خودروتک |
2 ماه پیش

خبر بد برای دوست داران آیفون 14 در ایران

خبر بد برای دوست داران آیفون 14 در ایران

انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد که تاکنون به‌صورت رسمی گوشی‌های آیفون ۱۴ وارد بازار نشده است. از همین رو امکان رجیستری کردن آن وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اخیراً اتحادیه صنف خدماتتلفنهمراه و تجهیزات مخابراتیمشهددر اطلاعیه‌ای به فروشگاه‌های فروشتلفن همراهاعلام کرد کهخرید و فروشآیفون ۱۴ ممنوع است.

این اتحادیه در اطلاعیه خود آورده است گوشی‌های با برند آیفون ۱۴ در بازار به دلیل اینکه به‌صورت رسمی وارد کشور نشدهقاچاقمحسوب می‌شود.

بر اساس اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، تاکنون تصمیمی درباره زمان ثبت سفارش گوشی‌های آیفون ۱۴ و نحوی تأمین ارز آن گرفته نشده است. این در حالی است که حتی تأمینارزبرای گوشی‌های بالای ۶۰۰دلاربه‌سختی صورت می‌گیرد.

قاچاق گوشی‌های آیفون ۱۴ در سطح بازار

محمدرضا عالیان، سخنگوی واردکنندگان موبایل، در گفتگو با تجارت‌نیوز عنوان کرد: در حال حاضر آیفون ۱۴ به‌صورت رسمی وارد کشور نشده است. از همین رو شناسه گمرکی این کالا در سامانه‌ها ثبت نشده، تجار امکان ثبت سفارش و ترخیص را ندارند.

وی ادامه داد: موبایل‌های آیفون ۱۴ که در سطح بازار موجود هستند یا از طریق رویه مسافری و یا قاچاق وارد کشور شده‌اند.

او اظهار کرد: از آن‌جایی که تاکنون گوشی‌های آیفون ۱۴ به‌صورت رسمی وارد کشور نشده، هرگونه فروش آن در بازار غیرقانونی تلقی می‌شود.

عالیان با بیان اینکه این گوشی‌ها امکان رجیستری ندارند، گفت: حتی اگر این مدل گوشی‌ها از طریق مسافری برای مصرف شخصی وارد کشور شود، به دلیل اینکه شناسه آن در سامانه‌ها ثبت نمی‌شود امکان رجیستر شدن آن وجود ندارد.

او به اطلاعیه اتحادیه صنف خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد مبنی بر ممنوعیت فروش آیفون ۱۴ اشاره کرد و افزود: تاکنون درباره ممنوعیت فروش این گوشی‌ها در تهران و یا سایر شهرها صحبتی از سوی اصناف نشده است.

زمان ثبت سفارش آیفون ۱۴ مشخص نیست

سخنگوی انجمن واردکنندگانموبایلعنوان کرد که تا به این لحظه زمان مشخصی برای ثبت سفارش این مدل گوشی‌ها و نحوی تأمین ارز آن اعلام نشده است.

عالیان در پایان یادآور شد: در حال حاضر برایوارداتگوشی‌های پرچم‌دار دیگر نظیر سامسونگ، تأمین ارز به‌سختی در حال انجام است. اکنون شیوه تأمین ارز به‌صورت نیمایی نیست و به‌صورت ارز حاصل از صادرات است.

بر اساس این گزارش، چندی پیش در سامانه جامعتجارتاعلام شد که واردکنندگان موبایل می‌توانند ارز مورد نیاز برای وارداتگوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار را از طریق ارز حاصل از صادرات محصولات خود تامین کنند و ثبت سفارش انجام دهند.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یحیی گل محمدی که با شکل و شمایل جدید حسابی پیر شده بود،در بازی دوستانه تیمش مقابل شمس آذر دوباره جوان شد!

6 ساعت پیش

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سرعت گرفتن فرآیند واردات خودرو به کشور، از رسیدن برخی مدل‌ها به پشت مرز و آغاز تبلیغات برای آن‌ها خبر داد.

6 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال پرتغال گفت: به تصمیم رونالدو احترام می‌گذاریم اما هنوز در مورد حضورش در لیگ عربستان با او صحبتی نکردم.

6 ساعت پیش

در صورتی که باشگاه استقلال نتواند در روزهای آینده مطالبات سرمربی ایتالیایی پیشین خود را پرداخت کند با خطر کسر امتیاز مواجه می‌شود.

6 ساعت پیش

رستوران و جواهرفروشی علی دایی بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی فوتبال کشورمان به دلیل اعلام سه روز تعطیلی همزمان با فراخوان ضدانقلاب پلمب شدند.

6 ساعت پیش

یک عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از تغییر زمان برگزاری جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی خبر داد.

6 ساعت پیش

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان برنامه‌های دولتش برای خرید جنگنده‌های آمریکایی اف-۳۵ (F-۳۵) را تایید کرد که بخشی از تقویت ارتش این کشور است. شولتس در مطلبی برای مجله آمریکایی فارین افرز (Foreign Affairs)، نوشت که آلمان به تعهدات خود در این زمینه در ناتو از جمله خرید جنگنده‌های اف-۳۵ با قابلیت دوگانه ادامه می‌دهد.

5 ساعت پیش

بارش رحمت الهی از روز گذشته در شهر تهران شروع شده و امروز نیز اکثر مناطق شمالی و غربی شهر شاهد بارش برف پاییزی هستند.

6 ساعت پیش

ثبت نام اولیه آزمون نیمه‌متمرکز ورودی دوره دکتری (Ph. D) سال ۱۴۰۲ در فرصت اولیه ثبت نام، ۳۷۵ هزار تومان اعلام شده بود. اکنون، اما در فرصتی که تحت عنوان «ثبت نام با تاخیر» برای این آزمون تعیین شده است، هزینه خرید کارت ثبت نام مبلغ ۶۲۸ هزار تومان اعلام شده است.

6 ساعت پیش

بیشتر...