خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

امام جمعه زاهدان: مسئله مهم امروز ما حماسه انتخابات است تسنیم


امام جمعه زاهدان: مسئله مهم امروز ما حماسه انتخابات است

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: افرادی را انتخاب کنیم که توان تحول آفرینی داشته باشند و بتوانند مجلس قوی تشکیل دهند و به دنبال خدمت به نظام اسلامی و مردم باشند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان، اظهار داشت: مسئله مهم امروز ما حماسه انتخابات است چه انتخابات مجلس شورای اسلامی و چه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و از جهات مختلف این انتخابات حساس است و البته در هر مقطعی انتخابات سرنوشت ساز، حساس و مهم است، اما با توجه به وقایعی که در گذشته در کشور اتفاق افتاده و بمباران تبلیغاتی دشمن و جنگ ترکیبی که راه انداخته این انتخابات حساسیت بیشتری دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: نشانه این حساسیت بیشتر این است که به تعبیر مقام معظم رهبری از ماه‌ها قبل توپخانه دشمن فعال شده برای زدن انتخابات و مانع شدن از حضور پر شور مردم در انتخابات و طبعأ پاتک آن هم بیانات و اقدامات مقام معظم رهبری است که ایشان در فرمایشات نوروزی امسال اهمیت انتخابات و راهبردهای انتخابات را مطرح کردند.

وی ادامه داد: در هفته‌های اخیر به مناسبت‌های مختلفی که مقام معظم رهبری دیدار داشتند در هر دیداری بخشی را به بحث انتخابات اختصاص دادند و در هر دیدار به یک زاویه دید و یک بخش از مباحث انتخابات از جمله اهمیت، تاثیرگذاری، تحول آفرینی و پاسخگویی به شبهات پرداخته و آن را تشریح کردند.

امام جمعه زاهدان اذعان داشت: خلاصه این است که عقل حکم می‌کند انسان با چشم باز در انتخابات شرکت کند و هر کس را شایسته می‌داند برای حل مشکلات مردم انتخابات کند.

وی گفت: شرکت نکردن در انتخابات منجر به دشمن شاد شدن است زیرا نشان دهنده این است که پایگاه انقلاب متزلزل شده و مایه خوشحالی دشمن است و آدم عاقل کاری نمی‌کند که دشمن شاد بشود و بر سر شاخه نمی‌نشیند و تیشه به ریشه خود بزند و جامعه خود را مورد طمع دشمن قرار دهد تا ناامنی ایجاد شود.

محامی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند شرکت نکردن سودی ندارد، بلکه ضرر دارد و شرکت کردن هم باید با شناخت و انتخاب فرد شایسته باشد و همان گونه که شرکت نکردن مشکلات را حل نمی‌کند انتخاب نادرست هم مشکلی را حل نمی‌کند و باید افرادی را انتخاب کنیم که توان تحول آفرینی داشته باشند و بتوانند مجلس قوی تشکیل دهند و به دنبال خدمت به نظام اسلامی و خدمت به مردم باشند.

وی تصریح کرد: امیدواریم مردم ما در کل کشور و به خصوص استان سیستان و بلوچستان که همواره از استان‌های پیشتاز و پیشرو بوده باز هم همین حضور حماسی و مشارکت بالا را داشته باشند و به انتخاب اصلح بپردازند.

محامی گفت: در کنار این وظیفه عمومی مردم برای حضور پر شور در انتخابات مسئولان مختلف هم در امر حساس انتخابات مسئولیت ویژه دارند چه مجریان برای اجرای سالم و شفاف انتخابات تا پایان رأی ‌گیری و دستگاه‌های تامین امنیت انتخابات هم باید تلاش مضاعف داشته باشند تا این انتخابات به خوبی برگزار شود.

