تیتر برتر |
۱ هفته پیش

زمان نهایی سازی طرح رتبه بندی فرهنگیان در نیمه دوم سال 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

زمان نهایی سازی طرح رتبه بندی فرهنگیان در نیمه دوم سال 1400

به گزارشتیتربرتر؛اعتراض معلمان برای اجرایطرح رتبه‌بندیبه میزان ۸۰ درصد حقوق هیأت علمی برای معلمان شاغل بود. اجرای همسان‌سازی حقوق برای معلمان بازنشسته خواسته دیگر معلمان بود.

هفته پیش علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این مورد گفت: «رتبه‌بندی معلماناز دغدغه‌های مهم دولت بوده و در حال حاضر در دستور کار است.»

در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به موضوع رتبه‌بندی معلمان اشاره شده است اما تاکنون اینرتبه‌بندیاجرایی نشده است. پیش از این در سال ۹۴ مرحله اول آن اجرایی شد اما طولی نکشید که مقامات گفتند ردیف بودجه نداریم و اجرای این طرح به تعویق افتاد. این طرح، معلمان را بر اساس شایستگی، صلاحیت و تجربه تقسیم‌بندی می‌کند.

طرح رتبه‌بندی معلمان سال‌هاست که بلاتکلیف مانده و البته هر بار وعده بررسی آن توسط نمایندگان مجلس داده می‌شود. حالا هم به مجلس یازدهم رسیده است.

آخرین وضعیت رتبه بندی فرهنگیان

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست (سه شنبه)20 مهر این فراکسیون گفت: در این نشست درباره ساماندهی نیروی انسانی و رتبه بندی معلمان بحث و بررسی صورت گرفت و مجلس حمایت خود را از آنها اعلام کرد.

علی حدادی عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست صبح امروز فراکسیون فرهنگیان اظهار داشت: در نشست امروز فراکسیونفرهنگیانعلیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در فراکسیون فرهنگیان مجلس حضور داشت.

وی افزود: در این نشست چند محور مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مباحثی درباره آغاز سال تحصیلی و وضعیت نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش و ساماندهی آنها و همچنین رتبه بندی معلمان مباحثی مطرح شده و این موضوعات با حضور اعضای فراکسیون فرهنگیان قرار گرفت.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در نشست امروز فراکسیون فرهنگیان در مورد منابع بودجه آغاز رتبه بندی فرهنگیان و عدد و رقم آن و نحوه تخصیص آن مباحثی مطرح شد. این در حالی است که مجلس اصرار بر آغاز رتبه بندی معلمان در چند ماه آینده دارند.

حدادی اضافه کرد: دولت بایستی هر چه سریع‌تر منابع لازم برای اجرای رتبه بندی معلمان را تخصیص دهد تا اهداف اجرای این کار محقق شود. این در حالی است که در نشست علنی روز یکشنبه هفته جاری مجلس نمایندگان درخواست اولویت برای بررسی برنامه رتبه بندی معلمان را تقدیم هیأت رئیسه کردند و از آقای قالیباف خواستیم تا هرچه سریع‌تر این کار در دستورکار مجلس قرار گیرد.

وی افزود: نظر فراکسیون فرهنگیان اجرای سریع‌تر رتبه بندی معلمان است و به همین دلیل نمایندگان مجلس و قاطبه آنان حامی اجرای سریع‌تر رتبه بندی معلمان هستند.

زمان تصویب رتبه بندی معلمان

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه 3 تا 4 ماه زمان تا تصویب نهایی و قانون شدنرتبه بندی معلمانمانده است گفت: زمان اعمال رتبه بندی در احکام معلمان به مصوبه مجلس مرتبط است و زمان‌های سابق مصوب برای اجرای آن شاید تغییر کند.

محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی معلمان اظهار داشت: قطعا باید رتبه بندی معلمان اجرایی شود و فرقی هم در زمان تصویب آن نمی‌کند بلکه مهم تصویب نهایی این موضوع و تخصیص اعتبار آن است.

وی افزود: من نگران بودجه اجرایی رتبه بندی معلمان نیستم زیرا زمانی که در مجلس تصویب نهایی شود و به شورای نگهبان ارسال شود احتمالا اواخر آبان ماه خواهد بود؛ اگر شورای نگهبان هم به این مصوبه مجلس ایرادی بگیرد ممکن است به اواخر آذر برسیم.

زاهدی خاطرنشان کرد: حداکثر 3 تا 4 ماه تا تصویب  رتبه بندی معلمان و قانونی شدن آن زمان باقی است.

