رتبه اول آذربایجان شرقی در معرفی خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی دام طیور all tv logo

رتبه اول آذربایجان شرقی در معرفی خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی دام و طیور
آذربایجان شرقیتبریز

اکبر فتحی گفت: این امر موجب بهسازی ونوسازی واحد‌های دام و طیوراستان می‌شود و به تبع آن با افزایش راندمان، کاهش هزینه‌های تولید را در بر خواهد داشت.

وی افزود: علی رغم رتبه اول در معرفی طرح‌ها ولی در پرداختی‌های انجام یافته رتبه دوم کشوری را دارا هستیم که پیگیری‌های لازم برای ارتقا به رتبه اول نیز در پرداختی‌ها در سال‌های آتی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه جوجه‌ریزی مرغ گوشتی در سال ۱۴۰۲ در آذربایجان شرقی نسبت به مدت مشابه سال‌قبل ۳۰ درصد رشد کرد افزود: این رشد جوجه‌ریزی که افزایش عرضه گوشت مرغ به بازار استان را در پی‌داشته و دارد با همیاری مرغداران و کارشناسان جهاد کشاورزی محقق شد و سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در پیشبرد و تداوم این امر تلاش‌های مضاعف انجام خواهد داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: در راستای مردمی سازی یارانه‌ها و تداومتولید، میزان خرید نهاده‌های یارانه‌ای شامل ذرت، کنجاله سویا و جو در سامانه بازارگاه توسط تولید‌کنندگان استان در سال ۱۴۰۲ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶۳ درصد افزایش داشته و این افزایش برای تداوم تولید بخصوص افزایش عرضه گوشت مرغ صورت گرفته است و امید است.

فتحی تاکید نمود: در سال جاری نیز با ادامه چنین روندی، در راستای نامگذاری سال جدید، شاهد جهش تولید با مشارکت مردم باشیم و متولیان بخش کشاورزی نیز وظیفه دارند تمام تلاش خود را برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری معطوف دارند.

باشگاه خبرنگاران جوانآذربایجان شرقیتبریز#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شبکه اسرائیلی «کان» گزارش داد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را بعد از تعلیق موقت آن از سر گرفت.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

بیشتر...