وی افزود: طبیعی است که در فضای انتخابات شاهد رقابت‌های انتخاباتی هستیم البته این رقابت هم آدابی دارد و انتظار این است که کاندیداها و مردم به اصول و آداب اخلاقی ملتزم باشند چرا که امروز می‌گذرد و مهم این است که از فردای انتخابات رقابت‌های انتخاباتی تبدیل به رفاقت شود نه اینکه اختلاف‌ها و رقابت ادامه پیدا کند و نه تنها مشکلی را حل نمی‌کنیم بلکه به مشکلات هم بیفزاییم.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: باید همه مردم، مسئولان، کاندیداها و نمایندگانی که رأی می‌آورند باید دست به دست هم بدهند و با همدلی و هم افزایی در خدمت مردم شریف باشند و برای حل مشکلات مردم و رسیدگی به تنگناهای معیشتی و اقتصادی مردم و برای رشد و پیشرفت استان تلاش کنیم.

امام جمعه زاهدان گفت: مسئله دیگر این است که در این ایام شاهد باران رحمت الهی در استان هستیم و بارندگی‌های خوبی داشتیم که البته در جنوب سیلاب موجب سختی و گرفتاری برخی از هموطنان شد و خسارت‌هایی هم در پی داشت.

وی بر لزوم رسیدگی سریع و امدادرسانی به هموطنان گرفتار سیل تایید کرد و افزود: از روز گذشته به صورت تلفنی پیگیری داشتیم و کار را از طریق استانداری پیگیری بودیم که امروز هم به صورت حضوری اقدامات خوب صورت گرفته را گزارش دادند و عنوان کردند که در منطقه دشتیاری با قایق امداد رسانی کرده و بالگرد به علت بارندگی قادر به پروار نیست و به زودی با بهتر شدن هوا بالگردها نیز به چرخه امداد رسانی وارد می‌شود.

وی گفت: خوشبختانه تلفات جانی نداریم و امداد رسانی در حال انجام است و باید در کنار بحث مهم انتخابات بحث امداد رسانی فراموش نشود و طبق گزارش‌ها این کار در حال انجام است.

محامی عنوانکرد: مطرح می‌شد که اگر از قبل دریچه‌ سدها را باز می‌کردند و آب تخلیه می‌شد مردم استفاده بیشتری از آب داشتند و آب‌ سدها تخلیه و بر اثر بارندگی جایگزین می‌شد و جلوی سیلاب‌ها گرفته می‌شد که مسئولان پاسخ دادند برای حفظ سرمایه آب مجبور بودیم آب را حفظ کنیم که به نظر موجه نیست چرا که بارندگی قابل پیش بینی است و لذا با این حجم بالای بارندگی به نظر باید تدبیر می‌کردند نه اینکه منتظر شوند بارندگی شروع شود و بعد دریچه‌‌ها را باز کنند که دیگر جوابگوی حجم ورودی آب نبود و سیلاب از سدها سرریز شد و اگر تدبیر می‌شد کار بهتر سامان می‌گرفت و این سوال در ذهن مردم هست و مسئولان باید به آن پاسخ دهند‌.

امام جمعه زاهدان اضافه کرد: بنده به مدت پنج سال است که در جایگاه نمایندگی مقام معظم رهبری به استان اندم و از همان سال اول سیل و بارندگی در کنارک را داشتیم و بنده همان موقع عرض کردم باید برای پیشگیری فکر کنید و هزینه‌های جبرای خسارت را برای پیشگیری هزینه کنیم که از آن روز پنج سال است می‌گذرد و هر سال بارندگی و خسارت داریم و هر سال باید به دنبال هزینه جبران خسارت برویم.

وی ادامه داد: باید دلیل این کم کاری و سوء تدبیر مشخص شود و اگر جوابی دارد باید برای مردم بیان کنند. نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در گفت: بر حسب گزارش مسئولان حقابه ما از افغانستان 750 میلیون متر مکعب آب است و این در حالی است که حداقل بارندگی در استان در این سال‌ها در جنوب بالای 2 میلیارد متر مکعب است و یکی از بزرگواران گزارش داد که ما بالای دو میلیارد متر مکعب خروجی آب از سراوان به پاکستان داریم یعنی چندین برابر حقابه‌ای که آقایان با گدایی می‌خواهند از افغانستان بگیرند خداوند به لطف خود به این سرزمین واریز می‌کند اما ما تدبیر نمی‌کنیم که به پاکستان می‌رود یا به دریا می‌ریزد در حالی که اگر همین آب را مهار کنیم نیازی به حقابه افغانستان، آب شور دریای عمان و تصویه‌خانه نداریم و اگر در جنوب همین آب مهار شود با انتقال و پمپاژ آب به زاهدان و سیستان می‌توان آب شرب و کشاورزی را تامین کرد.