وی در پایان گفت: زمان اعمال رتبه بندی معلمان در احکام‌شان به مصوبه مجلس مرتبط است و زمان‌های سابق مصوب برای اجرای آن شاید تغییر کند.

بررسی اجرای کامل و دقیق نظام رتبه بندی معلمان

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اعلام خبر تشکیل جلسه فراکسیون فرهنگیان با حضور کاظمی سرپرستوزارت آموزش وپرورشگفت: این جلسه به منظور هماهنگی نمایندگان مردم با وزارت آموزش وپرورش به عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی کشور تشکیل شد.

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی، با اعلام خبر تشکیل جلسه فراکسیون فرهنگیان با حضور کاظمی سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: این جلسه به منظور هماهنگی نمایندگان مردم با وزارت آموزش وپرورش به عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی کشور تشکیل شد.

وی افزود: گزارش شروع سال تحصیلی و تمهیدات وزارت آموزش وپرورش و تبادل نظر برای همکاری مجلس و دولت برای تعلیم وتربیت پویای دانش آموزان از موارد مورد تاکید در این نشست بود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: نکته مورد تاکید نمایندگان مردم در شروع سال تحصیلی سلامت فرهنگیان و دانش آموزان به عنوان اصلی ترین اولویت و ارائه آموزش ها با عنایت به صلاح آموزشی و پرورشی دانش آموزان با در نظر گرفتن شرایط شیوع بیماری کرونا بود.

حاجی بابایی گفت: اجرای دقیق و کامل نظام رتبه بندی معلمان براساس سند تحول بنیادین و نقشه مهندسی علمی کشور، اجرای کامل بند" حقوق مزایای فرهنگیان نباید کمتر از ۸۰ درصد اعضای هیات علمی دانشگاهها که از نظر مدرک دانشگاهی و سابقه و سایر مولفه ها هم تراز هستند" مورد توافق نمایندگان مردم و وزارت آموزش وپرورش قرار گرفت.

وی تاکید کرد: نمایندگان مردم در این جلسه اتفاق نظر داشتند، که نظام رتبه بندی باید برای همه فرهنگیان اعم از کادر آموزشی واداری اجرایی شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در ادامه افزود: پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان نیز از جمله مواردی است، که همواره مورد تاکید بوده است، مجلس از تمام ظرفیت ها برای پرداخت به موقع پاداش پایان خدمت فرهنگیان حمایت می کند.

وی تاکید کرد: در این نشست نیز با بررسی علل عدم پرداخت پاداشپایان خدمت بازنشستگانسال ۱۳۹۹، مقرر شد این موضوع در اولویت برنامه های وزارت آموزش وپرورش قرار گیرد.

گردآورنده:علی اکبر رضایی#‌جامعه #‌خبری منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ویزیت و درمان رایگان مددجویان بهزیستی در موسسه خیریه حامیان کرامت مهریار؛ توسط پزشکان نیکوکار در قالب طرح جهادی در تبریز

نیم ساعت پیش

برای رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محدودۀ شادمهر به سرمایه ۳۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور با اشاره به اراده جدی مسئولان عالی‌رتبه ایران و ترکمنستان به منظور گسترش هر چه بیشتر سطح روابط دوجانبه‌، منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: تقویت مناسبات دوجانبه می‌تواند به همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی سازنده‌ دو کشور در راستای صلح و ثبات در منطقه بینجامد.

3 ساعت پیش

با شکایت دهها زن از پزشک متخصص زنان دکتر ۷۵ ساله دستگیر شد.

4 ساعت پیش

علت فوت خانم وکیل جوان مشهدی هنوز مشخص نیست و اخبار رسمی قتل او را تائید یا تکذیب نکرده اند.

4 ساعت پیش

اهمیت فلزات غیرآهنی از آنجایی است که کاربرد فراوان و ارزش افزوده بالایی داشته و می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد کشورمان داشته باشد.

5 ساعت پیش

رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه خزانه در پایان دولت دوازدهم خالی نبوده، یادآور شد: خزانه ورودی مستمر دارد و هر روز در آن مبالغی تجمیع می‌شود. این بدان معناست که خزانه هیچوقت خالی نمی‌شود.

5 ساعت پیش

جدول تغیرات نرخ سود بین بانکی نشان می‌دهد که نرخ سود در این بازار از ۱۹.۱ درصد در اوایل مهرماه سالجاری به ۱۹.۸۶ درصد در اواخر این ماه رسیده است.

5 ساعت پیش

طرح فروش فوق‌‌العاده محصولات سایپا از دیروز سوم آبان‌ماه آغاز شده و متقاضیان امروز را نیز فرصت دارند اقدام به ثبت‌نام کنند.

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

6 ساعت پیش

بیشتر...