خبرگزاری رضوی |
22 ساعت پیش

ثبت ملی تعدادی از درب های تاریخی حرم عبدالعظیم حسنی(ع) - رضوی

ثبت ملی تعدادی از درب های تاریخی حرم عبدالعظیم حسنی(ع)
به گزارش سرویس دین و زندگیخبرگزاری رضوی، با پیگیری‌های موزه این آستان مقدس ،در دو لنگه چوبی با رویه خاتم کاری، در چوبی مشبک با روکش نقره، در چوبی منبت (موسوم به در جنت سرا)، در چوبی کتیبه دار (موسوم به درِ چوب پنبه یا در نوک مدادی)، در دو لنگه چوبی منبت و در دو لنگه چوبی آهنکوب با کتیبه‌های کوفی (موسوم به در عتیق)، طی ابلاغ صورت گرفته در فهرست آثار ملی ثبت شد. 
این درب های تاریخی ششم بهمن سال 98 به عنوان میراث فرهنگی ثبت و سوم آذر امسال نیز در نامه‌ای به صورت رسمی به این آستان مقدس ابلاغ شد. این اقدامات با هدف حفاظت و صیانت از اموال آستان مقدس سیدالکریم حضرت عبدالعظیم (ع) صورت می گیرد.
حرم حضرت ‌عبدالعظیم حسنی (ع) در شهر ری (در جنوب تهران) قرار دارد، این اثر در تاریخ 11 بهمن 1334 با شماره‌ی ثبت 406 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.


#‌اخبار_روز
منبع: خبرگزاری رضوی


تبلیغات

مطالب مرتبط

آیــا اســتفاده از اینترنتــی کــه دارای رمــز نیســت و دائمــا روشــن اســت حق‌الناس است؟

لحظاتی پیش

آرش برهانی مربی تیم استقلال گفت: هر دو گلی که ما در دربی توسط قایدی و مطهری زدیم در کلاس جهانی بود.

1 دقیقه پیش

از زمان معرفی کمربند ایمنی سه نقطه ای ولوو در سال 1959 ، ولوو مسیر زیادی را طی کرده است. اخیراً ، همه ما به ویژگی های ایمنی و قطعاتی مانند ترمزهای ضد انفجار ، کنترل کشش و پایداری و شش کیسه هوا به عنوان تجهیزات استاندارد اعتماد کرده ایم.

4 دقیقه پیش

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: افرادی هم که به استقلال و پرسپولیس می‌آیند، مقصر نیستند بلکه مقصر تصمیم گیرندگانی هستند که آنها را به کار می گیرند.

12 دقیقه پیش

احتمال دارد دروازه بان کروات تیم فوتبال پرسپولیس قراردادش را با این تیم فسخ کند.

14 دقیقه پیش

قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت طلا امروز جمعه ۲۶ دی ۹۹ را در جدول زیر مشاهده کنید.

یک ربع پیش

تهران- سومین جشنواره دوبله و تولیدات رادیویی «گریش‌بانگ» در دو بخش منطقه ای و ملی برگزار می شود.

یک ربع پیش

مشهد- معاون شهرسازی و معماری شهرداری ثامن گفت: در بحث نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، راحت ترین راه عدم پشتیبانی و اعتراض به اقدامات اما باید شجاعت دفاع از آنچه رخ داده است را داشته باشیم.

یک ربع پیش

یحیی گل محمدی در تمرین پرسپولیس وعده جالبی به شاگردانش داد.

یک ربع پیش

سخنگوی وزارت بهداشت، به ارائه آمار بیماران جدید کووید ۱۹، موارد بستری ها و همچنین فوتی های کرونا در شبانه روز گذشته پرداخت.

نیم ساعت پیش

پارس خودرو در راستای توسعه محصول و تنوع تولید، کوییک آر اتوماتیک را به زودی وارد سبد محصولات گروه خودروسازی سایپا خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

یک رسانه ترکیه‌ای وضعیت سه بازیکن خط دفاعی ترابزون‌اسپور از جمله مجید حسینی را تشریح کرد.

1 ساعت پیش

وراث می توانند جهت اطلاع از وضعیت سهام عدالت متوفیان به نشانی اینترنتی samanese.ir مراجعه و با ورود اطلاعات هویتی متوفی از مشمول بودن وی کسب اطلاع کرده و صورت وضعیت دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده کنند.

1 ساعت پیش

رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: با توجه به استقبالی که از نمایشگاه مجازی کتاب پیش‌بینی می‌شود، شرکت پست باید آمادگی حجم بالای این نمایشگاه را داشته باشد تا در روزهای شلوغی کار و حجم بالای سفارش کتاب‌ها بهترین و مناسب‌ترین خدمات را به مردم ارایه کند.

1 ساعت پیش

مهدی شمس آبادی،دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان: گفت: عصبانیت بیش از حد و از دست دادن کنترل توسط داماد خانواده ای در زاهدان، باعث شد تا سه نفر کشته و یک نفر مجروح شود.

1 ساعت پیش