خبرآنلاین |
1 روز پیش

واکسیناسیون کووید برای کودکان زیر سال در آمریکا شروع شد خبرآنلاین

 واکسیناسیون کووید برای کودکان زیر ۵ سال در آمریکا آغاز شد

واکسیناسیون کووید-19 برای کودکان کمتر از 5 سال از روز سه‌شنبه در سراسر ایالات متحده آغاز شد و این یک نقطه عطف در مبارزه این کشور با ویروس کرونا به شمار می‌آید.

به گزارشخبرآنلاین، به نقل از سی‌ان‌ان، هفته گذشته، سازمان غذا و داروی ایالات متحده مجوزهای استفاده اضطراری برای واکسن مدرنا (Moderna) را تا گروه‌های سنی پایین‌تر گسترش داد و این بازه‌ی سنی، کودکان 6 ماهه تا 17 سال را دربرمی‌گیرد. همچنین تزریق واکسن Pfizer/BioNTech برای کودکان 6 ماهه تا 4 ساله نیز مجاز شد.

دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، ضمن امضای طرح واکسیناسیون کووید-19 برای کودکان زیر 5 سال، راه را برای واکسیناسیون در این گروه سنی هموار کرد. حدود 17 میلیون کودک زیر 5 سال اکنون واجد شرایط دریافت واکسن کووید-19 هستند.

تا پایان روز سه‌شنبه، دفتر معاونت آمادگی و واکنش وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (ASPR) تقریباً 2.7 میلیون دوز واکسن را برای واکسیناسیون کودکان زیر 5 سال در سراسر کشور تحویل داده است.

 واکسیناسیون کووید برای کودکان زیر ۵ سال در آمریکا آغاز شد

واکسن‌هایی که در دوزهای مخصوص کودک عرضه می‌شوند

تحت مجوز FDA، واکسن مدرنا را می‌توان به عنوان یک سری اولیه دو دوز، با دوزهایی با فاصله چهار هفته، در هر دوز 25 میکروگرم، به نوزادان و کودکان 6 ماهه تا 5 ساله تزریق کرد.

در حالی که FDA (سازمان غذا و داروی امریکا) واکسن Moderna را برای کودکان 6 تا 17 ساله مجاز کرده است، CDC هنوز آن را برای این گروه سنی توصیه نکرده است؛ بنابراین هنوز نمی‌توان این نوع واکسن را تجویز کرد. مجوز FDA به کودکان 6 تا 11 ساله اجازه می‌دهد دوزهای 50 میکروگرم را دریافت کنند. برای سنین 12 سال و بالاتر، این دارو به صورت دوز 100 میکروگرم تجویز می‌شود.

واکسن Pfizer/BioNTech اکنون می‌تواند به‌عنوان یک‌ سری سه‌دوز اولیه، در هر دوز 3 میکروگرم، برای استفاده در نوزادان و کودکان 6 ماهه تا 4 ساله تجویز شود. این واکسن به عنوان یک‌ سری اولیه دو دوز با 10 میکروگرم در هر دوز برای کودکان 5 تا 11 سال و 30 میکروگرم در هر دوز برای نوجوانان و بزرگسالان 12 سال و بالاتر تجویز می‌شود.

تکمیل سری واکسن Pfizer/BioNTech فرآیند طولانی‌تری است، زیرا دو دوز اول با فاصله سه هفته تجویز می‌شوند و سپس نوبت سوم، هشت هفته بعد تزریق می‌شود.

عوارض جانبی واکسن کووید-19 در کودکان خردسال چیست؟

کمیته مشورتی واکسن‌ها و محصولات بیولوژیکی [زیرنظر FDA] تشخیص داد که مزایای هر دو واکسن نسبت به خطرات و عوارض آن بیشتر است و اشاره کرد که تزریق واکسن در بین کودکانی که آزمایش‌های بالینی مربوطه را انجام داده‌اند، به خوبی جواب داده است.

بر اساس داده‌های کارآزمایی بالینی، عوارض جانبی رایج برای هر دو واکسن شامل درد در محل تزریق، سردرد، تب، لرز و خستگی است. به نظر می رسد واکسن‌ها واکنش‌های ایمنی مشابهی را در کودکان ایجاد می‌کنند که در بزرگسالان دیده شده است.

منبع:cnn/ مترجم: الهه جعفرزاده#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روزنامه همشهری نوشت:فیلم‌ کوتاهی این روزها در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که از تجمع تعدادی نوجوان و کشف حجاب و هنجارشکنی برخی در این جمع حکایت دارد.

19 ساعت پیش

ایلنا نوشت: رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در واکنش به تصمیم اخیر نمایندگان مجلس مبنی بر خارج شدن مصوبات دو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی از صلاحیت رسیدگی دیوان عدالت اداری، این تصمیم را ناقض حقوق مردم و اصول مصرح قانون اساسی دانست.

14 ساعت پیش

رئیس دستگاه قضا در توصیه به تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی گفت: مسائل درونی خود را با تشکیل شوراهایی با عنوان شوراهای حل اختلاف و یا تحت هر عنوان دیگری به صورت درون صنفی حل و فصل کنید.

12 ساعت پیش

ایرنا نوشت: فرماندار شهرستان شیراز با تاکید بر لزوم برخورد با درایت و مسئولانه با ماجرای اخیر هنجارشکنی در بلوار چمران این شهر،گفت: در حال حاضر پنج نفر در رابطه با موضوع در بازداشت به سر می‌برند که هیچکدام نوجوان دختر یا پسر حاضر در این رخداد نبوده اند.

18 ساعت پیش

مهر نوشت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، توصیه بر تزریق نوبت یادآور واکسن کرونا در سنین بالای ۱۲ سال و پیگیری معوقات کادر درمان را از جمله مصوبات جلسه امروز ستاد اعلام کرد.

12 ساعت پیش

مهر نوشت: دادستان کل کشور گفت: قوه قضائیه تمام قد در حمایت از تولید داخلی به میدان آمده است تا بتواند از مشکلات تولیدکنندگان گره‌گشایی کند.

9 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۳۶ بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شد.

12 ساعت پیش

ایسنا نوشت: صبح امروز زلزله‌ای به بزرگی پنج و شش دهم ریشتر بندرچارک از توابع بندرلنگه در هرمزگان را لرزاند.

16 ساعت پیش

تسنیم نوشت: رئیس مرکز اورژانس تهران گزارشی آماری از عملکرد مرکز اورژانس تهران در هفته گذشته ارائه داد.

9 ساعت پیش

بیشتر...