باقرشهر آلوده ترین شهر استان تهران خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم،از ساعات اولیه صبح امروز در سامانه سنجش آلودگی هوای تهران، باقرشهر با شاخص 184 به عنوان آلوده‌ترین شهر استان تهران شناسایی شد.

تا این لحظه 9 شهر آلوده در استان تهران شناسایی شده که شامل پیشوا با شاخص 156، ورامین با شاخص 159، قرچک با شاخص 158، باقرشهر با شاخص 184، بهارستان با شاخص 172، پاکدشت با شاخص 153، دماوند با شاخص 154، شهریار با شاخص 156 و باغستان است که با شاخص 175 در وضعیت قرمز یعنی ناسالم قرار دارند.

با وجود اینکه باقرشهر در صدر شهرهای آلوده استان تهران قرار دارد و از سویی با وجود اختیاراتی که از سوی استانداری تهران به فرمانداری‌ها ابلاغ شده، هیچ اقدام بازدارنده‌ای برای کاهش آلودگی در سطح شهرستان اجرایی نشده است و امروز نیز با وجود آلودگی شدید هوا، همچنان شاهد تردد بی‌شمار خودروهای سنگین، فعالیت صنایع آلاینده و ... هستیم.

علیرضا فخاری؛ استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ری، با اشاره به آلودگی شدید هوا در ری گفت: در حال حاضر پالایشگاه نفت تهران و کارخانه سیمان هر دو از لحاظ فیلترینگ و برون‌داد آلاینده مدنظر در معرض کنترل هستند.

پالایشگاه مکلف به جلوگیری از آلودگی شد

فخاری افزود: در خصوص آلودگی پالایشگاه نفت تهران و آلودگی شدید باقرشهر اخیراً طی توافق‌نامه‌ای با شهرداری باقرشهر، پالایشگاه موظف و مکلف شده که از لحاظ آلایندگی سرمایه‌گذاری جدید داشته باشد و با استفاده از ابزار و تجهیزات جدید برای جلوگیری از آلودگی تلاش کند.

استاندار تهران در ادامه با اشاره به آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه سیمان تهران تصریح کرد: کارخانه سیمان تهران در زمینه فیلترینگ ایراداتی داشت که در حال حاضر کنترل شده و توسط فرمانداری ویژه شهرستان ری تحت نظارت قرار دارد.

فخاری با اشاره به تصمیم گیری درخصوص تعطیلی ناشی از آلودگی گفت: استان تهران را به لحاظ هوایی یکپارچه می‌بینیم چون انتقال هوا محدود به یک شهر خاص نیست و به دلیل جریان باد از جنوب غرب به شمال شرق در برخی ساعات در باقرشهر سکون هوا داریم که در ادامه آن به شمال شرقی می‌رسد.

وی با اشاره به آلاینده‌های داخلی در باقرشهر افزود: برخی صنایع موجود در حوزه سرزمینی و جغرافیایی باقرشهر که شهر را دچار آلودگی می‌کند، از جمله پالایشگاه نفت تهران در برنامه شهردار باقرشهر قرار دارد و در آینده شاهد وضعیت جاری نخواهیم بود.

فرمانداران محدود نشده‌اند

استاندار تهران تصریح کرد: استانداری تهران هیچ گونه محدودیتی برای فرمانداران درخصوص تصمیم گیری برای برخورد با آلاینده‌ها در حوزه سرزمینی شهرستان قائل نشده و فرمانداران می‌توانند به صورت مستقل از استان تهران تصمیم گیری داشته باشند، اما در تصمیمات فراتر از حدود شهرستان باید با استانداری هماهنگی انجام شود.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سباستین فتل قهرمان چهار دوره فرمول که در پایان فصل 2022 اعلام بازنشستگی کرد، در مورد احتمال از سرگیری حرفه خود واکنش نشان داد.

یک ربع پیش

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران، گفت: تدابیر خوبی برای امنیت ارتباطات در انتخابات استان اندیشیده شده و در همین راستا نقاط اختلال اینترنت در مازندران به صفر رسیده است.

یک ربع پیش

دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی از فراهم شدن شرایط برای رأی دادن افراد دارای معلولیت و افراد مسن خبر داد.

یک ربع پیش

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: انتخابات با صحت، سلامت و در امنیت کامل در استان خراسان رضوی در حال برگزاری است.

یک ربع پیش

زنگ آغاز انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ‌خبرگان رهبری در ساعت 8 صبح 11 اسفند ماه 1402 به‌صدا درآمد تا تکلیف نمایندگان مردم در خانه ملت و خبرگان ‌مشخص شود.

یک ربع پیش

رئیس ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون حضور مردم پای صندوق‌های رای استان بی‌نظیر بوده است، قطعا استقبال پرشور مردم در سراسر استان منجر به افزایش اقتدار و عزت کشور خواهد شد.

یک ربع پیش

امام جمعه اراک گفت: منتخبان انتخابات امانتدار مردم هستند.

یک ربع پیش

رای گیری در شعب سراسر کشور تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

12 دقیقه پیش

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل، گفت: برای امنیت برگزاری انتخابات در ادبیل بیش از 10 هزار نفر مشارکت دارند.

یک ربع پیش

بیشتر...