خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

فرش شهرداری رفسنجان برای مسافران نوروزی ایسنا

فرش گُل شهرداری رفسنجان برای مسافران نوروزی

ایسنا/کرمانرفسنجان در نوروز ۱۴۰۳ بدون‌شک یک ویژگی خاص داشت و آن گل‌آرایی شهر و نصب المان‌های مختلف بود که فضای چشم‌نوازی را برای مسافران نوروزی رقم زد.

از تاج‌ها و کوزه‌های گل تا سفره‌های هفت‌سین، حاجی فیروز و ... نوروز امسال را برای رفسنجانی‌ها متفاوت‌تر رقم زده بود.

در کنار همه اینها، کاشت انواع گل و گیاه در بلوارها، میادین، بوستان‌ها، فضاهای سبز و مبادی ورودی و خروجی شهر، زیبایی و طراوت خاصی را به رفسنجان بخشیده بود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رفسنجان در این رابطه در گفت‌وگو با ایسنا از تولید ۱۳ میلیون نشاء در نهالستان شهرداری خبر داد و گفت: بخشی از این تعداد نهال در خود شهر استفاده و بخشی به شهرهای همجوار ارسال می‌شود.

سعید سلطانی از خودکفایی رفسنجان در تولید نشاء گل یاد و بیان کرد: شهر رفسنجان به نسبت جمعیت و جغرافیا، رتبه نخست گل‌آرایی را در کشور به نام خود ثبت کرده است.

وی با اشاره به نصب ۱۵۴ المان نوروزی و مناسبتی ماه رمضان در رفسنجان در ایام نوروز ۱۴۰۳، تصریح کرد: ۱۵۰ ست و وسیله ورزشی در بوستان‌ها و پارک‌های محله‌ای نصب شد، ضمن آن‌که علاوه بر رنگ‌آمیزی جداول، سطح شهر با انجام ۳۰۰۰ متر ریسه، نورپردازی شد.

فرش گُل شهرداری رفسنجان برای مسافران نوروزی

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رفسنجان کاشت ۲۳ هزار اصله درخت در سطح شهر و نصب ۱۶ هزار متر چمن مصنوعی در بلوار ولایت را از دیگر اقدامات انجام‌شده برشمرد و افزود: حجم گل‌آرایی در رفسنجان نسبت‌به سال گذشته تقریباً دو برابر شده است.

سلطانی یادآور شد: در چندین پارک محله‌ای از جمله بوستان مطهری ۴۵، میدان صنعت مس، بزرگراه خلیج‌فارس در سه لاین، بوستان بهاران در بلوک شماره هفت، بسترسازی برای کاشت نهال و گل انجام شده و در حال انجام است.

وی اضافه کرد: طبق آنچه نظرسنجی‌ها و گزارش‌های میدانی رسانه‌ها از وضعیت گل‌آرایی شهر در نوروز مطرح کردند، این موضوع رضایت مسافران و گردشگران نوروزی را در پی داشته است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

1 ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

نیم ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

1 ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

نیم ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

نیم ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...