش بی‌احترامی کرده است.

یک ربع پیش

سخنگوی وزارت خارجه با انتقاد از عزل چندین رئیس دانشگاه در آمریکا به بهانه گسترش اعتراضات دانشجویی نسبت به کشتار مردم بی دفاع غزه گفت: لابی‌های صهیونیستی در آمریکا دادگاه‌های تفتیش عقاید قرون وسطی را در آمریکای قرن بیست و یکم برپا کرده‌اند.

یک ربع پیش

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه مشکلات ‌‌شیر خشک ‌‌‌در استان ‌برطرف شد، گقت: از اواسط مهرماه سال جاری شیر خشک‌های معمولی تحت عنوان رگولار افزایش یافته و محدودیتی در تحویل آن وجود ندارد.

یک ربع پیش

اتحادیه اروپا موافقت خود را برای تصویب قوانین مربوط به کنترل هوش مصنوعی اعلام کرد.

یک ربع پیش

آیین الحاق گروه‌های پروازی پهپاد کرار مسلح به موشک مجید به یگان‌های نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

یک ربع پیش

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: کارشناسان این اداره برای نخستین‌ بار در پایش‌های خود، دسته‌ای 100 قطعه‌ای از قوهای فریاد کش مهاجر را در تالاب بین‌المللی «کانی‌برازان» این شهرستان مشاهده کردند.

یک ربع پیش

امروز مراسم توزیع شیر میان دانش‌آموزان تهرانی آغاز شد و دانش‌آموزان دبستانی در تهران روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در مدرسه شیر دریافت خواهند کرد.

یک ربع پیش

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با کلیات و جزئیات لایحه موافقتنامه همکاری در حوزه امنیت اطلاعات بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه موافقت کردند.

یک ربع پیش

بیشتر...