وی گفت: چرا کار با تاخیر و سنگینی صورت می‌گیرد تا آقایان اعلام کنند که زاهدانی‌ها به فکر تامین منبع آب باشند که آب در حال اتمام است و همین ابتدای سال آقایان گزارش دادند که تا مردادماه طرح‌هایی عملیاتی می‌شود و آب در لوله‌ها خواهد رفت و اگر فرصت داشتیم کارشناسی می‌کردیم و طرح جدی تری را دنبال می‌کردیم و من هم در پاسخ گفتم خجالت نمی‌کشید که شما در دولت قبل و کنونی مسئولیت دارید و تازه به دنبال ارائه طرح هستید و نکته بعد هم اینکه تا به حال کدام برنامه شما طبق زمان‌بندی اجرا شده که حال این برنامه به نتیجه برسد و حال که در پایان سال قرار داریم هنوز آبی در لوله‌ها نرفته و اگر حالا هم در حال کار و تلاش هستید افتخاری برای شما نیست بلکه جبران کم‌کاری‌های گذشته شما است.

محامی ادامه داد: در دستگاه‌های مربوط به بحث آب، مهار آب و توزیع آب در استان ضعف مدیریت، سوء تدبیر، کم کاری و ترک فعل و تخلف فراوان است و نمی‌دانم چرا مسئولان، وزارتخانه‌های مرتبط و هیئت دولت به این موضوع رسیدگی نمی‌کند و چرا این افراد ضعیف عوض نمی‌شوند و باید آگاه باشیم که مملکت با تعارف اداره نمی‌شود و باید تصمیم قاطع گرفت و از مسئولین کار بخواهیم.

نمیانده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به برخی مناسبت‌های میش رو عنوان کرد: روز دوشنبه روز احسان و نیکوکاری و گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه است که در وضعیت سخت معیشتی واقعاً هر کس در هر حدی که می‌تواند باید به دنبال احسان و نیکو کاری باشد. روز سه شنبه نیز تحت عنوان روز درختکاری نامگذاری شده که باید متناسب با اقتضائات آن عمل کنیم.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ملی‌پوش قایقرانی ایران در ماده کایاک ۲۰۰ متر قهرمانی آسیا به مدال برنز رسید.

1 ساعت پیش

پدافند هوایی کشور بامداد امروز حمله ریزپرنده ها را در آسمان اصفهان خنثی کرد و هم اکنون شرایط در اصفهان عادی است.

یک ربع پیش

نتایج ارزیابی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان نشان می‌دهد موضوع سهم وام محصولات دانش‌بنیان از مجموع وام‌های فعال کشور یک درصد است و حدود ۷۱درصد شرکت‌های دانش‌بنیان هیچ گونه وام فعالی در سیستم بانکی ندارند.

1 ساعت پیش

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات عربی متحده در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان گفتگو و رایزنی کرد.

یک ربع پیش

صدور رای پرونده رمز ارز جعلی «کینگ‌مانی»، اعلام جرم دادستانی تهران علیه برخی از رسانه ها در جهت مقابله با برهم زنندگان امنیت روانی جامعه، ​تشکیل ۳۰ هزار پرونده عدم انجام تعهد برای خودروسازان در سال گذشته و ... از اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته بود.​

یک ربع پیش

 مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از تحویل یک هزار و ۲۵۷ واحد مسکونی به مددجویان این نهاد در استان خبر داد.

1 ساعت پیش

نتایج ملی‌پوشان رویینگ ایران در پایان مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک پاریس مشخص شد.

1 ساعت پیش

موسسه اعتبارسنجی بین‌المللی «استاندارد اند پورز» در گزارشی رتبه اعتباری رژیم اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد.

2 ساعت پیش

یک خانواده اسرائیلی پس از 6 ماه متوجه شده است که مقامات این رژیم به جای جنازه فرزندشان، یک عروسک را دفن کرده‌اند.

2 ساعت پیش

بیشتر...